اخذ جواز تاسیس صنایع در سنندج

جواز تاسیس در سنندج چیست ؟

به جوازی که افراد اعم از حقوقی یا  حقیقی جهت انجام یک فعالیت تولیدی - اقتصادی اخذ میکنند جواز تاسیس گفته میشود.  جواز تاسیس  به دارنده ی آن اجازه می دهد در یکی از شهرک های صنعتی که در جواز تاسیس قید گردیده مشغول به تولید محصولی  باشد که در جواز تاسیس ذکر شده است. مرجع صدور جواز بر حسب نوع فعالیت متفاوت می باشد به طور مثال چنانچه که نوع فعالیت تولید محصولات کشاورزی باشد بایستی که جواز تاسیس از وزارت جهاد کشاورزی اخذ گردد.

مزایای اخذ جواز تاسیس در سنندج :

تخصیص زمین  صنعتی در شهرکهای صنعتی به نرخ مصوب دولتی با پرداخت تنها 30% نقد و 70% اقساط 36 ماهه   (هر سه ماه یک قسط)

ثبت برند فارسی برای محصولات در اداره ثبت علائم تجاری

امکان شرکت در نمایشگاههای تجاری داخلی و خارجی

امکان دریافت وام  و تسهیلات دولتی با سود تولیدی و تنفس یک الی دو سال و بازپرداخت بلند مدت

در دسترس بودن پیش طرح توجیهی (PFS) تایید شده توسط کارشناسان مرجع صادر کننده برای ارائه و جذب سرمایه گذاری

مراحل صدور جواز تاسیس واحد صنعتی در سنندج :

الف- انجام بررسی ، مطالعه و ارزیابی فعالیت صنعتی مورد نظر توسط سرمایه گذار به منظور انتخاب نوع فعالیت صنعتی و محل اجرای آن . ب- مراجعه به سایت زیر و ارائه درخواست اینترنتی به همراه طرح توجیهی از طریق ...

مدارک لازم جهت اخذ جوز تاسیس در سنندج :

مدارک لازم جهت اخذ جواز تاسیس صنایع برای اشخاص حقیقی :مدارک شناسایی شخص شامل کپی کارت ملی ،کپی شناسنامه ،آدرس و کدپستی جهت تشکیل پرونده دارایی می باشد و مدارک لازم جهت اخذ جواز تاسیس صنایع برای اشخاص حقوقی  عبارتست از : مدارک شناسایی شرکت ومدیر عامل ،تشکیل پرونده پرونده دارایی

جواز تاسیس در سنندج :

جواز تاسیس جهت تولید و فعالیتهای اقتصادی تحت پوشش وزارت صنعت معدن تجارت انجام میپذیرد و جوازها در شعاع خارج از 120 کیلومتری شهرها صادر میگردد.

120کیلومتر خارج از شعاع شهر کرج: اشتهارد

120کیلومتر خارج از شعاع شهر تهران: دماوند، فیروزکوه و ساوه

120کیلومتر خارج از شعاع شهر قزوین: کاسپین

جوازتاسیس فقط مجوزی است دال بر شروع فعالیت و تاسیس و راه اندازی مکان و هیچ اعتباری ندارد.

جواز تاسیس در دو قالب: حقیقی(بنام شخص) و حقوقی(بنام شرکت) صادر میشود.

اعتبار جواز تاسیس به مدت یکسال است.

جواز تاسیس گواهی می باشد که به دارنده ی آن اجازه می دهد در یکی از شهرک های صنعتی در جواز تاسیس قید گردیده و با امکاناتی که پیش بینی شده مشغول به تولید کالاهایی باشد که در آن گواهی ذکر شده.

پروانه بهره برداری در سنندج :

پروانه بهره برداری مدرکی  می باشد که برای هر نوع صنفی به واحد های صنفی داده می شود.

برای گرفتن پروانه بهره برداری یا همان مجوز سازمان ها و نهاد های مختلفی  مانند وزارت بهداشت و ریاست جمهوری و... در کشور ما وجود دارد.به طور کلی در تمامی کشور ها گرفتن پروانه بهره برداری برای واحد های صنفی  وجود دارد اما زمان گرفتن پروانه بهره برداری و تعداد فرآیندهای آن وجود دارد.

همانطور که در قبل گفته شد واحد صنعتی به مکانی که مالک می تواند در آنجا به انجام یک یا چند فعالیت صنعتی بپردازد گفته می شود و پروانه بهره برداری به تمام واحدهای صنعتی ای که اقدام های اولیه  را انجام داده اند داده می شود.

مراحل صدور پروانه بهره برداری در سنندج :

پرسشنامه پروانه بهره برداری به واسطه ی شخص  متقاضی از سازمان صنایع ومعادن صلاحیتدار  دریافت  و بعد  از کامل کردن  به سازمان تحویل داده میشود تا  بررسی شود  و از حیث کامل  بودن اطلاعات تایید گردد.

ظرفیت سنجی جهت معین ساختن بیشترین میزان ظرفیت  تولید برمبنای  ماشین آلات نصب شده بواسطه ی  کارشناس صلاحیتدار  برای سه شیفت کاری معادل  چهار هزار و پانصد ساعت مفید با راندمان 100 درصد برای همه ی صنایع در سال حساب میشود. در شرایطی که با عنایت به ویژگیهای ماهوی صنعت احتیاج به محاسبه تمام روزها ووقتهای سال به عنوان روزهــای کــاری میباشد. نظیر کارخانه سیمان یا شیشه) این میزان به شش هزار و پانصد ساعت مفید با راندمان 100 درصد فزونی می یابد.

درزمینه ی واحدهایی که دارای خطوط  تولید مجزا میباشند در حالتی  که فقط یک یا چند خط از همه ی خطوط تولید آماده بهره برداری باشد صادر شدن  پروانه بهره برداری جهت آن خطوط منع قانونی بهمراه ندارد.

لازم است که صدور پروانه بهره برداری  با عنایت  به قانون شیوه ی  ممانعت و پیشگیری  از آلودگی هوا به شرط توافق  سازمان حفاظت محیط زیست صورت پذیرد و برای صنایع غذائی و بهداشتی ودارویی با عنایت به قانون مواد خوردنی آشامیدنی و آرایشی و بهداشتی به شرط استعلام و دریافت توافق وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و برای صنایع دارویی و غذایی دام و طیور با کسب موافقت سازمان دامپزشکی کشور یا واحدهای استانی آنها انجام پذیرد.

حق الصدور پروانه بهره بــرداری بر مبنای قوانین میبایست به حساب شماره 310 خزانه واریز شود.

پروانه بهره برداری بر اساس اطلاعات گردآوری  شده مورد نیاز در برگه رنگی اختصاص یافته به انضمام  نامه ارسالی پروانه بهره بــرداری تادیه و به متقاضی تحویل داده میشود.

پروانه بهره برداری مدرکی  می باشد که برای هر نوع صنفی به واحد های صنفی داده می شود.

برای گرفتن پروانه بهره برداری یا همان مجوز سازمان ها و نهاد های مختلفی  مانند وزارت بهداشت و ریاست جمهوری و... در کشور ما وجود دارد.به طور کلی در تمامی کشور ها گرفتن پروانه بهره برداری برای واحد های صنفی  وجود دارد اما زمان گرفتن پ��وانه بهره برداری و تعداد فرآیندهای آن وجود دارد.

همانطور که در قبل گفته شد واحد صنعتی به مکانی که مالک می تواند در آنجا به انجام یک یا چند فعالیت صنعتی بپردازد گفته می شود و پروانه بهره برداری به تمام واحدهای صنعتی ای که اقدام های اولیه  را انجام داده اند داده می شود 

مزایای پروانه بهره برداری  در سنندج :

اشخاصی که پروانه بهره برداری دارند می توانند در تمامی نمایشگاه ها جهت معرفی کردن محصولاتشان شرکت کنند.

برای ثبت برند برای واحد های صنفی داشتن مجوز و پروانه بهره برداری مورد نیاز می باشد.

برای گرفتن وام جهت خریدن ماشین آلات باید پروانه بهره برداری به بانک داده شود.

واحد های صنعتی ای که دارای پروانه بهره برداری می باشند و توانایی باز پراخت وام خود را نداشته اند این امکان را دارند که از بخشش جریمه بانکی بهره مند شوند و بدهی خود را به مدت یکسال بدهند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ جواز تاسیس صنایع و پروانه بهره برداری در استان کردستان با موسسه حقوقی و ثبتی آراکس  در تماس باشید

سرعت و دقت بالا

سرمشق کسب و کار

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • پوریا احمدی

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • امیر بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس می باشد.