استعلام شرکت ثبت شده و نام شرکت

استعلام شرکت ثبت شده و نام شرکت

موسسه ثبتی آراکس با سال ها تجربه در زمینه ارائه راهنمای ایمن شما برای استعلام شرکت ثبت شده و نام شرکت ها می باشد. برای شناختن و چگونگی استعلام ثبت شرکت ها لازم است ابتدا به طور خلاصه معنا و مفهوم شماره ثبت شرکت، شناسه ملی شرکت و تاریخ ثبت شرکت را بیان می کنیم.

شماره ثبت شرکت چیست؟

منظور از شماره ثبت شرکت ، شماره ای چند رقمی است که یکی از راه های شناسایی هویت شرکت می باشد. در ذیل این مقاله نحوه پیدا نمودن شماره ثبت شرکت و اطلاعات شرکتها را توضیح خواهیم داد.

شناسه ملی شرکت

شناسه ملی شرکت ، یک عددی ۱۱ رقمی است که ثابت و بدون تغییر است و از ابتدای ثبت شرکت تا زمانی که شرکت وجود دارد، ثابت و بدون تغییر می باشد، باید گفت شناسه ملی مهم ترین مورد در شناسایی و استعلام وجود یا عدم وجود یک شرکت می باشد. میتوان گفت شناسه ملی شرکت شما همانند کد ملی شما می باشد.

تاریخ ثبت شرکت

تاریخ ثبت شرکت، اصطلاحا به تاریخی گفته میشود که آگهی تاسیس شرکت در آن روز صادر گردیده است. به زبانی ساده تر تاریخ ثبت شرکت، اولین روز فعالیت یک شرکت می باشد.

استعلام شرکت ثبت شده

در حال حاضر تنها منبع قابل استناد برای همه اشخاص، ارگانها، سازمانهای دولتی و خصوصی سامانه استعلام ثبت شرکت کشور می باشد و تنها شرکت هایی معتبر می باشند که نام آنها در این سامانه موجود باشد.

انواع مختلف شرکت ها ، شماره ثبتی دارند که یکی از موارد اصلی جهت استعلام شرکت می باشد. جهت استعلام شرکتها با داشتن اطلاعاتی نظیر نام شرکت، شماره ثبت شرکت و شناسه ملی شرکت میتوان از یک شرکت ثبت شده استعلام گرفت.

برای این منظور باید به سایت اداره ثبت شرکتها به آدرس www.irsherkat.ssaa.ir قسمت اطلاعات عمومی شرکتها مراجعه نمود و یا با تماس با مشاوران موسسه ثبتی آراکس میتوانید استعلام شرکت ثبت شده را به دست آورید.

اما روش های دیگری نیز برای استعلام شرکت ها وجود دارد که میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 1.  استعلام روزنامه رسمی شرکت.
 2. استعلام شناسه ملی شرکت.

استعلام روزنامه رسمی شرکت

کلیه اطلاعات ثبتی یک شرکت ثبت شده اعم از آگهی تاسیس شرکت، لیست اعضا هیئت مدیره، آدرس شرکت، شناسه ملی شرکت و کلیه تغییرات شرکت ها را میتوان از سایت روزنامه رسمی شرکت ها استعلام و بررسی نمود. سایت روزنامه رسمی شرکتها به نشانی www.rrk.ir میتواند شما را در بررسی و استعلام شرکتهای ثبت شده یاری رساند.

استعلام شناسه ملی شرکت

برای استعلام شناسه ملی شرکت های ثبت شده سازمان ثبت اسناد و املاک کشور سامانه ای به نام سامانه شناسه ملی اشخاص حقوقی کشور به نشانی اینترنتی www.ilenc.ir راه اندازی نموده است که از طریق این سامانه میتوانید استعلام شرکت ثبت شده را بررسی نمایید. برای استفاده از این سامانه تنها کافیست شناسه ملی شرکت یا نام شرکت و یا شماره ثبت شرکت را داشته باشید.

ضرورت استعلام شرکت ثبت شده و نام شرکت

همانطور که مستحضر هستید، امروزه بدلیل تعدد بسیار زیاد شرکت ثبت شده و سودجویی بسیاری از متخلفان از این امر، بررسی شرکت های در هر مورد از فعالیت بسیار حائذ اهمیت می باشد. برای عقد قرارداد با یک شخصیت حقوقی باید اطلاعات متعددی را بررسی نمود که در ذیل بیان خواهیم نمود:

 1. استعلام نام شرکت ثبت شده.
 2. استعلام شماره ثبت شرکت ثبت شده.
 3. استعلام شناسه ملی شرکت ثبت شده.
 4. استعلام موضوع فعالیت شرکت ثبت شده.
 5. استعلام آدرس شرکت ثبت شده.
 6. استعلام سهامداران و اعضا هیئت مدیره شرکت ثبت شده.
 7. استعلام صاحبان امضا شرکت ثبت شده.
 8. استعلام سرمایه شرکت ثبت شده.

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت مواجه شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

Comment (1)

 • شرکت شالیکوبی سفید صدف گلستان

  محمد
  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

شروع به جستجو درون سایت

Shopping Cart