ثبت برند آسان در همدان

همدان به عنوان یکی از شهرهای مهم و پر گردشگر ایران واقع در منطقه غربی و کوهستانی ایران می باشد، مجتمع حقوقی ثبتی آراکس با در نظر داشتن فضای موجود اقتصادی داخلی در این استان بر این امر واقف شد که در خصوص ثبت برند در همدان این مقاله را تدوین نماید بنابراین چنانچه قصد ثبت برند در همدان را دارید ما را دنبال نمایید.

روش ثبت برند در همدان

برای ثبت برند همدان شما در صورت فراهم بودن شرایطی باید یکی از این دو راه را انتخاب نمایید، راه اول اقدام به ثبت برند برای شخص حقیقی می باشد که در این صورت تمام مدارک باید مطابق شخص حقیقی تهیه و تنظیم گردد و راه دوم ثبت برند همدان به نام شخص حقوقی یا شرکت شما می باشد که در این صورت باید مدارک مورد نظر مطابق نام شخص حقوقی تهیه و تنظیم گردد. 

راهنمای گام به گام ثبت برند در همدان

در صورتی که قصد ثبت نام سامانه ای در سایت http://iripo.ssaa.ir دارید ولیکن از چگونگی گام به گام آن اطلاعی ندارید می توانید روی لینکی که در ادامه می آید کلیک نموده و از مقاله راهنمای گام به گام سامانه ثبت برند آراکس استفاده کنید. 

مراحل ثبت برند در همدان

قدم اول: انتخاب نام برند و طراحی طرح لوگو؛ برند تان باید مطابق قواعد ثبتی تعیین گردد تا بتوانیم برای ثبت آن اقدام نماییم، طبق قواعد مالکیت معنوی برندی قابل ثبت است که قبل از این به ثبت نرسیده باشد و اسم خاص باشد در صورتی که قصد ثبت برندی را دارید که عام است یا صفت است یا اسم محصول است باید بدانید که این کلمات به تنهایی قابل ثبت نیستند . 

قدم دوم: استعلام نام برند: برای استعلام نام برند برای احتمال ثبت آن می توانید با مجتمع ثبتی آراکس تماس حاصل نمایید و از کارشناسان ما درخواست استعلام نام برند را بخواهیدو یا با مراجعه به سایت ثبت علائم تجاری خود اقدام به استعلام نمایید. 

قدم سوم: تکمیل مدارک ثبت برند همدان با توجه به ثبت برند شخص حقیقی یا حقوقی  که تفاوت هایی در ارائه مدارک دارند، که عبارت است از: 

مدارک ثبت برند شخص حقیقی 

 1. برابر اصل تصویر کارت ملی و شناسنامه 
 2. جواز کسب یا جواز تاسیس به نام شخص 
 3.  کارت بازرگانی در صورت غیر فارسی بودن برند 
 4.  طرح لوگو و برند

ثبت برند همدان با ثبت آراکس

مدارک ثبت برند شخص حقوقی 

 1.  برابر اصل تصویر کارت ملی و شناسنامه مدیر عامل
 2.  جواز تاسیس یا پروانه بهره برداری 
 3. آگهی تاسیس یا روزنامه تاسیس شرکت
 4. آگهی تغییرات شرکت 
 5. کارت بازرگانی در صورت غیر فارسی بودن برند 
 6.  طرح لوگو و اسم برند

قدم چهارم: ثبت نام در سامانه ثبت برند و علائم تجاری و تنظیم اظهار نامه ثبت برند بر طبق قواعد ثبت برند همدان و قرار گرفتن در کارتابل اداره علائم تجاری می باشد. 

قدم پنجم: بعد از گذشت بین 35 الی 45 روز کاری پنج کارشناس که سه کارشناس و یک کارشناس مسئول و رئیس اداره ثبت علائم تجاری هستند که هر کدام به بخشی از موارد ثبت برند همدان می پردازند. در صورتی که اظهار نامه دارای عیبی اساسی باشد اظهار نامه ثبت برند همدان رد می شود، در صورت وجود ایرادی جزئی طی 30 روز باید این اصلاحیه اظهار نامه انجام گیرد، و در صورت تایید اظهار نامه ابلاغیه پذیرش صادر می شود. 

قدم ششم: انتشار آگهی نوبت اول که طی 30 روز باید اشخاصی که ادعا یا اعتراضی نسبت به ثبت برند شما دارند ادعای خود را اظهار کنند در  غیر این صورت وارد مرحله بعد می شویم. 

قدم هفتم: پرداخت هزینه حق الدرج و صدور شماره ثبت از سوی اداره علائم تجاری 

قدم هشتم: انتشار آگهی نوبت دوم مبنی بر اعلام ثبت برند به نام شخص اعم از حقیقی یا حقوقی به مدت ده سال می باشد. 

 قدم آخر:  بعد از ده روز با اصل مدارک  به اداره ثبت علائم تجاری مراجعه نموده و اصل تصدیق ده ساله برند را دریافت نمایید. 

نکته : تنها اداره ثبت برند اداره مرکزی آن در تهران است و نه در همدان و نه در هیچ شهر دیگر شعبه و واحدی ندارد بنابراین باید از تهران ثبت برند در همدان را انجام دهید. با محول کردن این کار به گروه ثبت آراکس دیگر نیازی به رفت و آمد به تهران ندارید .

هزینه ثبت برند در همدان 

هزینه های ثبتی برند با پرداختی های متعددی همراه است، شاید برای شما هم هزینه ای که برای ثبت برند باید پرداخت نمایید مورد اهمیت باشد برای اینکه از میزان پرداختی ها اطلاع داشته باشید هم اکنون با ما تماس بگیرید تا بتوانیم با توجه به طبقاتی که قصد ثبت برند را دارید اعلام هزینه نماییم. به علاوه شما می توانید با خواندن این مقاله اطلاعات خوبی در مورد نحوه هزینه کرد ثبت برند و علامت تجاری به دست آورید : هزینه ثبت برند 

در آخر باید بدانید

بعد از ثبت یک برند مالکیت  انحصاری برند به مدت ده سال به شما تعلق می گیرد و شما در طی ده سال حق استفاده  انحصاری از آن را دارید بنابراین شما می توانید این برند را به شخص دیگری انتقال نمایید و در صورت عدم ادامه فعالیت با فروش برند خود درآمد کسب کنید. قانون در طی این ده سال اجازه ثبت این برند را در طبقات مشابه نخواهد داد.  هم چنین بد نیست بدانید که برند در 45 طبقه قابل ثبت است که هر طبقه  مخصوص محصولات یاخدمات خاصی است. بنابراین با توجه به موضوع جواز شما محصولات و طبقات آن هامشخص می گردد. برند حق مالکیتی است که  ثبت آن الزامی نیست اما برای برخی محصولات باید حتماً دریافت و ثبت گردد، مانند محصولاتی که با سلامت مردم در ارتباط هستند و ملزم به اخذ سیب سلامت باشند که این محصولات ملزم به ثبت برند و نشان تجاری نیز هستند. برای ورود به دنیای برند باید ابتدا مالکیت آن را دریافت نمایید که طی مدت محدودی ما نوید اخذ برندتان را به شما خواهیم داد فقط کافی است هم اکنون با ما تماس حاصل نمایید. 

واژگان مرتبط با ثبت برند در همدان 

 • ثبت علامت تجاری در همدان
 • ثبت لوگو و نام تجاری در همدان
 • ثبت اسم تجاری در همدان
 • ثبت نام و نشان تجاری در همدان
 • ثبت آرم تجاری در همدان
 • ثبت علائم تجاری در همدان

ثبت برند در شهرستان های استان همدان

 • ثبت برند در ملایر
 • ثبت برند در تویسرکان
 • ثبت برند در اسدآباد
 • ثبت برند در نهاوند
 • ثبت برند در بهار
 • ثبت برند در کبودرآهنگ
 • ثبت برند در رزن
 • ثبت برند در قروه

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

سرمشق کسب و کار

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • پوریا احمدی

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • امیر بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس می باشد.