اشخاصی که با هم در کنار هم باهماهنگی هم به فعالیت هایی می پردازند که در آن خدماتی ارائه می دهند و یا مشارکتی راانجام می دهند و در آمد و سودی را کسب می نمایند . اصولا در قانون تجارت ثبت نمودن شرکت ها به دو صورت می باشد که یا شرکتهای تجاری و یا شرکتهای مدنی می باشند.

همانگونه که از نام شرکتهای تجاری مشخص است شرکتهایی که به قعالیتهای تجاری می پردازند و کسب و کار آنها همراه با سود می باشد . اما شرکتهای مدنی همراه به گونه شرکتهای گفته می شود که فعالیتهای غیر تجاری انجام می دهند.

شرکت های تجاری، دارای شخصیت حقوقی هستند.شرکت به عنوان یک شخص حقوقی،می تواند دارای کلیه حقوق و تکالیفی شود که قانون برای افراد قایل است.مگر حقوق و تکالیفی که بالطبیعه،فقط انسان به عنوان یک شخص حقیقی می تواند دارای آن ها باشد.

برای ثبت شرکت چه باید کرد ؟

متدوالترین نوع شرکتهایی که اشخاص به ثبت می رسانند در ایران شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص می باشد . جهت ثبن نمودن این شرکتها الزامی است که شرایطی را توجه کرد .

شرکت با مسئولیت محدود

در شرکت با مسئولیت محدود ، حداقل شرکا 2 نفر ، حداقل سرمایه 100.000 تومان و حداقل هیات مدیره یا مدیران 1 نفر یا بیشتر است. میزان مسئولیت هر یک از شرکا ، «به میزان سهم الشرکه هر شریک» است.

می توانید اطلاعات خود را با ورود به مقاله ثبت شرکت با مسئولیت محدود تکمیل نمایید .

شرکت سهامی خاص

در شرکت سهامی خاص، حداقل شرکا 3 نفر ، حداقل سرمایه 100.000 تومان و حداقل هیات مدیره یا مدیران 3 نفر است. میزان مسئولیت هر یک از انواع شرکت های تجاری ، «به میزان مبلغ اسمی سهام هر شریک» است.

می توانید اطلاعات خود را با ورود به مقاله ثبت شرکت سهامی خاص تکمیل نمایید.

پنج نام را برای شرکت خود انتخاب کنید .

جهت ثبت نمودن شرکت الزامی است که نامی برای آن انتخاب نمایید . الزامی است این نام سابقه ثبت قبلی نداشته باشد یعنی جدید و نو باشد و با فرهنگ اسلامی مطابقت داشته باشد . این نام می توان با نوع فعالیت شرکت هماهنگی داشته باشد

پیشنهاد ما به شما این است که در زمینه انتخاب نام شرکت از کارشناسان و مشاوران ثبت آراکس راهنمایی لازم را اخذ نمایید .

به سامانه اداره ثبت شرکت ها مراجعه نمایید.

الزامی است شرکتی که تاسیس می شود در اداره ثبت شرکتها به ثبت برسد بدین صورت سامانه ای راه اندازی شده است که این ثبت انجام شود آدرس سامانه اینترنتی اداره ثبت شرکتها http://irsherkat.ssaa.ir به این سامانه مراجعه نموده و کلیه مراحل را طی نمایید .
فرمی پیش روی شما ظاهر می شود که باید مرحله به مرحله آن را تکمیل کنید و مدارک مورد نیاز را در آن بارگذاری نمایید. اطلاعات مربوط به متقاضی نخستین موضوعی است که در این فرم ها باید درج شود. ( شامل نام متقاضی ،نام خانوادگی متقاضی ، تابعیت متقاضی ، سمت متقاضی ، شماره ملی متقاضی ، شماره همراه متقاضی )

پس از درج اطلاعات خواسته شده در سامانه ، در صورتی که اطلاعات درست وارد نمودید ، در مرحله بعد می بایست مدارک مورد نیاز را از طریق باجه های پست به صورت سفارشی به آدرس ذکر شده در تاًییدیه ی پذیرش ارسال فرمایید.

مدارکی که بعد از تکمیل مراحل ثبت از طریق پست می بایست ارسال گردد :

 1. دو سری از مدارکی که توسط اعضاء امضا شده.
 2. فتوکپی مدارک شناسایی افراد.
 3. گواهی عدم سوء پیشینه ی کیفری اعضا.
 4. یک برگه ازتأیید نام و برگه ی رسید پذیرش اینترنتی.

در صورت کامل بودن مدارک تقدیمی ، کارشناس اداره ثبت شرکت ها اقدام به تهیه پیش نویس آگهی ثبت نموده و به متقاضیان ثبت یا یکی از شرکا یا وکیل رسمی شرکت تحویل می دهد. سپس امضایی دال بر " ثبت با سند برابر است " از شرکا یا وکیل رسمی شرکت اخذ می گردد.سپس دو نسخه آگهی به امضای رییس اداره رسیده و یک نسخه از تمامی مدارک در پرونده شرکت ، ضبط و نسخه دوم جهت نگهداری در شرکت به متقاضی داده می شود و این سند " سند ثبت شرکت " است.

با توجه به ماده 6 نظامنامه قانون تجارت ، وزارت عدلیه و ماده 197 قانون تجارت در ظرف مدت یک ماه از تاریخ ثبت شرکت ، باید خلاصه شرکت نامه و منضمات آن ، توسط اداره ثبت در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و یکی از جراید کثیرالانتشار مرکز اصلی شرکت به خرج خود شرکت ، منتشر می شود

آراکس پیشرو در ضمینه خدمات ثبتی (ثبت شرکت و برند )و حقوقی - برای ثبت شرکت چه باید کرد

توضیح در خصوص برای ثبت شرکت چه باید کرد

جهت اطلاع از فرایند کاری و ثبتی برای ثبت شرکت چه باید کرد می توانید با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی بین الملل آراکس تماس حاصل نموده و از فرایند خدمات ثبتی و حقوقی و همچنین مشاوره رایگان بهرمند گردید.

 • جهت اطلاع از امور مربوط به برای ثبت شرکت چه باید کرد با ما در ارتباط باشید.
 • ( آراکس مشق کسب و کار )

سرعت و دقت بالا

سرمشق کسب و کار

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • پوریا احمدی

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • امیر بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس می باشد.