همه آنچه باید در مورد ثبت برند در اراک بدانید

در این مقاله به چگونگی ثبت برند در اراک که یکی از چهار قطب صنعتی ایران می باشد پرداخته ایم به دلیل گوناگونی محصولات صنعتی و وجود صنایع مادر، استان مرکزی به عنوان پایتخت صنعتی ایران شناخته شده است. ثبت برند در اراک گامی نخست به سوی برندینگ و برند شدن در سطح جهانی می باشد، برند،کلمات و اشکالی است که معرف یک محصول یا نشانه ای برای تفکیک یک محصول از محصولات مشابه آن می باشد.  

اصطلاحات علامت یا برند تجای در ثبت برند اراک

در ذیل کلماتی که به ای برند استفاده می شوند و انواع برند هستند و نقش یکسان با برند دارند و تنها در ظاهر با هم تفاوت هایی دارند را به شما معرفی می کنیم :

 • ثبت لوگو 
 • ثبت علامت تجاری 
 •  ثبت علائم تجاری 
 • ثبت برند 
 • ثبت آرم یا نماد تجاری
 • ثبت نام تجاری
 • ثبت نشان تجاری
 • ثبت شعار تجاری 
 • ثبت اسم تجاری

استعلام نام برند 

باید بدانید که استعلام برند باعث جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه می شود ، زیرا با این کار مطمئن می شوید که کسی قبل از شما برندی شبیه اسم برند شما را در همان طبقه به ثبت نرسانده است. استعلام برند از طریق سایت متولی ثبت علائم تجاری ممکن است ، همچنین استعلام ثبت برند اراک از طریق مشاوران ثبتی حقوقی آراکس قابل پیگیری می باشد. فقط کافی است هم اکنون با ما تماس حاصل نمایید. 

راهنمای ثبت نام سامانه برند 

 ثبت نام سامانه ای در سامانه @http://iripo.ssaa.ir در سایت ثبت اسناد واملاک کشور دارای مراحله گام به گامی می باشد که جهت ثبت برند در اراک می توانید از مقاله راهنمای گام به گام سامانه ثبت برند در اراک  در لینک فوق استفاده نمایید.

مدارک ثبت برند در اراک 

مدارک ثبت برند شخصی در اراک : برند شخصی برندی است که به نام یک فرد خاص ثبت می شود، که برای ثبت آن باید مدارک اثبات هویت کپی برابر اصل شود، جواز کسب یا جواز تاسیس برابر اصل که به نام شخص حقیقی باشد یا موافقت اصولی . طرح لوگو و نام برند انتخاب شده  لازم می باشد. لازم به ذکر است در صورتی که برند لاتین باشد حتماً باید کارت بازرگانی ارائه نمایید. 

مدارک ثبت برند حقوقی در اراک : این برند برای سازمان ها و نهاد ها و شرکت ها و موسسات غیر تجاری قابل ثبت است که برای ثبت این نوع برند مدارکی که باید ارائه گردد شامل: جواز تاسیس یا روزنامه تاسیس موسسه یا شرکت، آخرین تغییرات هیئت مدیره و یا تغییر آدرس، مدارک مثبت هویت مدیر عامل شرکت، در صورت لاتین بودن برند باید کارت بازرگانی هم تحویل گردد.

ثبت برند در اراک با ثبت آراکس

مراحل ثبت برند در اراک

 1.  تعیین نام برند؛ برای تعیین نام برند باید این نام بر اساس قواعد ثبت برند در اراک تعیین گردد، برند باید از کلماتی انتخاب شود که دارای معنی و مفهوم در زبان فارسی باشد و مرتبط به شغل و فعالیت شما باشد. شما نمی توانید نام های شخصیت های دینی و مذهبی و سازمان های دولتی را به عنوان نام برند انتخاب نمایید. استفاده از صفاتی مثل بهترین ، برترین ، شیرین و ... ممنوع است. نباید شبیه برند شما را قبلاً کسی برای محصولات مشابه محصول یا خدمات شما انتخاب کرده باشد.
 2.  تکمیل مدارک ثبت برند در اراک: بسته به نوع برندی که می خواهید اقدام به ثبت بر استناد آن نمایید، مدارک آن را باید تهیه کنید در صورتی که در تکمیل مدارک ثبتی دچار نقص مدارک هستید  مثلاً برند لاتین دارید اما کارت بازرگانی ندارید ، هم اکنون می توانید با ما تماس حاصل نمایید تا در این راستا بتوانیم راه کار هایی ارائه نماییم. 
 3.  تنظیم وتدوین اظهار نامه ثبت برند اراک: بعد از ارسال اظهارنامه به اداره ثبت علائم تجاری که واقع در تهران می باشد حدود 35 الی 45 روز کاری زمان لازم است که در صورت تایید ابلاغیه پذیرش صادر می شود و در صورت رد باید اظهار نامه مجدد ارسال گردد. 

نکته : اظهارنامه ثبت برند فرمت ویژه خود را دارد و دارای اصطلاحات حقوقی ثبتی است که عدم آگاهی از آن ها موب رد پرونده شما پس از بررسی سامانه ثبت برند می گردد ، لذا بهتر است کار را به کاردان سپرده ، جهت ثبت برند با مشاوران مجتمع ثبت آراکس تماس حاصل نمایید. 

 1.  انتشار آگهی روزنامه رسمی در یک نوبت
 2. بعد از 30 روز کاری پرداخت هزینه حق الثبت و انتشار آگهی نوبت دوم مبنی بر اعلام ثبت برند در یک نوبت. 
 3.  پس از گذشت 10 روز به همراه اصل مدارک باید به اداره ثبت علائم تجاری واقع در تهران برای اخذ آگهی ثبتی مراجعه نمود.  

 هزینه ثبت برند در اراک 

هزینه ثبت برند در اراک بسته به نوع برند ( نام یا علامت بودن آن ، سیاه و سفید یا رنگی بودن آن ، حقیقی یا حقوقی بودن آن ) و نیز تعداد  طبقات و محصولات یا خدمات متغیر است ، پس برای آگاهی از میزان و نحوه ثبت برند در اراک هم اکنون با مشاوران ثبت برند اراک، تماس حاصل نمایید و به دلیل متغیر بودن نحوه ثبت هر برند در طبقات مختلف هزینه ها هم مطابق آن اعلام گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید : هزینه ثبت برند

و در پایان: 

آنچه که در ثبت برند باید بدانید برند یک امتیاز و مالکیت را بعد از گذراندن جریان ثبتی به شما انتقال می دهد و هدف از آن جلو گیری سوء استفاده گران در بازار به نفع خود می باشد. و هدف بعدی کمک به شناشاندن محصول شما به مشتریانتان است .  بنا براین قبل از اینکه هزینه ای برای تبلیغات  برند خود کنید نیمی از آن هزینه را جهت ثبت مالکیت معنوی برند برای خود کنید. تا پس از صرف هزینه برای بازاریابی تازه متوجه نشوید که کسی قبل از شما آن را ثبت کرده و تمام تبلیغات شما در حقیقت به نفع او تمام شده و شما نمی توانید ادعایی کنید ، پس قبل از شروع تبلیغات و بازاریابی اول برند خود را ثبت کنید . گفتنی ها را در این مقاله گفتیم به قول معروف عاقل را یک اشاره بس است، بنابراین برای کسب و کارتان اگر می خواهید راهی میانبر پیدا کنید تا زودتر مخاطبانتان را پیدا کنید هم اکنون به دنیای ثبت برند در اراک وارد شوید و با ما تماس بگیرید تا اولین چالش در دنیای برندینگ را برایتان حل کنیم. 

ثبت برند در استان مرکزی

 • ثبت برند در اراک
 • ثبت برند در ساوه
 • ثبت برند در خمین
 • ثبت برند در محلات
 • ثبت برند در دلیجان
 • ثبت برند در شاه زند
 • ثبت برند در تفرش
 • ثبت برند در آشتیان
 • ثبت برند در کمیجان
 • ثبت برند در فراهان
 • ثبت برند در آستانه

موسسه ثبتی حقوقی آراکس آماده خدمت رسانی به هم وطنان عزیز در حوزه ثبت برند و علامت تجاری و نام و نشان تجاری و طراحی لوگو در کلیه شهرهای استان مرکزی می باشد.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

سرمشق کسب و کار

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • پوریا احمدی

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • امیر بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس می باشد.