ثبت شرکت در تبریز

توضیحات تکمیلی در خصوص ثبت شرکت در تبریز

تبریز یکی از مهم‌ترین مراکز صنعتی ایران است. این شهر قطب صنایع سنگین ایران در شمال غرب کشور است. صنایع سنگین فعال در این شهر در طیف گسترده‌ای از صنعت سیمان، نساجی، ماشین‌سازی، خودرو، داروسازی و پالایش و پتروشیمی را شامل می‌شود روند صنعتی شدن تبریز بعد از جنگ جهانی اول با احداث کارخانه‌هایی نظیر کبریت توکلی توسط بخش خصوصی آغاز شد. در دهه ۱۳۴۰ خورشیدی با احداث کارخانه‌های تراکتورسازی وماشین‌سازی صنعت تبریز رونق بیشتری پیدا کرد. امروزه تبریز به‌عنوان قطب صنعتی در سطح منطقه شناخته شده است. با توجه به توسعه صنعت و اقتصاد وکسب و کار در تبریز، در ادامه به ارائه توضیحات جامع در زمینه ثبت انواع شرکت ها در تبریز خواهیم پرداخت.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تبریز

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود، حداقل دو نفر باید به عنوان شریک معرفی گردند، شرکا می توانند جزء اعضای هیئت مدیره نباشند و بالعکس.در صورتی که شرکا سمتی در هیئت مدیره نداشته باشند،باید حداقل دو نفر دیگربه عنوان اعضای هیئت مدیره به اداره ثبت شرکت های تبریز معرفی شوند.سرمایه اولیه شرکت مطابق مبلغی که مدیرعامل عنوان کند بدون هیچ بررسی و یا نیاز به واریز به حساب شرکت، در اوراق رسمی شرکت به ثبت می رسد.حداقل سرمایه اولیه برای ثبت شرکت 1/000/000 ریال است.

نکته : افرادی که فقط شریک هستند و در هیئت مدیره سمتی ندارند، نیازی به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه ندارند.

مزایا ی ثبت شرکت با مسئولیت محدود
 • ثبت شرکت در تبریز با حداقل دو نفر به عنوان شریک و اعضای هیئت مدیره
 • ثبت شرکت بدون نیاز به واریز بخشی از سرمایه به بانک
 • عدم الزام تمدید مدت سمت اعضای هیئت مدیره
 • عدم الزام به حضور بازرس
 • عدم الزام معرفی روزنامه کثیرالنتشار
 • اعضای هیئت مدیره می توانند خارج از شرکا باشند و بالعکس
معایب ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تبریز

نسبت به شرکت سهامی خاص از اعتبار کمتری بهره مند است و در صورتی که قصد حضور در مناقصات یا اخذ وام و تسهیلات را دارید،ثبت این نوع شرکت توصیه نمی شود.

ثبت شرکت سهامی خاص در تبریز

برای ثبت شرکت سهامی خاص در تبریز باید حداقل سه نفر به عنوان سهامدار معرفی شوند و دو نفر به عنوان بازرس(اصلی و علی البدل) .بطور کلی نقش بازرس ها نظارت بر عملکرد مالی شرکت و تصمیمات اعضای هیئت مدیره است.بازرس ها نباید نسبت فامیلی با اعضای هیئت مدیره داشته باشند.(درجه ی یک تا طبقه ی دو) در واقع بازرسین نباید با اعضای هیئت مدیره "هم فامیلی باشند" .

لازم به ذکر است بازرسان شرکت سهامی خاص می توانند سهامدار باشند .از اعضای هیئت مدیره فقط مدیرعامل می تواند خارج از سهامداران باشد.پس از تعیین نام شرکت،سهامداران موظفند 35% مبلغ سرمایه اولیه اعلامی را به حساب شرکت واریز نمایند و این مبلغ تا زمان چاپ روزنامه رسمی شرکت،قابل برداشت نیست. معرفی روزنامه کثیرالانتشار برای شرکت و تمدید یا تغییر سمت هیئت مدیره و بازرسین در شرکت سهامی خاص الزام می باشد.این شرکت ها از اعتبار بالایی برخوردارند و برای حضور در مناقصات،شرکت های سهامی خاص شانس بیشتری دارند. حداقل سرمایه اولیه برای ثبت شرکت 1/000/000 ریال است.

مزایا ی ثبت شرکت سهامی خاص در تبریز

سطح اعتبار بالاتر نسبت به شرکت با مسئولیت محدود، این شرکت ها از اعتبار بالایی برخوردارند و برای حضور در مناقصات،شرکت های سهامی خاص شانس بیشتری دارند.

معایب ثبت شرکت سهامی خاص در تبریز

الزام تمدید سمت اعضای هیئت مدیره (هر دو سال یکبار) و بازرسین(هرسال)

الزام واریز 35% سرمایه اولیه اعلامی به حساب شرکت و عدم امکان برداشت آن تا زمان چاپ روزنامه رسمی تأسیس شرکت

در شرکت سهامی خاص فقط مدیرعامل می تواند خارج از سهامداران باشد

الزام معرفی روزنامه کثیرالانتشار برای شرکت

جهت کسب اطلاعات جامع و تخصصی در زمینه ثبت شرکت در تبریز می توانید از مشاوره رایگان متخصص و کارشناسان ارشد مجرب مؤسسه حقوقی بین الملل ثبت شرکت و برند آراکس،حامی کارآفرینان و کارفرمایان تبریز تماس بگیرید و از تخصص و پشتیبانی تیم قدرتمند آراکس بهره مند شوید.

شرایط ثبت شرکت در تبریز

ایجاد ساختاری مطابق مشخصات تأسیس شرکت (سهامی خاص یا مسئولیت محدود)،تکمیل مدارک و ارجاع آن به اداره ثبت شرکت های تبریز .

مدارک ثبت شرکت در تبریز

مدارک اولیه ثبت شرکت : کپی مدارک شناسایی اعضا (کارت ملی و شناسنامه)، همراه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری(بر ای اعضای هیئت مدیره و بازرسان)،در صورت نیاز ارائه مجوز یا مدرک تحصیلی برای موضوعات تخصصی فعالیت شرکت. اوراق رسمی شرکت شامل: اساسنامه ، شرکتنامه ، اظهارنامه،متن صورتجلسه .آدرس پستی شرکت

مدت زمان ثبت شرکت

مدت زمان ثبت یک شرکت تجاری در تبریز 25 الی 30 روز کاری است.وقت شما ارزشمند است.برای ثبت شرکت در تبریزدر کمترین زمان ممکن با کارشناسان مجرب آراکس در تماس باشید.

آراکس،مشاور،مجری و حامی ثبت شرکت و برند در تبریز

مراحل ثبت شرکت در تبریز

مراحل ثبت شرکت در تبریزتوسط شما :

1)تکمیل مدارک شرح داده شده

2)ثبت نام در سامانه پذیرش تأسیس ثبت شرکت ها و مؤسسات غیر تجاری و دریافت شماره پیگیری پرونده از سایت

3)پیگیری مستمروضعیت کارشناسی پرونده با کد پیگیری پذیرش تأسیس از سامانه ثبت شرکت ها تا زمان دریافت ابلاغیه تأیید نام شرکت

4)مراجعه سهامداران به بانک و واریز 35% سرمایه اعلامی به حساب افتتاح شده به نام شرکت و دریافت گواهی بانک خطاب به اداره ثبت شرکت ها مبنی بر پرداخت 35%سرمایه اولیه(مختص شرکت های سهامی خاص)

5) پرینت اوراق رسمی شرکت شامل اساسنامه،تقاضانامه،شرکتنامه و متن صورتجلسه از سامانه و امضای کلیه صفحات آن توسط کلیه افراد شرکت (شرکا و هیئت مدیره) و برای شرکت های سهامی خاص شامل اساسنامه،اظهارنامه و متن صورتجلسه از سامانه و امضای کلیه صفحات آن توسط کلیه افراد شرکت (سهامداران و هیئت مدیره).

6) پست کلیه مدارک به اداره ثبت شرکت های حوزه ی ثبتی مربوطه شامل : کپی شناسنامه و کارت ملی اعضای هیئت مدیره و شرکا،گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیئت مدیره(فردی که فقط شریک باشد و در هیئت مدیره سمتی نداشته باشد،نیازی به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه ندارد.)،کپی مجوز یا مدرک تحصیلی با توجه به موضوع فعالیت شرکت در صورت نیاز، اوراق رسمی شرکت(با توجه به نوع شرکت)،برگ تأیید نام و پذ��رش تأسیس پرینت گرفته شده در سامانه،گواهی واریزی 35%سرمایه اولیه به حساب بانکی شرکت(مختص شرکت های سهامی خاص)

7)پیگیری وضعیت کارشناسی پرونده تا زمان دریافت ابلاغیه صدور آگهی تأسیس در سامانه ثبت شرکت ها و مؤسسات غیرتجاری.

8) مراجعه به اداره ی ثبت شرکت های حوزه ی ثبتی شرکت و دفتر نویسی توسط یکی از سهامداران یا اعضای هیئت مدیره و دریافت آگهی تأسیس و مدارک شرکت.

جهت اطمینان خاطر از صحت انجام پروسه ثبت شرکت در تبریز می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان مؤسسه حقوقی ثبت شرکت و برند آراکس، حامی کارآفرینان تبریز ، بهره مند شوید .

مراحل ثبت شرکت در تبریز توسط مؤسسه حقوقی بین الملل ثبت شرکت آراکس:

1) تدوین جامع وتخصصی موضوع فعالیت شرکت شما

2) همراهی جهت انتخاب اسم برای شرکت

3)انجام کلیه پروسه ثبت شرکت (ثبت نام سامانه و مراحل اداری)

در واقع شما فقط مسئولیت اعلام شرایط مورد نظر برای شرکتتان و تکمیل مدارک و امضاء اوراق،پست آن به اداره و دریافت نهایی آگهی تأسیس و اوراق ثبتی از اداره ثبت شرکت ها را به عهده دارید،سایر مراحل را با آرامش خاطر،با صرف کمترین زمان و هزینه به کارشناسان کارآزموده آراکس بسپارید.

زمان و هزینه ثبت شرکت

با توجه به وضیعت سامانه اداره ی ثبت شرکتها تبریز و همچنین آیتم های لازم در حوزه ی ثبت شرکتها در تبریز و حجم پرونده های کارشناسان،زمان انجام امور ثبتی در تبریزمتغیر می باشد.همچنین هزینه ثبت شرکت در تبریز به عواملی نظیر جامعیت موضوع فعالیت و سرمایه اولیه شرکت بستگی دارد و متغییر است.

ثبت شرکت تولیدی و خدماتی و پیمانکاری در تبریز

اشخاص با توجه به عمده فعالیت های خود موضوعات شرکت را انتخاب می نمایید عمده فعالیت اشخاص در زمینه تولیدی ، خدماتی و پیمانکاری می باشد که مورد توجه قرار میگیرد. متقاضیان ثبت این نوع از موضوعات فعالیت در صورتی که قصد داشته باشند در مناقصات و مزایدات شرکت کرده و برای شرکت خود رتبه (گرید ) اخذ نمایند به انها پیشنهاد میگردد شرکت خود را در قالب سهامی خاص به ثبت برسانند زیرا این شرکتها با توجه به تعهد سهامدارنشان در خصوص میزان سرمایه از اعتبارات بیشتری برخوردار می باشند . تیم قدرتمند مؤسسه حقوقی آراکس پشتیبان شما برای ثبت شرکت تولیدی و خدماتی و پیمانکاری در تبریز.

ثبت شرکت در زمینه صنایع کوچک در تبریز

تبریز دارای صنایع پایین‌دستی مختلف از جمله صنایع شیمیایی، صنایع خانگی، ماشین‌آلات و تجهیزات، محصولات کانی غیرفلزی، مواد غذایی، آشامیدنی و دخانیات، نساجی، پوشاک، و چرم می‌باشد. قرار گرفتن بیش از ۵۵ درصد از کارگاه‌های بزرگ صنعتی استان آذربایجان شرقی در تبریز سبب مهاجرت نیروی کار موردنیاز برای فعالیت در این کارگاه‌ها از نقاط مختلف استان به این شهر گردیده‌است. شهر تبریز یکی از قطب‌های صنایع غذایی و صنایع تولید نوشیدنی ایران و خاورمیانه می‌باشد. لذا برای تأسیس انواع شرکت ها در تبریز با موضوع فعالیت های ذکر شده، در کمترین زمان ممکن و با کمترین هزینه، با کارشناسان مجرب آراکس تماس بگیرید.

ثبت شرکت صنایع دستی و هنری در تبریز

شهر تبریز از مراکز عمده صنایع هنری و صنایع دستی و به ویژه قالی، سرامیک، سفال، جواهرآلات و نقره‌کاری در ایران به شمار می‌آید. تبریز، در حال حاضر از سوی «شورای جهانی صنایع دستی» به عنوان «شهر جهانی بافت فرش» انتخاب شده است. صنعت چرم تبریز نیز جزو پیشروان صنایع چرم ایران است. کیفیت کیف و کفش تبریز در سطح کشور شهره است. لذا برای ثبت شرکت در زمینه های ذکر شده در تبریز، با مؤسسه حقوقی ثبت شرکت و برند آراکس تماس بگیرید.

جهت کسب اطلاعات جامع و تخصصی در زمینه ثبت شرکت در استان آذربایجان شرقی می توانید با مشاوران متخصص و کارشناسان مجرب مؤسسه حقوقی بین الملل ثبت شرکت و برند آراکس،حامی کارفرمایان و کارآفرینان تبریز تماس بگیرید و از تخصص و پشتیبانی تیم قدرتمند آراکس بهره مند شوید.

انواع شرکتهای تجاری در تبریز

 • ثبت شرکت بازرگانی در تبریز
 • ثبت شرکت پیمانکاری در تبریز
 • ثبت شرکت خدماتی در تبریز
 • ثبت شرکت گردشگری در تبریز
 • ثبت شرکت ساختمانی در تبریز
 • ثبت شرکت عمرانی در تبریز
 • ثبت شرکت تولیدی در تبریز
 • ثبت شرکت صنعتی در تبریز
 • ثبت شرکت دانش بنیان در تبریز
 • ثبت شرکت معماری در تبریز

ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها استان آذربایجان شرقی

 • ثبت شرکت در آذرشهر
 • ثبت شرکت در اهر
 • ثبت شرکت در اسکو
 • ثبت شرکت در بستان آباد
 • ثبت شرکت در بناب
 • ثبت شرکت در تبریز
 • ثبت شرکت در جلفا
 • ثبت شرکت در چاراویماق
 • ثبت شرکت در خداآفرین
 • ثبت شرکت در سراب
 • ثبت شرکت در شبستر
 • ثبت شرکت در عجب شیر
 • ثبت شرکت در کلیبر
 • ثبت شرکت در مراغه
 • ثبت شرکت در مرند
 • ثبت شرکت در ملکان
 • ثبت شرکت در میانه
 • ثبت شرکت در ورزقان
 • ثبت شرکت در هریس
 • ثبت شرکت در هشترود
 • ثبت شرکت در هوراند

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

سرمشق کسب و کار

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • پوریا احمدی

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • امیر بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس می باشد.