استعلام ثبت برند

در ابتدا قبل از تئضیح در مورد استعلام ثبت برند باید در مورد ثبت برند یا علامت تجاری توضیح دهیم.

علامت تجاری

علامت تجاری یا همان برند می‌تواند كلمه، حرف، عدد، نشان، نقاشی‌، سمبل‌،علائم سمعی مثل موسیقی یا رایحه‌ و یا رنگ‌هایی جهت معرفی یک محصول باشد. ثبت آراکس با چندین سال سابقه درخشان در امر ثبت برند و ثبت لوگو آماده خدمت رسانی به فعالان اقتصادی و تولید کنندگان می باشد. و همچنین کارشناسان مجموعه آراکس با مشاوره رایگان تعیین نام و استعلام ثبت برند همراه شما متقاضیان محترم می باشند.

ثبت لوگو

لوگو نشان یا علامتی گرافیکی می باشد که توسط سرمایه داران تجاری، موسسات و حتی اشخاص حقیقی، برای متمایز کردن خود و محصولات خود از دیگران در دید عموم، استفاده می گردد. لوگو به صورت سمبول یا آیکون طراحی می شود یا به صورت نام تجاری مجموعه یا کالا به صورت با فونت های نوشتاری مختلف تایپ می شود.

ثبت برند

انتخاب نام برند و ثبت برند شرایط و قوانین خاص خود را دارد. از جمله این قوانین این است که، برند باید از لحاظ لفظی، ظاهری و معنایی ابتکاری و جدید باشد و قبل از این توسط شخص دیگری ثبت نشده باشد. همچنین باید نامی که انتخاب میکنیم ریشه فارسی داشته باشد در غیر این صورت لاتین محسوب می شود که برای ثبت شدن شرایط دیگری دارد.

استعلام ثبت برند

صاحبان سرمایه و تولید کنندگان به دنبال شهرت و انحصاری کردن نام برند خود می باشند، تا با این نام شناخته شوند و همچنین تمایل ندارند در حیطه فعالیت خود شخص دیگری از این نام یا مشابه این نام استفاده کند. از این رو اداره مالکیت صنعتی حق استفاده انحصاری از برند مشخص را به شخصی که زودتر اقدام به ثبت آن برند کرده باشد میدهد، و شخص دیگری حق ثبت آن برند را ندارد از این رو قبل از هر اقدامی جهت ثبت برند می بایست از برند مورد نظر استعلام گرفت. جهت استعلام ثبت برند به نشانی اینترنتی زیر مراجعه فرمایید:

https://ip.ssaa.ir/BSigns/search.aspx

ثبت برند تجاری

با پرداخت هزینه ناچیزی بابت ثبت برند تجاری می توان حق استفاده انحصاری از این نام را برای مدت مشخصی که قابل تمدید نیز می باشد برای خود ساخت. سند برند تجاری از اداره مالکیت صنعتی اخذ میگردد.

ثبت برند در کرج

در سال های اخیر با توجه به رشد اقتصادی استان البرز و افزایش فعالیت های تجاری و اضافه شدن تولید کننده های جدید در سطح کرج و شهرک های صنعتی اطراف کرج همچون شهرک صنعتی اشتهارد ثبت برند سخت تر شده است. زیرا حجم برند های ثبت شده به طور چشمگیری افزایش یافته است.

سرعت و دقت بالا

سرمشق کسب و کار

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • پوریا احمدی

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • امیر بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس می باشد.