افرادی که شرکت خود را به ثبت می رسانند می بایست هزینه هایی که برای آن مقرر شده را پرداخت نمایند به موجب همین امر ثبت آراکس در این مقاله برآنست تا در خصوص تعرفه ثبت شرکت مطالبی را به متقاضیان ثبت شرکت ارائه نماید مقاله را بخوانید و در صورت مواجه شدن با هر سوال یا مسئله ای با مشاوران و کارشناسان ثبت آراکس در ارتباط باشید.

تعرفه ثبت شرکت

تعرفه ثبت شرکت شامل مواردی هم چون هزینه تعیین نام شرکت،هزینه پستی ثبت شرکت،هزینه حق الثبت،هزینه درج در روزنامه محلی،هزینه پاکت،پوشه و گیره ،هزینه روزنامه رسمی کل کشور،هزینه پلمپ دفاتر تجاری،هزینه تشکیل پرونده مالیاتی و دریافت کد اقتصادی می باشد.

هزینه تعیین و استعلام نام شرکت

انتخاب نام شرکت که از با اهمیت ترین اقدامات ثبت شرکت می باشد. در این بخش 5 نام به ترتیب اولویت باید پیشنهاد شود تا از میان آنها یکی مورد تایید واقع شود. اسامی ارائه شده باید دارای 3 سیلاب باشند و معنای فارسی داشته باشد .

هزینه تنظیم اساسنامه شرکت و اوراق ثبتی

بیعد از اینکه کارهای مربوط به انتخاب نام شرکت اتمام یافت و مدارک لازم در سامانه ثبت شرکتها بارگذاری شد ، می بایست اقدام به تنظیم صورتجلسات و اوراق مربوطه به طور کامل نمود.

هزینه پستی ثبت شرکت

مدارک مربوطه را می بایست از طریق پست سفارشی در هر شهر ارسال نمود.

هزینه حق الثبت

از انجا که هر شرکتی دارای سرمایه خاص خود می باشد و هزینه حق الثبت آن نیز متفاوت است. حق الثبت همان ابطال فیش سرمایه می باشدکمترین سرمایه ثبت یک شرکت یک میلیون ریال است که هزینه حق الثبت با توجه به سرمایه به تصاعدی تغییر خواهد کرد.

هزینه حق الدرج یا درج در روزنامه محلی

برای ثبت شرکت باید آن را در دو نوبت آگهی نمود.نخست در روزنامه محلی که هزینه آن در اداره ثبت شرکتها تادیه خواهد شد و دوم در روزنامه رسمی کل کشور که از طریق اینترنت می توان هزینه آن را تادیه نمود.با توجه به تعداد خطهایی که در اگهی تاسیس شرکت می باشد هزینه ی حق الدرج محاسبه خواهد شد.اگرکه شرکت دارای موضوع بیشتر باشد و تعداد اعضاء بیشتر باشد هزینه حق الدرج افزایش می یابد .

هزینه پاکت ، پوشه و دیگر متعلقات پرونده

هزینه مربوط به پاکت اداره پست ، پوشه مربوطه و هم چنین گیره

هزینه روزنامه رسمی کل کشور

بعد از ثبت شرکت و پرداخت مرحله اول روزنامه یا همان حق الدرج باید اقدام به تادیه هزینه روزنامه رسمی شرکت در سامانه روزنامه رسمی به نشانی http://www.rrk.ir لازم به ذکر است برای تادیه هزینه می بایست نخست در سامانه مربوطه ثبت نام کرد و عضو سایت شد.شیوه ی محاسبه روزنامه رسمی نیز بستگی به میزان موضوع و تعداد اعضاء شرکت دارد و به صورت آنلاین و علی الحساب محاسبه می گردد و در همان سامانه میتوان پرداخت اینترنتی را انجام داد .

متقاضیان محترم در جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص صدور جواز تاسیس در کرج به مقاله آن مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

از همراهی شما عزیزان صمیمانه سپاسگزاریم.

سرعت و دقت بالا

سرمشق کسب و کار

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • پوریا احمدی

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • امیر بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس می باشد.