ثبت شرکت تعاونی

توضیحاتی در خصوص ثبت شرکتهای تعاونی  به صورت کاملا مختصر جهت بهره برداری شما عزیزان تدوین گردیده است در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی در این خصوص نیز می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

ثبت شرکت تعاونی

  شرکت تعاونی شرکتی است که تمام یا حداقل ٥١% سرمایه آن به وسیله اعضا  تامین می شود و باقیمانده آن از طریق تسهیلات دولتی از قبیل وام بدون بهره ، یا هر راه مشروع دیگر مانند مشاركت  ، مضاربه ،مزارعه، مساقات، اجاره، اجاره به شرط تملیك، بیع، شرط فروش اقساطی و صلح تامین می گردد و  کلیه ادارات دولتی اعم از وزارتخانه ها ،سازمان ها، شركتهای دولتی یا  وابسته به دولت و تحت پوشش دولت، بانكها ،شهرداریها ،شوراهای اسلامی كشوری، بنیاد مستضعفان و ... جهت اجرای قوانین مربوطه می توانند از یکی از طرق فوق بدون اینکه عضو تعاونی ها باشند در تامین سرمایه تعاونی ها  و یا افزایش آن کمک نمایند.  تعاونی ها معمولا" بر دو قسم هستند : تعاونی های تولید و تعاونی های توزیع. تعاونی های تولید شامل تعاونی های مربوط به امور کشاورزی ، دامداری و دامپروری و... می باشد  و تعاونی های توزیع  تعاونی هایی هستند که نیازهای تعاونی های تولید یا مصرف کنندگان عضو را برآورده می سازند.

شرکتهای تعاونی حداقل با 7 نفر اعضا تشکیل می شوند این 7 نفر پس از تشکیل جلسه هیئت موسسین  و انتخاب اعضای  هیئت مدیره ، مدیر عامل و بازرسین ، اسامی آنها را به اداره کل تعاون تسلیم کرده و پس از تایید آنها  می توانند نسبت به ثبت تعاونی اقدام نمایند.
سرمایه تامین یا تعهد شده  در شرکت تعاونی در هنگام ثبت نباید كمتر از  ٥١ از  درصد از كل سرمایه شركت باشد و  حداقل یك سوم سرمایه آن باید  پرداخت گردد  و در صورتی كه این سرمایه به صورت نقدی و جنسی باشد  باید تقویم و تسلیم گردد.
شرایط خاصی جهت عضویت یا خروج  اعضای شرکت تعاونی در قانون ذکر نشده است به استثناء مواردی که خروج فرد سبب اضرار شرکت گردد که مسئولیت جبران ضرر بر عهده فرد خارج شده می باشد.

در صورتی که  یکی از اعضا شرکت تعاونی فوت شود ، وراث او جایگزین وی می گردند ، و البته باید مابه التفاوت افزایش سهم خود را که ناشی از افزایش اعضا می باشد بپردازند و در صورت عدم تمایل عضویت آنها ملغی می گردد . در این شرایط سهام فرد در گذشته  ،حقوق و مطالباتش  تقویم شده وبه حساب دیون تعاونی واریز می گردد و پس از کسر دیون و قروض وی به تعاونی باقیمانده حق و حقوق متوفی به وراث پرداخت می گردد.  

افراد به منظور استفاده از تجربه و تخصص و سرمایه یکدیگر میتوانند فعالیتهای اقتصادی را تشکیل دهند که از مهمترین آنها میتوان به ثبت شرکت یا برند اشاره کرد شرکتها با توجه به موضوع فعالیت به 5 قالب ثبتی تقسیم میگردند که از متداول ترین آنها ثبت شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص می باشد.

  توضیح در خصوص ثبت شرکت تعاونی در اراکس

 •   جهت اطلاع از امور مربوط به ثبت شرکت تعاونی با ما در ارتباط باشید.
 •  ( آراکس مشق کسب و کار )

از اینکه وب سایت گروه حقوقی و ثبتی آراکی را انتخاب نمودید سپاس گذاریم.

سرعت و دقت بالا

سرمشق کسب و کار

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • پوریا احمدی

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • امیر بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس می باشد.