ثبت برند در کیش

علامت تجاری یا همان برند می‌تواند كلمه، حرف، عدد، نشان، نقاشی‌، سمبل‌،علائم سمعی مثل موسیقی یا رایحه‌ و یا رنگ‌هایی جهت معرفی یک محصول باشد. انتخاب نام برند و ثبت برن دشرایط و قوانین خاص خود را دارد. از جمله این قوانین این است که، برند باید از لحاظ لفظی، ظاهری و معنایی ابتکاری و جدید باشد و قبل از این توسط شخص دیگری ثبت نشده باشد.

همچنین باید نامی که انتخاب می شود ریشه فارسی داشته باشد در غیر این صورت لاتین محسوب می شود که برای ثبت شدن شرایط دیگری دارد. . در جوامع امروزی با توجه به مزایای ثبت برند، فعالان اقتصادی و سرمایه گذران اقدام به ثبت علامت تجاری میکنند، تا نام برند خود را از سوء استفاده سود جویان در امان نگه دارند.

ثبت برند در کیش

جزیره کیش در جنوب کشور و از مناطق استان هرمزگان می باشد.جزیره کیش در مرز دریایی ایران قرار دارد و حجم عظیمی از واردات و صادرات کالاهای کشور از طریق این جزیره انجام می گردد. از این رو ثبت برند در کیش روز به روز متقاضیان بیشتری پیدا میکند. زیرا سرمایه گذاران ترجیح میدهند محصولات را با نام تجاری خود وارد یا صادر کنند. گروه ثبتی آراکس در کرج با چندین سال سابقه درخشان در ثبت برند و ثبت لوگو آماده خدمت رسانی به فعالان اقتصادی و تولید کنندگان می باشد. و هم چنین کارشناسان گروه آراکس با مشاوره رایگان تعیین نام و استعلام ثبت برند همراه شما متقاضیان محترم می باشند.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند در کیش

مدارک لازم جهت ثبت برند حقیقی:

 1. کپی شناسنامه و کارت ملی مالک یا مالکین برند.
 2. کپی مجوز فعالیت(جواز تاسیس،پروانه کسب،جواز کسب)
 3. ارائه کارت بازرگانی در صورت لاتین بودن برند.
 4. ارئه تصویر علامت.

مدارک لازم جهت ثبت برند حقوقی

 1. کپی شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل.
 2. کپی روزنامه تاسیس و روزنامه آخرین تغییرات
 3. کپی مجوز فعا��یت(جواز تاسیس،پروانه کسب،جواز کسب)
 4. ارائه کارت بازرگانی در صورت لاتین بودن برند.
 5. ارئه تصویر علامت.

مزایای ثبت برند

 1. ثبت برند باعث تمایز محصولات یا خدمات از یکدیگر می گردد.
 2. به مصرف کننده قدرت تصمیم گیری و انتخاب می دهد.
 3. ثبت برند به تولیدکننده انگیزه ی بیشتر در جهت بالا بردن کیفیت کالا هایی خود را میدهد.
 4. باعث کسب شهرت در سطح کشور و مجامع بین المللی می گردد.
 5. باعث رقابت و افزایش فروش می شود.

ویژگی یک برند خوب

 1. تلفظ ساده و روان داشته باشد.
 2. به راحتی در ذهن بماند
 3. باعث جلب توجه شود.
 4. پیام کالا یا خدمات را به مصرف کنندگان انتقال دهد.
 5. جایگاه کالا را در بین کالا های رقیب حفظ کند.

مراحل ثبت برند در کیش

برای ثبت برند در کیش باید به سایت http://iripo.ssaa.ir رجوع کنید و در سامانه اظهارنامه ثبت برند را کامل کنید.پس از آنکه اظهارنامه را کامل نمودید باید مراحلی که در ذیل ذکر شده است را به ترتیب انجام دهید:

 1. نوع اظهارنامه را انتخاب کنید.
 2. مشخصات مالک را کامل کنید ،اطلاعات شخص حقیقی یا حقوقی را وارد کنید و چنانچه فرد از وکیل یا نماینده قانونی استفاده می کند مشخصات او را نیزدرج نمایید.
 3. مدارک مورد نیاز برای ثبت برند را ذکر کنید.
 4. به صورت مجدد مدارک را بررسی و اطلاعات را تایید کنید.
 5. هزینه ثبتی را  از طریق اینترنت پرداخت کنید.

شماره اظهارنامه و رمز را از طریق تلفن دریافت کنید.پس از اتمام مراحل ثبت نام و تکمیل آن، سیستم نام کاربری، کلمه عبور و کد رهگیری را به شخص می دهد.
پس از آن نوبت به امضای نسخه تایید شده می رسد که شخص باید یکی از رونوشت ها را با مدارکی که قبلا برابر با اصل شده اند، همراه با فیش به آدرس مرکز ارسال نماید.پس از آنکه اظهارنامه کامل و مدارک ارائه گردید،کارشناس مربوطه به صورت نهایی به پرونده رسیدگی می کند و نتیجه را ابلاغ می نماید.این امکان وجود دارد که نتیجه آن ثبت برند و یا رد آن باشد.در صورتی که اشکال و ایرادی در پرونده وجود نداشته باشد پس از انجام رسیدگی های لازم و تایید ثبت،چگونگی ثبت و واریز مبلغ نهایی به شخص متقاضی اطلاع رسانی می شود.سپس در روزنامه رسمی قوه قضاییه از طریق سایت ابلاغ می گردد و پس از سپری نمودن یک ماه وارد پرونده در سایت اداره مالکیت صنعتی می شود.برند جهت ثبت در صورت احراز شرایط فوق در روزنامه رسمی کشور چاپ و منتشر می شود و در صورتی که طی مدت سی و یک روز از انتشار آگهی، دعوی یا اعتراضی از جانب اشخاص ذی نفع صورت نگیرد اداره ثبت علامت مورد تقاضا را به نام متقاضی در دفتر مخصوص به ثبت رسانیده و گواهی ثبت را به درخواست کننده تسلیم می نماید.

مشاوران و کارشناسان ما در ثبت آراکس آماده ارائه خدمات به متقاضیان ثبت برند در کیش می باشند،هم اکنون با ثبت آراکس تماس بگیرید و کلیه امور ثبتی خود را به ما بسپارید.

سرعت و دقت بالا

سرمشق کسب و کار

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • پوریا احمدی

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • امیر بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس می باشد.