ثبت شرکت در بجنورد

اهداف و سیاستهای اقتصادی کشورمان در سالهای اخیر در راستای توسعه اقتصادی و  خصوصی سازی پیش می رود.واگذاری کلیه ی فعالیتها و کارها به واحد ها ی خصوصی این را می طلبد که اشخاص جهت تاسیس و ثبت شرکت های گوناگون در بجنورد اقدام نمایند و با انجام اعمال بازرگانی در نظر گرفته شده منجر به کمرنگ شدن مدیریت دولت در حیطه  ی اقتصادی گردند.این اتفاق از وظایف مرجع ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری می باشد تا شرکت ها با سپری کردن مراحل اداری و ثبتی براساس ضوابط و موارد قانونی در اداره ثبت شرکت ها به ثبت برسند.

انواع  شرکتهای تجاری در بجنورد :

ثبت شرکت های سهامی

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت تضامنی

ثبت شرکت مختلط سهامی

ثبت شرکت مختلط غیر سهامی

ثبت شرکت نسبی

ثبت شرکت تعاونی تولید و توزیع

شرکت با مسئولیت محدود در بجنورد :

شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل شده و هریک از شرکاء بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت است (م۹۴ ق ت) در اسم شرکت باید عبارت (با مسئولیت محدود) قید شود و همچنین اسم شرکت نباید متضمن نام هیچ یک از شرکاء باشد و الا شریکی که اسم او در اسم شرکت قید شده و در مقابل اشخاص ثالث حکم شریک ضامن را در شرکت تضامنی خواهد

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بجنورد  :

کپی شناسنامه و کارت ملی برابر با اصل شرکاء و اعضای هیأت مدیره
گواهی عدم سوء پیشینه همه ی اعضاء هیأت مدیره که حداکثر ۶ماه از تاریخ صدور آن گذشته باشد

شرکت سهامی خاص در بجنورد :

شرکت سهامی خاص شرکتی است بازرگانی که تمام سرمایه ی آن منحصراَ توسط موسسین تامین گردیده و سرمایه ی آن منحصراَ توسط موسسین تامین گردیده و سرمایه ی آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام،محدود به مبلغ اسمی سهام آن ها است.سرمایه ی شرکت سهامی خاص بوسیله ی خود موسسین تامین می شود و چنین شرکتی نمی تواند سهام خود را پذیره نویسی یا برای فروش در بورس اوراق بهادار یا توسط بانک ها عرضه نماید یا به انتشار آگهی و اطلاعیه یا هر نوع اقدام تبلیغاتی برای فروش سهام خود مبادرت ورزد
برای تاسیس شرکت سهامی خاص مدارک ذیل باید به مرجع ثبت شرکت ها تسلیم گردد:
1.اساسنامه شرکت که باید به امضای سهامداران رسیده باشد.
2.اظهارنامه مشعر بر تعهد کلیه سهام و گواهینامه بانکی حاکی از تادیه قسمت نقدی آن که نباید کمتر از 355 % کل سهام باشد.اظهارنامه مذکور باید به امضای کلیه سهامداران رسیده باشد.هر گاه تمام یا قسمتی از سرمایه به صورت غیر نقدی باشد باید تمام آن تادیه گردیده و صورت تقویم آن به تفکیک در اظهارنامه منعکس شده باشد و در صورتی که سهام ممتازه موجود باشد باید شرح امتیازات و موجبات آن در اظهارنامه منعکس شده باشد.
3.انتخاب اولین مدیران و بازرسان
4.قبول سمت مدیریت و بازرسی
5.ذکر روزنامه کثیرالانتشاری که هر گونه آگهی راجع به شرکت تا تشکیل اولین مجمع عمومی عادی در آن منتشر خواهد شد

معایب و محاسن شرکت سهامی خاص

معایب:

وجود مقررات بیشتر در شرکت های سهامی: برخلاف شرکت خای تضامنی از اهمیت و پیچیدگی بیشتری برخوردار است زیرا وجود مقرراتی مانند نحوه تقسیم سود و زیان و نحوه نگهداریدفاتر مالی و نحوه تشکیل مجامع عمومی و نحوه گزارش سود و زیان به سهامداران و ... در شرکت های سهامی به مراتب پیچیده تر از شرکت های تک مالکی و تضامنی است.
وجود مالیات بر درآمد در شرکت های سهامی به دلیل اعمال کنترل های قانونی و بر اساس قواعد و قوانین مالیات های مستقیم می بایست ابتدا 10 % از درآمد مشمول مالیات به عنوان مالیات شرکت محاسبه و به ترتیب مقرر در قانون مربوطه به عنوان مالیات پرداختنی در نظر گرفته شود.

مزایای شرکت سهامی خاص:

سهولت نقل و انتقال سهام: از آنجاییکه سرمایه سهامداران در شرکت های سهامی به قطعات کوچکتری به نام سهام تقسیم گردیده و بعضا این سهام بی نام نیز می باشد لذا نقل و انتقال آن دارای سهولت ویژه ای است.
تجمع سرمایه های کوچک: می توان با جمع آوری سرمایه های کوچک و در محیطی دوستانه به انجام فعالیت تجاری پرداخت.
محدودیت مسئولیت سهامداران در شرکت های سهامی: یکی از خصوصیات مهم شرکت های سهامی ، محدود بودن مسئولیت سهامداران در قبال سهام آنهاست.
تعیین هیئت مدیره در شرکت های سهامی: بر اساس ماده 170 قانون تجارت شرکت سهامی به وسیله یک هیئت مدیره از طریق صاحبان سهام انتخاب شده اند. 

  • در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی و آگاهی های لازم در خصوص ثبت شرکت در استان خراسان شمالی همین حالا با کارشناسان گروه ثبتی و حقوقی آراکس ارتباط برقرار نمایید.