اخذ جواز تاسیس صنایع

اخذ جواز تاسیس صنایع

اخذ جواز تاسیس صنایع

تیم مجرب آراکس با ارائه متن پیش رو شما در زمینه اخذ جواز تاسیس صنایع نکات مهمی را به شما عزیزان ارائه میدهد که یاری رسان امور ثبتی و حقوقی شما خواهد بود. در ادامه بهتر است با ما همراه باشید.

اخذ جواز تاسیس صنایع

با عنایت به سند چشم انداز کشور و پشتیبانی از تولید کنندگان داخلی، دولت مزایای خاصی را در این راه به تولید کنندگان اعطا نموده که پرداخت وام های بلند مدت و فاقد سود های بهره ای برای راه اندازی معادن و کارخانجات توام با اخذ جواز تاسیس در شهرک های صنعتی یکی از این مزایا می باشد.

مزایای اخذ جواز تاسیس صنایع

خاص ترین مزایا برای افرادی که به دریافت جواز تاسیس موفق می شوند، واگذاری زمین در شهرک های صنعتی با شروط مناسبی توامان می باشد که به شکل ٣٠ % نقدی و ٧٠ % وام فاقد بهره میباشد که از سوی وزارت صنایع پرداخت می شود.

طریقه ی باز پرداخت وام به شکل اقساط ٣٦ ماهه و در سررسیدهای ٣ ماه یکبار میباشد که همانطور که ذکر شد این وام فاقد هر نوع سود بانکی و کارمزد است.

اما محدودیتی که در اخذ جواز تاسیس موجود است محدودیتی میباشد که براساس آن قانون تصویب شده در رابطه با ممنوعیت اعطای جواز در گستره ی ١٢٠ کیلومتری تهران موجود است .

بر این مبنا که در این حوالی به جز جواز صنایع کانی سلولزی و صنایع غذایی برای دیگر صنایع جواز تاسیس به صدور نمیرسد . شهرک های صنعتی اشتهارد و فیروزکوه در این قانون جایگاهی نخواهند داشت.

مجوزی که كه پس از دارا شدن شروط مورد نیاز به جهت سرمایه گذاری در کلیه فعالیت های صنعتی تازه به نام متقاضی از جانب وزارت صنایع و معادن در دو بند (الف و ب) ارائه میشود:

الف : سرمایه گذاری در رشته فعالیت صنعتی كه در حوزه ی اولویت های تعریف شده در سند های بالا دست همچون سند پیشبرد صنعتی كشور برمبنای آمایش سرزمین انجام می پذیرد که براساس قوانین از پشتیبانی و تشویق های سرمایه گذاری دولت بهره مند میشود.

ب : سرمایه گذاری در حوزه فعالیت صنعتی كه بیرون از حوزه ی گزینه الف باشد که از مشوق های مختص به خود سرمایه گذاری بهره مند نخواهد شد.

معافیت های تبصره : پشتیبانی ها و تشویق های خاص سرمایه گذاری مشتمل میشود از :

  • تسهیلات بانكی ( ریالی – ارزی )
  • یارانه زمین در شهرك صنعتی ،
  • حقوق ورودی ماشین آلات و یارانه های انرژی( آب ، برق و گاز)
اخذ جواز تاسیس صنایع

اخذ جواز تاسیس صنایع

اخذ جواز تاسیس واحد تولیدی، طراحی و مونتاژ

بعد از سپری کردن مراحل تحقیقاتی و مراحل انتخاب طرح ، به سازمان صنایع و معادن استان مراجعت نموده و فرم جواز تاسیس را اخذ مینماییم.

با آگاهی از قوانین ’’ صنعتی، زیست محیطی، کار و امور اجتماعی و در حالت نیاز ، وابسته به موضوع فعالیت ، طرح نظارت بر مواد غذائی ، داروئی و بهداشتی، شبکه دامپزشکی ‘‘ ،نسبت به تکمیل فرم جواز تاسیس و ضمیمه شدن به تصویر شناسنامه و یادیگر مدارک ثبت شرکت به سازمان صنایع و معادن استان تحویل داده میشود.

دریافت جواز تاسیس از سوی سازمان صنایع و معادن

موسسه حقوق آراکس دارای دپارتمان تخصصی و کارشناسان حقوقی و ثبتی می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ جواز تأسیس صنایع می توانید هم اکنون تماس بگیرید.

مدارك مورد اخذ جواز تأسیس صنایع

  • يكبرگ تصوير شناسنامه براي متقاضيان حقيقي و براي متقاضيان حقوقي
  • تصوير آگهي تاسيس و آخرين تغييرات در روزنامه رسمي
  • مهر شركت و ترجيحاً اظهار نامه يا شركت نامه

انواع طرح توجیهی

  1. طرح 35 صفحه ای وزارت صنایع ( پرسشنامه )
  2. طرح آمایش ( کانفار )

در طرح توجیهی حتما باید سرمایه، نوع مواد، میزان منابع ارزی، تعداد کارکنان و متخصصین و روزهای کارکد و همچنین میزان تولید روزانه و سالانه، اگر مواد وارداتی دارند میزان آن، میزان مصرف انرژی و …. قید می شود.

متولی: سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

پس از نگارش طرح توجیهی، جواز تاسیس صادر میگردد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از نحوه تنظیم طرح توجیهی می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید .
برای انجام امور مربوط به اخذ جواز تاسیس صنایع خود میتوانید با کارشناسان مجرب آراکس در تماس بوده و از تجارب آن ها در خصوص انجام این امور به صورت رایگان بهره مند شوید.

There are no comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

شروع به جستجو درون سایت

Shopping Cart