ثبت شرکت در بوشهر

توضیحات تکمیلی در خصوص ثبت شرکت در بوشهر

استان بوشهر به علت قرار گرفتن در سواحل خلیج فارس و وجود ذخایر نفت و گاز در آن موقعیت استراتژیک داشته و از اهمیت راهبردی و اقتصادی قابل توجهی برخوردار است، به گونه‌ای که پایتخت انرژی ایران لقب گرفته‌است.لذا رونق کسب و کار در این استان موجب شکل گیر اقصاد پویا متشکل از انواع شرکت های ثبت شده گردیده است ،لذا در ادامه مطلب به ارائه کلیه اطلاعات لازم برای ثبت شرکت در استان بوشهر می پردازیم.

انواع شرکت در بوشهر

شرکت ها در قانون تجارت ایران به هفت نوع تقسیم می شوند.: شرکت با مسئولیت محدود،شرکت سهامی(عام و خاص)،شرکت تضامنی،شرکت نسبی،شرکت تعاونی(تولید و مصرف)،شرکت مختلط سهامی،شرکت مختلط غیرسهامی.

شرایط ثبت شرکت در بوشهر

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود،باید حداقل دو نفر به عنوان شریک معرفی شوند و مدیرعامل باید در اوراق رسمی شرکت اقرار به دریافت سرمایه اولیه شرکت که حداقل 1/000/000 ریال می باشد،کند و برای ثبت شرکت سهامی خاص، معرفی حداقل سه نفر به عنوان سهامداران شرکت و اعضای هیئت مدیره و دو نفر به عنوان بازرس (توجه داشته باشید بازرسین نباید با اعضای هیئت مدیره هم فامیلی باشند)،اعلام دارا بودن حداقل سرمایه اولیه 1/000/000 ریال و واریز 35% آن در حساب بانکی افتتاح شده به نام شرکت پس از تعیین نام شرکت در اداره ثبت شرکت ها و مؤسسات غیرتجاری استان بوشهر.

نکته : توجه داشته باشید برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود،اعضا می توانند فقط شریک باشند یا فقط در هیئت مدیره سمت داشته باشند،اما در مجموع حضور دو نفر به عنوان اعضای هیئت مدیره و دو نفر به عنوان شریک الزام است.اما در شرکت سهامی خاص فقط مدیرعامل می تواند خارج از سهامداران باشد.

مدارک ثبت شرکت در بوشهر

کپی مدارک شناسایی شامل: شناسنامه و کارت ملی اعضای هیئت مدیره و شرکا،( هیئت مدیره،سهامداران و بازرسین برای شرکت های سهامی خاص)گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیئت مدیره(فردی که فقط شریک یا سهامدار باشد و در هیئت مدیره سمتی نداشته باشد، و بازرس هم نباشندنیازی به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه ندارد.)،کپی مجوز یا مدرک تحصیلی با توجه به موضوع فعالیت شرکت در صورت نیاز. ارائه گوهی بانک خطاب به اداره ثبت شرکت ها و مؤسسات غیرتجاری استان بوشهر، مبنی بر واریز35% سرمایه اولیه شرکت در حساب افتتاح شده به نام شرکت با قید عبارت شرکت در شرف تأسیس(فقط برای شرکت های سهامی خاص واریز 35% و اراده گواهی باید انجام شود)

مراحل ثبت شرکت در بوشهر

1)تکمیل مدارک شرح داده شده

2)ثبت نام در سامانه پذیرش تأسیس ثبت شرکت ها و مؤسسات غیر تجاری و دریافت شماره پیگیری پرونده از سایت

3)پیگیری مستمر وضعیت کارشناسی پرونده با کد پیگیری پذیرش تأسیس از سامانه ثبت شرکت ها تا زمان دریافت ابلاغیه تأیید نام شرکت

4)مراجعه سهامداران به بانک و واریز 35% سرمایه اعلامی به حساب افتتاح شده به نام شرکت و دریافت گواهی بانک خطاب به اداره ثبت شرکت ها مبنی بر پرداخت 35%سرمایه اولیه(مختص شرکت های سهامی خاص)

4) پرینت اوراق رسمی شرکت شامل اساسنامه،تقاضانامه،شرکتنامه و متن صورتجلسه از سامانه و امضای کلیه صفحات آن توسط کلیه افراد شرکت (شرکا و هیئت مدیره) و برای شرکت های سهامی خاص شامل اساسنامه،اظهارنامه و متن صورتجلسه از سامانه و امضای کلیه صفحات آن توسط کلیه افراد شرکت (سهامداران و هیئت مدیره).

5) پست کلیه مدارک به اداره ثبت شرکت های حوزه ی ثبتی مربوطه شامل : کپی شناسنامه و کارت ملی اعضای هیئت مدیره و شرکا،گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیئت مدیره(فردی که فقط شریک باشد و در هیئت مدیره سمتی نداشته باشد،نیازی به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه ندارد.)،کپی مجوز یا مدرک تحصیلی با توجه به موضوع فعالیت شرکت در صورت نیاز، اوراق رسمی شرکت(با توجه به نوع شرکت)،برگ تأیید نام و پذیرش تأسیس پرینت گرفته شده در سامانه،گواهی واریزی 35%سرمایه اولیه به حساب بانکی شرکت(مختص شرکت های سهامی خاص)

6)پیگیری وضعیت کارشناسی پرونده تا زمان دریافت ابلاغیه صدور آگهی تأسیس در سامانه ثبت شرکت ها و مؤسسات غیرتجاری.

مدت زمان ثبت شرکت در بوشهر

تقریباً 20 الی 25 روز کاری. وقت شما ارزشمند است.برای ثبت تخصصی شرکت در استان بوشهر در کمترین زمان ممکن با کارشناسان مجرب مؤسسه حقوقی بین الملل ثبت شرکت و برند آراکس در تماس باشید و از مشاوره و پشتیبانی رایگان متخصصین ما بهره مند شوید.

هزینه ثبت شرکت بوشهر

با توجه به مبلغ سرمایه اولیه اعلامی و موضوع فعالیت شرکت،متغییر است.

مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با حداقل دو نفر به عنوان شریک و اعضای هیئت مدیره

ثبت شرکت بدون نیاز به واریز بخشی از سرمایه به بانک

عدم الزام تمدید مدت سمت اعضای هیئت مدیره

عدم الزام به حضور بازرس

عدم الزام معرفی روزنامه کثیرالنتشار

معایب ثبت شرکت با مسئولیت محدود

نسبت به شرکت سهامی خاص از اعتبار کمتری بهره مند است و در صورتی که قصد حضور در مناقصات دارید،ثبت این نوع شرکت توصیه نمی شود.

مزایا ی ثبت شرکت سهامی خاص

سطح اعتبار بالاتر نسبت به شرکت با مسئولیت محدود، این شرکت ها از اعتبار بالایی برخوردارند و برای حضور در مناقصات،شرکت های سهامی خاص شانس بیشتری دارند.

معایب ثبت شرکت سهامی خاص

الزام تمدید سمت اعضای هیئت مدیره (هر دو سال یکبار) و بازرسین(هرسال)

الزام واریز 35% سرمایه اولیه اعلامی به حساب شرکت و عدم امکان برداشت آن تا زمان چاپ روزنامه رسمی تأسیس شرکت

در شرکت سهامی خاص فقط مدیرعامل می تواند خارج از سهامداران باشد

الزام معرفی روزنامه کثیرالانتشار برای شرکت

جهت کسب اطلاعات جامع و تخصصی در زمینه ثبت شرکت در بوشهر می توانید با مشاوره رایگان متخصص و کارشناسان ارشد مجرب مؤسسه حقوقی ثبت شرکت و برند آراکس تماس بگیرید و از تخصص و پشتیبانی تیم قدرتمند آراکس بهره مند شوید.

انواع شرکتهای تجاری در بوشهر

 • ثبت شرکت بازرگانی در بوشهر
 • ثبت شرکت پیمانکاری در بوشهر
 • ثبت شرکت خدماتی در بوشهر
 • ثبت شرکت گردشگری در بوشهر
 • ثبت شرکت ساختمانی در بوشهر
 • ثبت شرکت عمرانی در بوشهر
 • ثبت شرکت تولیدی در بوشهر
 • ثبت شرکت صنعتی در بوشهر
 • ثبت شرکت دانش بنیان در بوشهر
 • ثبت شرکت معماری در بوشهر

ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتهای استان بوشهر

 • ثبت شرکت در دشتستان
 • ثب�� شرکت در کنگان
 • ثبت شرکت در گناوه
 • ثبت شرکت در دشتی
 • ثبت شرکت در تنگستان
 • ثبت شرکت در عسلویه
 • ثبت شرکت در جم
 • ثبت شرکت در دیر
 • ثبت شرکت در دیلم

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

سرمشق کسب و کار

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • پوریا احمدی

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • امیر بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس می باشد.