چگونگی ثبت برند در کرج

نحوه ثبت برند در کرج

چگونگی ثبت برند در کرج

ما در این مقاله در مورد چگونگی ثبت برند در کرج مطالبی را به متقاضیان محترم ثبت شرکت در کرج ارائه می نماییم، مقاله را بخوانید و در صورت مواجه شدن با هر سوال و مسئله ای با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

برند چیست؟

علامت تجاری یا همان برند می‌تواند كلمه، حرف، عدد، نشان، نقاشی‌، سمبل‌، علائم سمعی مثل موسیقی یا رایحه‌ و یا رنگ‌هایی جهت معرفی یک محصول باشد.

انتخاب نام برند و ثبت برند شرایط و قوانین خاص خود را دارد. از جمله این قوانین این است که، برند باید از لحاظ لفظی، ظاهری و معنایی ابتکاری و جدید باشد و قبل از این توسط شخص دیگری ثبت نشده باشد.

توچه داشته باشید  باید نامی که برای برند انتخاب می شود ریشه فارسی داشته باشد در غیر این صورت لاتین محسوب می شود که برای ثبت شدن شرایط دیگری دارد.

در جوامع امروزی با توجه به مزایای ثبت برند، فعالان اقتصادی و سرمایه گذران اقدام به ثبت علامت تجاری میکنند، تا نام برند خود را از سوء استفاده سود جویان در امان نگه دارند.

درسال های اخیر با توجه به استان شدن کرج تقاضای ثبت برند در کرج بیشتر شده زیرا استان البرز از یک سو نزدیکترین استان به تهران می باشد و از سوی دیگر شاه راه ارتباطی بین استان تهران و استان های قزوین گیلان تبریز و غیره… می باشد.

همچنین شهر کرج در همسایگی شهرک های صنعتی همچون شهرک صنعتی اشتهارد می باشد.

گروه ثبتی آراکس با چندین سال سابقه درخشان در ثبت برند و ثبت لوگو آماده خدمت رسانی به فعالان اقتصادی و تولید کنندگان می باشدو همچنین کارشناسان گروه آراکس با مشاوره رایگان، تعیین نام و استعلام ثبت برند همراه شما متقاضیان محترم می باشند.

مدارک جهت ثبت برند در کرج

الف- شخص حقیقی

 1. رونوشت شناسنامه.
 2. رونوشت کارت ملی.
 3. رونوشت کارت بازرگانی در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد.
 4. رونوشت مجوز فعالیت از قبیل جواز تاسیس، پروانه ی بهره برداری، پروانه ی ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیتی که از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی صادر شده است.

ب– شخص حقوقی

 1. رونوشت شناسنامه.
 2. رونوشت کارت ملی.
 3. رونوشت روزنامه ی  تاسیس و آخرین تغییرات شرکت،از آخرین تغییرات شرکت نباید بیشتر از دو سال سپری شده باشد.
 4. رونوشت مجوز فعالیت از قبیل جواز تاسیس، پروانه ی بهره برداری، پروانه ی ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیتی که از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی صادر شده است.
 5. کارت بازرگانی در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد.
نحوه ثبت برند در کرج

چگونگی ثبت برند در کرج

چگونگی ثبت برند در کرج

برای ثبت برند نخست باید به پایگاه اینترنتی مالکیت صنعتی به آدرسhttp://iripo.ssaa.ir وارد شوید و سپس به قسمت ثبت علائم تجاری مراجعه کنید و اظهارنامه ثبت برند را در سامانه کامل کنید.

در این پایگاه اینترنتی لینک ثبت نام وجود دارد که باید برروی آن کلیک نمایید. بعد از آن باید وارد نخستین مرحله از مراحل ثبت نام شوید و مراحل را به ترتیب سپری کنید:

 1. نوع اظهارنامه را باید انتخاب کنید.
 2. مشخصات مالک را کامل کنید.پس از آن باید اطلاعات شخص حقیقی و حقوقی را وارد نمایید و در صورتی که شخص از وکیل و یا نماینده قانونی استفاده می نماید باید مشخصات او را هم وارد کنید.
 3. مدارک ذکر شده را بارگذاری کنید.
 4. مدارک را مجددا بررسی کنید و اطلاعات را تایید کنید.
 5. از طریق اینترنت هزینه ثبتی را پرداخت کنید.
 6. شماره اظهارنامه و رمز را از طریق تلفن دریافت کنید.
 7. بعد از آن نوبت به امضای رونوشت تایید شده می شود که شخص باید یکی از رونوشت ها را با مدارکی در گذشته برابر اصل شده اند،به همراه فیش به آدرس مرکز ارسال نمایند.
 8. پس از کامل نمودن اظهارنامه و ارائه مدارک، کارشناس مربوطه به پرونده به صورت نهایی رسیدگی می کند و نتیجه را ابلاغ می کند.
 9. این امکان وجود دارد که نتیجه ثبت برند ثبت برند و یا رد آن باشد.در صورتی که اشکال و ایرادی وجود نداشته باشد پس از انجام رسیدگی و تایید ثبت، مراحل ثبت و واریز نهایی به متقاضی اطلاع داده می شود.
 10. پس از آن از طریق سایت در روزنامه رسمی قوه قضاییه اعلام می شود و بعد از طی یک ماه وارد پرونده در سایت اداره مالکیت صنعتی می گردد.

There are no comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

شروع به جستجو درون سایت

Shopping Cart