ثبت شرکت در ایلام

توضیحات تکمیلی در خصوص ثبت شرکت در ایلام

استان ایلام از استان های کوهستانی کشور محسوب می شود و با داشتن دشت های وسیع و حاصلخیز سهم قابل توجهی در تأمین نیازهای مصرفی کشور در زمینه کشاورزی و دامپروری دارد. از آنجا که کارفرمایان و کارآفرینان این استان اغلب جهت رسمیت بخشیدن به فعالیت خود و استفاده از تسهیلات بیشتر اقدام به ثبت شرکت می نمایند،در ادامه به ارائه کلیه اطلاعات لازم برای ثبت شرکت در استان ایلام می پردازیم.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود، حداقل دو نفر باید به عنوان شریک معرفی گردند ،شرکا می توانند جزء اعضای هیئت مدیره نباشند و بالعکس .که در صورتی که شرکا سمتی در هیئت مدیره نداشته باشند،باید حداقل دو نفر دیگربه عنوان اعضای هیئت مدیره به اداره ثبت شرکت های ایلام معرفی شوند.سرمایه اولیه شرکت مطابق مبلغی که مدیرعامل عنوان کند بدون هیچ بررسی و یا نیاز به واریز به حساب شرکت، در اوراق رسمی شرکت به ثبت می رسد.حداقل سرمایه اولیه برای ثبت شرکت 1/000/000 ریال است.

مزایا ی ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ایلام

 • ثبت شرکت با حداقل دو نفر به عنوان شریک و اعضای هیئت مدیره
 • ثبت شرکت بدون نیاز به واریز بخشی از سرمایه به بانک
 • عدم الزام تمدید مدت سمت اعضای هیئت مدیره
 • عدم الزام به حضور بازرس
 • عدم الزام معرفی روزنامه کثیرالنتشار

معایب ثبت شرکت با مسئولیت محدود

نسبت به شرکت سهامی خاص از اعتبار کمتری بهره مند است و در صورتی که قصد حضور در مناقصات دارید،ثبت این نوع شرکت توصیه نمی شود.

ثبت شرکت سهامی خاص

برای ثبت شرکت سهامی خاص باید حداقل سه نفر به عنوان سهامدار معرفی شوند و دو نفر به عنوان بازرس(اصلی و علی البدل) .بطور کلی نقش بازرس ها نظارت بر عملکرد مالی شرکت و تصمیمات اعضای هیئت مدیره است.بازرس ها نباید نسبت فامیلی با اعضای هیئت مدیره داشته باشند.(درجه ی یک تا طبقه ی دو) در واقع بازرسین نباید با اعضای هیئت مدیره "هم فامیلی باشند" .لازم به ذکر است بازرسان شرکت سهامی خاص می توانند سهامدار باشند .از اعضای هیئت مدیره فقط مدیرعامل می تواند خارج از سهامداران باشد.

پس از تعیین نام شرکت،سهامداران موظفند 35% مبلغ سرمایه اولیه اعلامی را به حساب شرکت واریز نمایند و این مبلغ تا زمان چاپ روزنامه رسمی شرکت،قابل برداشت نیست. معرفی روزنامه کثیرالانتشار برای شرکت و تمدید یا تغییر سمت هیئت مدیره و بازرسین در شرکت سهامی خاص الزام می باشد.این شرکت ها از اعتبار بالایی برخوردارند و برای حضور در مناقصات،شرکت های سهامی خاص شانس بیشتری دارند. حداقل سرمایه اولیه برای ثبت شرکت 1/000/000 ریال است.

مزایا ی ثبت شرکت سهامی خاص

سطح اعتبار بالاتر نسبت به شرکت با مسئولیت محدود، این شرکت ها از اعتبار بالایی برخوردارند و برای حضور در مناقصات،شرکت های سهامی خاص شانس بیشتری دارند.

معایب ثبت شرکت سهامی خاص

الزام تمدید سمت اعضای هیئت مدیره (هر دو سال یکبار) و بازرسین(هرسال)

الزام واریز 35% سرمایه اولیه اعلامی به حساب شرکت و عدم امکان برداشت آن تا زمان چاپ روزنامه رسمی تأسیس شرکت

در شرکت سهامی خاص فقط مدیرعامل می تواند خارج از سهامداران باشد

الزام معرفی روزنامه کثیرالانتشار برای شرکت

جهت کسب اطلاعات جامع و تخصصی در زمینه ثبت شرکت در ایلام میتوانید از مشاوره رایگان متخصص و کارشناسان ارشد مجرب مؤسسه حقوقی بین الملل ثبت شرکت و برند آراکس تماس بگیرید و از تخصص و پشتیبانی تیم قدرتمند آراکس بهره مند شوید.

شرایط ثبت شرکت در ایلام

ایجاد ساختاری مطابق مشخصات تأسیس شرکت (سهامی خاص یا مسئولیت محدود)،تکمیل مدارک و ارجاع آن به اداره ثبت شرکت های اهواز.

مدارک ثبت شرکت در ایلام

مدارک اولیه ثبت شرکت : کپی مدارک شناسایی اعضا (کارت ملی و شناسنامه)، همراه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری(بر ای اعضای هیئت مدیره و بازرسان)،در صورت نیاز ارائه مجوز یا مدرک تحصیلی برای موضوعات تخصصی فعالیت شرکت. اوراق رسمی شرکت شامل: اساسنامه ، شرکتنامه ، اظهارنامه،متن صورتجلسه .

مدت زمان ثبت شرکت

مدت زمان ثبت یک شرکت تجاری در اهواز 25 الی 30 روز کاری است.وقت شما ارزشمند است.برای ثبت شرکت در اهواز در کمترین زمان ممکن با کارشناسان مجرب آراکس در تماس باشید.

مراحل ثبت شرکت در ایلام

مراحل ثبت شرکت در ایلام توسط شما :

1)تکمیل مدارک شرح داده شده

2)ثبت نام در سامانه پذیرش تأسیس ثبت شرکت ها و مؤسسات غیر تجاری و دریافت شماره پیگیری پرونده از سایت

3)پیگیری مستمروضعیت کارشناسی پرونده با کد پیگیری پذیرش تأسیس از سامانه ثبت شرکت ها تا زمان دریافت ابلاغیه تأیید نام شرکت

4)مراجعه سهامداران به بانک و واریز 35% سرمایه اعلامی به حساب افتتاح شده به نام شرکت و دریافت گواهی بانک خطاب به اداره ثبت شرکت ها مبنی بر پرداخت 35%سرمایه اولیه(مختص شرکت های سهامی خاص)

4) پرینت اوراق رسمی شرکت شامل اساسنامه،تقاضانامه،شرکتنامه و متن صورتجلسه از سامانه و امضای کلیه صفحات آن توسط کلیه افراد شرکت (شرکا و هیئت مدیره) و برای شرکت های سهامی خاص شامل اساسنامه،اظهارنامه و متن صورتجلسه از سامانه و امضای کلیه صفحات آن توسط کلیه افراد شرکت (سهامداران و هیئت مدیره).

5) پست کلیه مدارک به اداره ثبت شرکت های حوزه ی ثبتی مربوطه شامل : کپی شناسنامه و کارت ملی اعضای هیئت مدیره و شرکا،گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیئت مدیره(فردی که فقط شریک باشد و در هیئت مدیره سمتی نداشته باشد،نیازی به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه ندارد.)،کپی مجوز یا مدرک تحصیلی با توجه به موضوع فعالیت شرکت در صورت نیاز، اوراق رسمی شرکت(با توجه به نوع شرکت)،برگ تأیید نام و پذیرش تأسیس پرینت گرفته شده در سامانه،گواهی واریزی 35%سرمایه اولیه به حساب بانکی شرکت(مختص شرکت های سهامی خاص)

6)پیگیری وضعیت کارشناسی پرونده تا زمان دریافت ابلاغیه صدور آگهی تأسیس در سامانه ثبت شرکت ها و مؤسسات غیرتجاری.

7) مراجعه به اداره ی ثبت شرکت های حوزه ی ثبتی شرکت و دفتر نویسی توسط یکی از سهامداران یا اعضای هیئت مدیره و دریافت آگهی تأسیس و مدارک شرکت.

جهت اطمینان خاطر از صحت انجام پروسه ثبت شرکت در ایلام می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان مؤسسه حقوقی ثبت شرکت و برند آراکس، حامی کارآفرینان استان ایلام ، بهره مند شوید .

زمان ثبت شرکت با مسئو��یت محدود

بطور متوسط20 الی 25 روز کاری زمان لازم است. وقت شما ارزشمند است.برای ثبت تخصصی شرکت در استان ایلام در کمترین زمان ممکن با کارشناسان مجرب مؤسسه حقوقی بین الملل ثبت شرکت و برند آراکس در تماس باشید و از مشاوره و پشتیبانی رایگان متخصصین ما بهره مند شوید.

هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود

با توجه به مبلغ سرمایه اولیه اعلامی و موضوع فعالیت شرکت،میزان هزینه ها متغییر است.

مراحل ثبت شرکت در ایلام توسط مؤسسه حقوقی بین الملل ثبت شرکت آراکس

1) تدوین جامع وتخصصی موضوع فعالیت شرکت شما

2) همراهی جهت انتخاب اسم برای شرکت

3)انجام کلیه پروسه ثبت شرکت (ثبت نام سامانه و مراحل اداری)

در واقع شما فقط مسئولیت اعلام شرایط مورد نظر برای شرکتتان و تکمیل مدارک و امضاء اوراق،پست آن به اداره و دریافت نهایی آگهی تأسیس و اوراق ثبتی را به عهده دارید،سایر مراحل را با آرامش خاطر،با صرف کمترین زمان و هزینه به کارشناسان کارآزموده آراکس بسپارید.

ثبت شرکت تولیدی و خدماتی و پیمانکاری در ایلام

اشخاص با توجه به عمده فعالیت های خود موضوعات شرکت را انتخاب می نمایید عمده فعالیت اشخاص در زمینه تولیدی ، خدماتی و پیمانکاری می باشد که مورد توجه قرار میگیرد. متقاضیان ثبت این نوع از موضوعات فعالیت در صورتی که قصد داشته باشند در مناقصات و مزایدات شرکت کرده و برای شرکت خود رتبه (گرید ) اخذ نمایند به انها پیشنهاد میگردد شرکت خود را در قالب سهامی خاص به ثبت برسانند زیرا این شرکتها با توجه به تعهد سهامدارنشان در خصوص میزان سرمایه از اعتبارات بیشتری برخوردار می باشند . تیم قدرتمند مؤسسه حقوقی آراکس پشتیبان شما برای ثبت شرکت تولیدی و خدماتی و پیمانکاری در ایلام.

جهت کسب اطلاعات جامع و تخصصی در زمینه ثبت شرکت در ایلام می توانید با مشاوره رایگان متخصص و کارشناسان ارشد مجرب مؤسسه حقوقی بین الملل ثبت شرکت و برند آراکس، حامی کارفرمایان استان ایلام تماس بگیرید و از تخصص و پشتیبانی تیم قدرتمند آراکس بهره مند شوید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

سرمشق کسب و کار

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • پوریا احمدی

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • امیر بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس می باشد.