ثبت برند در یزد

ثبت آراکس در این مقاله تلاش برآن دارد تا درباره ی ثبت برند در یزد مطالبی مفیدی را به اشخاصی که در صدد ثبت برند در یزد می باشند ارائه نماید تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

ثبت برند در یزد

بعد از ثبت شرکت در یزد باید جهت ثبت برند در یزد اقدام نمایید.علامت تجاری در یزد یا همان برند می‌تواند كلمه، حرف، عدد، نشان، نقاشی‌، سمبل‌،علائم سمعی مثل موسیقی یا رایحه‌ و یا رنگ‌هایی جهت معرفی یک محصول باشد. انتخاب نام برند و ثبت برن دشرایط و قوانین خاص خود را دارد. از جمله این قوانین این است که، برند باید از لحاظ لفظی، ظاهری و معنایی ابتکاری و جدید باشد و قبل از این توسط شخص دیگری ثبت نشده باشد.

برای شرکت باید نامی که انتخاب می شود ریشه فارسی داشته باشد در غیر این صورت لاتین محسوب می شود که برای ثبت شدن شرایط دیگری دارد. .در جوامع امروزی با توجه به مزایای ثبت برند، فعالان اقتصادی و سرمایه گذران اقدام به ثبت علامت تجاری میکنند، تا نام برند خود را از سوء استفاده سود جویان در امان نگه دارند. یزد در مرکز کشور واقع شده است، و اولین شهر از کشور عزیزمان است که در یونسکو به ثبت جهانی رسیده است.

این استان دارای آثار تاریخی و صنایع دستی بی شماری از جمله ترمه یزد می باشد. و همچنین حدود 46 کارخانه تولید کننده کاشی و سرامیک در این شهر فعالیت میکنند و سهم بزرگی در بازار ایران و جهان دارند. از این رو تقاضای ثبت برند در یزد روز به روز بیشتر می شود.گروه ثبتی آراکس در کرج با چندین سال سابقه درخشان درثبت برند و ثبت لوگو آماده خدمت رسانی به فعالان اقتصادی و تولید کنندگان می باشد و همچنین کارشناسان گروه آراکس با مشاوره رایگان تعیین نام و استعلام ثبت برند همراه شما متقاضیان محترم می باشند.

استعلام برند قبل از ثبت

قبل از اینکه هر برندی را به ثبت برسانید باید بررسی و ارزیابی کنید که آیا برند مورد نظر شما توسط شخص دیگری ثبت شده است یا خیر.در صورتی که یک برندی در زمینه فعالیت شما در گذشته به ثبت نرسیده باشد شما قادر نمی باشید آن نام را برای خود ثبت کنید و باید نام دیگری را برای خود انتخاب کنید.

ثبت لوگو در یزد

لوگو نشان یا علامتی گرافیکی می باشد که توسط سرمایه داران تجاری، موسسات و حتی اشخاص حقیقی، برای متمایز کردن خود و محصولات خود از دیگران در دید عموم، استفاده می گردد. لوگو به صورت سمبول یا آیکون طراحی می شود یا به صورت نام تجاری مجموعه یا کالا به صورت با فونت های نوشتاری مختلف تایپ می شود.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند

الف- اشخاص حقیقی

 1. رونوشت شناسنامه و کارت ملی مالک یا مالکین برند.
 2. رونوشت مجوز فعالیت(جواز تاسیس،پروانه کسب،جواز کسب)
 3. ارائه کارت بازرگانی در صورت لاتین بودن برند.
 4. ارئه تصویر علامت.

ب- اشخاص حقوقی

 1. رونوشت شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل.
 2. رونوشت روزنامه تاسیس و روزنامه آخرین تغییرات.
 3. رونوشت مجوز فعالیت(جواز تاسیس،پروانه کسب،جواز کسب)
 4. ارائه کارت بازرگانی در صورت لاتین بودن برند.
 5. ارائه تصویر علامت.

مزایای ثبت برند در یزد

 1. ثبت برند باعث تمایز محصولات یا خدمات از یکدیگر می گردد.
 2. به مصرف کننده قدرت تصمیم گیری و انتخاب می دهد.
 3. ثبت برند به تولیدکننده انگیزه ی بیشتر در جهت بالا بردن کیفیت کالا هایی خود را می دهد.
 4. باعث کسب شهرت در سطح کشور و مجامع بین المللی می گردد.
 5. باعث رقابت و افزایش فروش می شود.

ویژگی یک برند خوب

 1. تلفظ ساده و روان داشته باشد.
 2. به راحتی در ذهن بماند.
 3. باعث جلب توجه شود.
 4. پیام کالا یا خدمات را به مصرف کنندگان انتقال دهد.
 5. جایگاه کالا را در بین کالا های رقیب حفظ کند.

مراحل ثبت برند در یزد

زمانی که متقاضی امور ثبت برند در یزد را شخصا انجام دهد :

برای ثبت برند باید در سامانه اداره ثبت شرکتها وارد شده و عملیات ثبت را به صورت دقیق تکمیل نمایید در مرحله اول بهتر است در صورتی که تجربه ثبت اینترنتی را نداشته باشید از کارشناسان و مشاوران باتجربه راهنمایی لازم را اخذ نمایید.

درج اطلاعات اولیه متقاضی در سامانه مهم می باشد هم چنین نوع برند انتخابی برای ثبت نباید سابقه ثبت قبلی داشته باشد. سپس مدارک را در سامانه بارگذاری کنید و بعد در مرحله آخر ارسال اطلاعات به کارتابل کارشناسان اداره ثبت شرکتها و بررسی پرونده و در نهایت اعلام نتیجه نهایی.

مراحل ثبت برند توسط موسسه حقوقی آراکس

اول متقاضی با مشاوران ثبتی حقوقی آراکس جلسه ای را برگزار می کند که در آن جلسه مدارک و نوع برند بررسی و استعلامات لازم را اخذ می نمایند و سپس مراحل ثبت برند را در اداره ثبت شرکتها توسط مشاوران آراکس انجام می گیرد.

کلیه اطلاعات مدارک از متقاضی اخذ نموده و در سامانه اداره ثبت شرکتها درج می نمایند سپس منتظر اعلام نتیجه نهایی از سوی کارشناسان اداره ثبت شرکتها شده و در صورت رد و یا نقص پرونده امورات را پیگیری می نمایند.

اخذ گواهی ثبت برند در یزد اعتبار 10 ساله دارد و مورد حمایت های دولتی قرار می گیرد.

از اینکه تا انتهای مقاله همزاه ما بودید صمیمانه سپاسگزاریم در صورت مواجه شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی پایش در ارتباط باشید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

سرمشق کسب و کار

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • پوریا احمدی

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • امیر بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس می باشد.