ثبت شرکت در اهواز

این روزها به دلیل گسترش امور تجاری ثبت شرکتها تجاری بیش از پیش مورد توجه فعالان اقتصادی اهواز قرار گرفته است. شما میتوانند با ثبت شرکت در اهواز ارزش و اعتبار فعالیتهای خود را بالا ببرند. از پرکاربردترین قالب ثبت شرکت در این شهر میتوان به ثبت شرکت با مسئولیت محدود و ثبت شرکت سهامی خاص اشاره کرد.

انواع شرکت در اهواز

شرکت ها در قانون تجارت ایران به هفت نوع تقسیم می شوند.: شرکت با مسئولیت محدود،شرکت سهامی(عام و خاص)،شرکت تضامنی،شرکت نسبی،شرکت تعاونی(تولید و مصرف)،شرکت مختلط سهامی،شرکت مختلط غیرسهامی.

شرکت با مسئولیت محدود در اهواز

شرکت با مسئولیت محدود، به شرکتی گفته می شودکه بین دو یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل شده و هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد، فقط تا میزان سرمایه خود(درصد سهم الشرکه) در شرکت، مسئول قروض و تعهدات شرکت هستند.لازم به ذکر است ساده ترین نوع شرکت از نظر قوانین تجاری و ساختار و شرایط تأسیس،شرکت با مسئولیت محدود می باشد.

تعریف شرکت سهامی خاص

به شرکتی گفته می شودکه همه سر مایه شرکت توسط اعضای آن(سهامداران) تأمین می گردد این سرمایه به شکل سهام در می آید و تعهدات هر شخص در مقابل شرکت، محدود به مبلغ اسمی سرمایه هر یک از موسسین شرکت می باشد که در اساس نامه تنظیم گشته است.معمولاً افرادی که قصد شرکت در مناقصات را دارند،یا متقاضی دریافت تسهیلات هستند،شرکت را به صورت سهامی خاص به ثبت می رسانند.

مراحل و مدارک لازم جهت ثبت شرکت در اهواز

مدارک لازم جهت ثبت شرکت تنها مدارک شناسایی کلیه اعضاء هیئت مدیره به همراه گواهی سوء پیشینه می باشد و در صورتی که موضوع فعالیت شما نیازمند مجوز باشد باید آن را نیز تهیه کنید. مابقی مراحل تنظیم اوراق ثبتی و به امضا رسیدن آن توسط کلیه اعضا و ارسال به اداره ثبت شرکتهای اهواز می باشد.

کپی مدارک شناسایی شامل: شناسنامه و کارت ملی اعضای هیئت مدیره و شرکا،( هیئت مدیره،سهامداران و بازرسین برای شرکت های سهامی خاص)گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیئت مدیره(فردی که فقط شریک یا سهامدار باشد و در هیئت مدیره سمتی نداشته باشد، و بازرس هم نباشندنیازی به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه ندارد.)،

کپی مجوز یا مدرک تحصیلی با توجه به موضوع فعالیت شرکت در صورت نیاز. ارائه گوهی بانک خطاب به اداره ثبت شرکت ها و مؤسسات غیرتجاری استان کرمانشاه ، مبنی بر واریز35% سرمایه اولیه شرکت در حساب افتتاح شده به نام شرکت با قید عبارت شرکت در شرف تأسیس(فقط برای شرکت های سهامی خاص واریز 35% و اراده گواهی باید انجام شود)

زمان و هزینه ثبت شرکت در اهواز

بعد از تکمیل مدارک توسط متقاضی ثبت شرکت و ارسال آن به اداره ثبت شرکتهای اهواز عموما ظرف مدت 30روز کاری ثبت شرکت شما به پایان میرسد و جهت دریافت آگهی تاسیس شرکت نام برده میتوانید به اداره مربوطه مراجعه نمایید.

در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی و آگاهی های لازم در خصوص ثبت شرکت در اهواز همین حالا با کارشناسان گروه ثبتی و حقوقی آراکس ارتباط برقرار نمایید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

سرمشق کسب و کار

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • پوریا احمدی

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • امیر بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس می باشد.