تهیه و تنظیم طرح توجیهی در کرج

تهیه و تنظیم طرح توجیهی در کرج

ثبت آراکس در این مقاله تلاش و کوشش نموده است تا درباره تهیه و تنظیم طرح توجیهی در کرج مطالبی را ارائه نماید لذا تا انتهای مقاله همراه ما باشید..

تهیه و تنظیم طرح توجیهی در کرج

طرح توجیهی در کرج در واقع ارزیابی عملکرد یک پروژه پیشنهادی می باشد. تنظیم طرح توجیهی در کرج به منظور روشن ساختن منطقی نقاط ضعف و قوت یک کسب و کار یا فعالیت و یا سرمایه گذاری ، فرصت ها و تهدیدها، منابع مورد نیاز برای انجام کار و در نهایت چشم‌اندازی برای رسیدن به موفقیت مجموعه صورت می‌گیرد.

در ساده‌ترین حالت، طرح توجیهی بررسی و مشخص نمودن دو معیار «هزینه ی طرح» و «سود به دست آمده» است. طرح توجیهی که به درستی طراحی شده، باید مشخصه ای از کسب و کار و یا پروژه، شرح محصول و یا خدمات، صورت‌های حسابداری ارائه شده، جزئیات عملیات و مدیریت، تحقیقات بازاریابی و اقتصاد، اطلاعات مالی، الزامات قانونی و تعهدات مالیاتی را مورد مطالعه قرار دهد. به طور کلی، طرح توجیهی قبل از پیشرفت فنی و اجرای پروژه آماده میگردد. طرح توجیهی ارزیابی پتانسیل پروژه برای رسیدن به موفقیت است. بنابراین، عینیت یک عامل مهم در اعتبار سرمایه گذاران بالقوه و موسسات وام است. بنابراین باید با هدف و رویکرد بی طرفانه به ارائه اطلاعات که بر اساس آن تصمیم گیری انجام می شود تنظیم گردد.

ثبت شرکت در تهران 

در جهت مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت شرکت در تهران می توانید به مقاله آن مراجعه کنید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

نگارش طرح توجیهی

تنظیم طرح توجیهی در 5 فصل به شرح زیر صورت می پذیرد :

 1. معرفی محصول
 2. شرح فرآیند تولید
 3. امکان سنجی بازار و بررسی اقتصادی
 4. برآورد مالی
 5. محاسبات کامفار

انواع و مراحل تنظیم طرح های توجیهی در کرج

یک طرح توجیهی در کرج، همان طور که از اسمش مشخص است، برای توجیه نمودن سرمایه گذار (اعم از بانک، سازمان، شرکت و یا شخص) تنظیم می گردد و هرچه دقیق تر تنظیم شود؛ سرمایه گذار، راحت تر می تواند تصمیم بگیرد که آیا این طرح می تواند خواسته های او را برآورده کند یا نه؟ در تنظیم یک طرح توجیهی باید واقعیت ها را بیان کرد و تمامی داده ها با منبع و مرجع معتبر ارائه شود و همچنین تا حد امکان، از فرضیات اشتباه دوری کرد.

تنظیم طرح توجیهی در کرج توسط مجموعه آراکس در دو قالب ارایه می گردد:

1- طرح ایجاد «طرح ایجاد» به طرحی گفته می شود که برای یک واحد تولیدی که هنوز راه اندازی نشده، نگاشته می شود. در تنظیم این نوع طرح از اصطلاحات «موجود» و «مورد نیاز» استفاده می شود

2- طرح توسعه «طرح توسعه» به طرحی گفته می شود که برای یک واحد تولیدی دارای پروانه بهره برداری، نگاشته می شود. این طرح برای توسعه یک واحد تولیدی، اعم از افزایش ظرفیت یا افزودن خط تولید جدید، می تواند کاربرد داشته باشد. طرح های توسعه معمولاً در پرداخت وام در اولویت قرار دارند. دلیل آن می تواند وجود توانایی برای بازپرداخت وام باشد. در این نوع طرح ها از اصطلاحات «موجود» و «پس از توسعه» استفاده می گردد.

دیگر خدمات گروه حقوقی و اداری آراکس در کرج

 1. ثبت شرکت: ( انجام کلیه مراحل تخصصی ثبت انواع شرکتها )
 2. ثبت برند: ( طراحی لوگو و برند و انجام امور ثبتی علامت تجاری ، علائم و لوگوی تجاری ( برند ) در اداره مالکیت صنعتی )
 3. ثبت طرح صنعتی:( انجام کلیه امور ثبت طرح صنعتی در ادره مالکیت صنعتی )
 4. ثبت تغییرات شرکت: ( تدوین و تنظیم کلیه امور صورتجلسات و تغییرات شرکتها در اداره ثبت شرکت ها )
 5. خدمات اداری و حقوقی: ( انجام تخصصی کلیه امور مربوز به اخذ جواز تاسیس صنایع ، تدوین طرح توجیهی ، اخذ رتبه بندی شرکتها ، کارت بازرگانی و کلیه امور حقوقی و وکالت اشخاص حقیقی و حقوقی )

جهت اطلاع از فرایند کاری و ثبتی نمونه صورتجلسه کاهش سرمایه و خروج شریک از شرکت با مسئولیت محدود می توانید با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی آراکس تماس حاصل نموده و از فرایند خدمات ثبتی و حقوقی و همچنین مشاوره رایگان بهرمند گردید.

 • جهت اطلاع از امور مربوط به تهیه و تنظیم طرح توجیهی و اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج با ما در ارتباط باشید.
 • ( آراکس مشق کسب و کار )

There are no comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

شروع به جستجو درون سایت

Shopping Cart