ثبت تغییرات شرکت در کرج

ثبت تغییرات شرکت

ثبت تغییرات شرکت در کرج

در این مبحث همراه ما باشید تا از نحوه ثبت تغییرات شرکت در کرج و نیز تشکیل مجامع عمومی تا انتشار ثبت تغییرات آن در روزنامه رسمی اطلاعات تکمیلی را خدمت شما ارائه نماییم.

ثبت تغییرات شرکت در کرج

بعد از ثبت یک شرکت آنچه که دائماً اعضاء یک شرکت با آن رو به رو هستند ایجاد تغییرات جدید در شرکت است. تغییرات به کلیه موضوعاتی گفته می شود که در زمان تأسیس بدان اشاره شده است و در اساسنامه شرکت کاملاً عنوان شده است.

ثبت تغییرات شرکت با توجه به این که چه نوع تغییراتی را می خواهید در شرکت ایجاد کنید مراحل و روش متفاوتی را برای ثبت دارد. البته همه تغییرات در یک سامانه انجام می شود اما هر تغییری که بخواهید ایجاد کنید باید بر اساس آن اطلاعات و ورودی سیستم را وارد کنید.

تشکیل مجامع عمومی ثبت تغییرات شرکت در کرج

مجمع عمومی به سه دسته تقسیم می شود. مجمع عمومی باید به حد نصاب مربوطه برسد. حد نصاب در جلسه اول در شرکت های مختلف متفاوت می باشد. اما به طور کلی باید حداقل 50+1 درصد از سهام به همراه حداقل دو سوم سهامداران حاضر در جلسه انجام شود.

سه نوع مجمع عمومی داریم که عبارت است از:

 1. مجمع عمومی موسسین که تنها یک بار در زمان ثبت شرکت ایجاد می شود.
 2. مجمع عمومی دیگری که در خصوص تغییرات برخی موضوعات شرکت تشکیل می شود. مجمع عمومی عادی است که یا به صورت سالانه برگذار می شود و یا به صورت مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده
 3. مجمع عمومی دیگری که در خصوص ثبت تغییرات شرکت تشکیل می شود و تغییرات مربوط به موضوعات اساسنامه در این مجمع تصمیم گیری می شود مجمع عمومی فوق العاده می باشد.

صلاحیت مجامع در تشکیل جلسه ثبت تغییرات شرکت در کرج

مجامع ذکر شده پیش  از این صلاحیت متعدد در موضوعات متعدد شرکت را دارند از این رو باید بدانید بر اساس صلاحیت مجمع مربوطه جلسه مجامع را تشکیل کنید.

صلاحیت مجمع عمومی موسسین تنها در زمان ثبت شرکت می باشد و برای تأسیس شرکت و انتخاب اولین اعضاء هیئت مدیره و همچنین انتخاب اولین بازرسین در صلاحیت این مجمع می باشد.

مجمع دیگری که صلاحیت رسیدگی به تغییراتی مانند انتخاب هیئت مدیره، انتخاب بازرسین، تصویب ترازنامه سالانه را دارد مجمع عمومی عادی است.

این مجمع اگر طی فروردین، اردیبهشت، خرداد و تیر تشکیل شود باید تحت عنوان مجمع عمومی سالانه باشد و در باقی ماه های سال باید عنوان مجمع عمومی عادی فوق العاده را ایجاد شوند.

مجمع دیگری که در خصوص موضوعات اساسنامه تشکیل می شود و تغییرات مربوط به سهام، اعضاء، آدرس، موضوع و… در اساسنامه باید تشکیل شود مجمع عمومی فوق العاده می باشد.

ثبت تغییرات شرکت

ثبت تغییرات شرکت در کرج

نحوه تنظیم صورت جلسه ثبت تغییرات شرکت در کرج

برای اینکه درخواست ثبت تغییرات شما در اداره ثبت شرکت ها به ثبت برسد باید ابتدا صورت جلسه تغییرات مربوطه تنظیم شود در صورت جلسه تغییراتی که در دو نسخه تهیه می شود باید موارد زیر ذکر شده باشد.

 1. نوع مجمع مربوطه باید عنوان شود
 2. ساعت و تاریخ جلسه باید در صورت جلسه قید شود
 3. اسم شرکت، شناسه ملی، شماره ثبت شرکت باید در صورت جلسه ذکر شود.
 4. موضوع جلسه باید در صورت جلسه عنوان شود.
 5. تعداد اعضاء حاضر در جلسه و رسمیت جلسه و همچنین سمت اعضاء حاضر در جلسه نیز باید در صورت جلسه مورد نظر عنوان شود.
 6. در شرکت های سهامی خاص شخص خارج از اعضاء به عنوان منشی جلسه باید در جلسه حاضر باشد.
 7. تصمیمات اتخاذ شده در جلسه نیز باید در صورت جلسه تغییرات عنوان شود.
 8. امضاء اعضاء حاضر در جلسه و سایر شرکاء نیز باید در پای برگه صورت جلسه حتماً باشد.

ثبت درخواست ثبت تغییرات شرکت در کرج

ثبت درخواست تغییرات باید در ابتدا در سامانه اداره ثبت شرکت ها وارد شود و سپس با ارسال اصل اوراق کارشناسان اداره ثبت شرکت ها بعد از بررسی و عدم مغایرت با قوانین حقوقی درخواست را می پذیرند و به ثبت می رسانند.

ابتدا باید به سامانه ثبت شرکت ها وارد شوید. سپس باید در خواست خود را در این سامانه ثبت کنید بدین منظور باید در سربرگ باز شده گزینه ثبت تغییرات شرکت در کرج را کلیک نمایید. در مرحله بعد باید مشخصات واحد ثبتی در سامانه وارد شود و گام به گام مرحله ثبت تغییرات را طی نماید اطلاعات مربوط به صورت جلسه باید در سامانه وارد شود و در نهایت بعد از ثبت نهایی برگه پذیرش نهایی را دریافت کنید.

طی سه روز از درخواست باید مدارک و اسناد و اوراق مربوط به ثبت تغییرات شرکت در کرج را به اداره ثبت شرکت ها پست نمایید.

طی یک هفته از پست مدارک و اوراق برگه پیشنویس ثبت تغییرات در سامانه ثبت شرکت ها دریافت کنید و با ارائه آن به اداره آگهی ثبت تغییرات را تحویل بگیرید.

روزنامه تغییرات در کرج

وقتی آگهی ثبت تغییرات شرکت صادر می شود اکنون زمان پرداخت روزنامه تغییرات شرکت است. آگهی هر تغییراتی باید هم در روزنامه رسمی و هم در روزنامه کثیرالانتشار منتشر شود. برای پرداخت روزنامه رسمی باید به سایت روزنامه رسمی وارد شوید و بعد از ورود به حساب کاربری می توانید با استفاده از شماره مکانیزه ای که در ضمن ثبت آگهی به شما داده می شود هزینه روزنامه رسمی را پرداخت نمایید.

روزنامه کثیرالانتشار شرکت را می توانید قبل از ثبت درخواست تغییرات جدید نیز پرداخت کنید در این مورد هم باید به سایت روزنامه کثیرالانتشار وارد شوید و بعد از وارد کردن شماره مکانیزه و نیز طی چند مرحله می توانید هزینه این روزنامه را آنلاین از درگاه سامانه روزنامه کثیرالانتشار پرداخت نمایید.

آنچه که خواندید مهمترین نکات و مواردی است که در ثبت تغییرات باید در نظر گرفته شود. ثبت تغییرات شرکت شاید ابتدا ساده به نظر یابد و تا زمانی که چندین ماه درخواست تان رد شود و مدام اصلاحیه انجام ندهید متوجه این امر نمی شوید.

در صورتی که اگر اطلاعات حقوقی یا ثبتی داشته باشید در کمتر از 15 روز درخواست شما در اداره ثبت شرکت ها ثبت می گردد. بنابراین مبحثی که در این مقاله مطالعه کردید دانش شما را در زمینه ثبت تغییرات افزایش می دهد نه اینکه بتوانید بدون همکاری با یک مجموعه ثبتی به راحتی ثبت تغییرات شرکت را داشته باشید.

از این رو می توانید اطلاعات تکمیل تر را در مشاوره تلفنی با کارشناسان مجموعه آراکس دریافت کنید.

There are no comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

شروع به جستجو درون سایت

Shopping Cart