ثبت شرکت در خرم‌آباد

در حال حاضر در اکثر نقاط شهر موسسات متعددی در زمینه ی ثبت شرکت ها فعالیت می کنند. ولی اکثر این موسسات ثبتی شرکت ها به ثبت شرکت در تهران بسنده می کنند و کمتر موسسه ای است که به ثبت شرکت در استان لرستان و سایر شهرستان ها بپردازد. گروه حقوقی و ثبتی آراکس این امکان را برای افراد متقاضی ثبت شرکت در شهرستان ها از جمله خرم آباد فراهم ساخته است و اطلاعاتی درباره ی ثبت این گونه شرکت ها و مراحل ثبت آنها در اختیار شما عزیزان قرار داده است.

چرا شرکت خود را ثبت کنیم؟

ثبت شرکت در خرم آباد برای صاحبان و مدیران آن از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. چرا که شخص از شخصیت حقیقی خود به یک شخصیت حقوقی تبدیل می گردد. و این روزها بطور قطع شرکتی که دارای اعتبار حقوقی و قانونی باشد، دارای ارزش و جایگاه بسزایی می باشد. و بدین سبب شرکتی که در اداره ی ثبت شرکتها به ثبت قانونی رسیده و شماره ثبت آن درج شده باشد، سبب جلب اعتماد و امنیت خاطر مشتریان و دیگر شرکت ها می گردد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در خرم آباد

 • کپی برابر اصل شده شناسنامه و کارت ملی اعضاء هیئت مدیره، موسسین، سهامداران و بازرسین نیز الزامی است.
 • گواهی عدم سوء پیشینه کلیه ی اعضا به همراه بازرسین
 • آدرس دقیق شرکت و کد پستی دقیق.(پیشنهاد میگردد تاییدیه پستی گرفته شود)

مدت زمان ثبت شرکت

بعد از تکمیل مدارک مورد نیاز و تعیین نام شرکت، حدود پانزده روز زمان لازم است تا شرکت مورد نظر به ثبت رسیده و شماره ثبت و سایر اوراق ثبتی آماده گردند.

شرایط ثبت شرکت

میزان سرمایه اولیه با استناد به قانون تجارت نمیتواند از 1.000.000 ریال کمتر باشد و حداقل اعضا جهت ثبت شرکت 2 نفر و حداقل زمان ثبت یک شرکت در خرم آباد 10 الی 15 روز کاری می باشد.

مراحل ثبت شرکت در خرم آباد

ثبت شرکت توسط متقاضی :

در ابتدا می بایست موضوع فعالیت خود را مشخص کرده و اوراق شرکت را بر اساس اطلاعات اولیه شرکت کامل نمایید توجه داشته باشید برای تنظیم این اوراق باید از اشخاص متخصص و مجرب راهنمایی بگیرید نوبت به آن می رسد که از طریق سامانه اداره ثبت شرکتها در خرم آباد اقدام به ثبت سامانه کرده و کلیه مراحل این سامانه را با دقت و به صورت صحیح کامل نمایید. توجه داشته باشید با انتخاب گزینه تایید نهایی امکان ویرایش وجود ندارد.

ثبت شرکت توسط گروه ثبتی آراکس :

در ابتدا کارشناسان گروه ثبتی آراکس مشاوره ای کارآمد در این زمینه را به شما متقاضیان ارائه می دهند. بعد از تکمیل مدارک از جانب متقاضی ، مشاوران موضوع فعالیت شرکت شمارا به صورت کاملا تخصصی تنظیم و تدوین می نماید. بعد نوبت به ثبت سامانه ای شرکت از طریق سامانه ثبت شرکتها در خرم آباد می رسد کارشناسان مجرب و متخصص ما اطلاعات درخواستی در سامانه را وارد کرده و اوراق اساسی شرکت ( اساسنامه ، شرکتنامه ، تقاضانامه ، متن صورتجلسه ) را تنظیم می نمایند. بعد از تایید نام شرکت و ارسال مدارک به اداره ثبت شرکت خرم آباد وکلای ما روند ثبتی پرونده شما را در اداره مربوطه پیگیری می نمایند و بعد از گذشت 10 الی 15 روز کاری آگهی تاسیس شرکت انتشار می یابد.

ثبت شرکت مسئولیت محدود

با افزایش فعالیتهای تجاری گامی محکم و موثر برداشتن در این زمینه یک امر بسیار حیاتی می باشد و ثبت شرکت با مسئولیت محدود در * یکی از اولین گام ها در این زمینه می باشد. این قالب ثبتی با حداقل دو شریک بالای 18 سال تاسیس میگردد که می بایست عضو هیئت مدیره نیز باشند. توجه داشته باشید انتخاب مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره در شرکت با مسئولیت محدود الزامی می باشد و میزان سرمایه نباید از 1.000.000 ریال کمتر باشد و این سرمایه به صورت لفظی می باشد. شما میتوانید برای اطلاع بیشتر در زمینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در خرم آباد با کارشناسان آراکس در تماس باشید.

ثبت شرکت سهامی خاص

فعالان اقتصادی برای ارائه خدمات بهتر می بایست فعالیتهایی را انجام دهند که توانایی های خود را افزایش دهند ثبت یک شرکت سهامی خاص در خرم آباد میتواند از مهمترین فعالیتها در این زمینه باشد در این قالب ثبتی میزان تعهد سهامداران با توجه به سهامشان در شرکت می باشد اعضاء تشکیل دهنده این شرکتها برخلاف شرکت با مسئولیت محدود سه نفر شریک بالای 18سال و 2 نفر بازرس اصلی و علی البدل می باشد که انتخاب این بازرسین الزامی می باشد و می بایست 35% از سرمایه اولیه شرکت خود را در بانکی به نام شرکت در شرف تاسیس واریز نماید. مدت تصدی اعضاء هیئت مدیره در شرکت سهامی خاص دو سال و بازرسین آنها یک سال می باشد. شما میتوانید برای اطلاع بیشتر در زمینه ثبت شرکت با سهامی خاص در خرم آباد با کارشناسان آراکس در تماس باشید.

ثبت شرکت تولیدی و خدماتی و پیمانکاری

بکی از متداول ترین موضوعات فعالیت شرکت ، فعالیتهایی با عنوان پیمانکاری ، خدماتی و تولیدی می باشد این فعالیتها هم در قالب شرکت با مسئولیت محدود و هم در قالب شرکت سهامی خاص به ثبت می رسند که با توجه به میزان فعالیت انتخاب قالبهای ثبتی متفاوت می باشد. اما توجه داشته باشید در صورتی که قصد دارید در مناقصات شرکت کرده و فعالیتهای گسترده ای در این زمینه داشته باشید پیشنهاد میگردد با توجه به سطح گسترده ای تعهدات شرکت سهامی خاص در این قالب به ثبت برسانید. کارشناسان و مشاوران گروه حقوقی و ثبتی آراکس با دارا بودن دپارتمانهای تخصصی دراین زمینه میتوانند بهترین یاری رسان شما در این زمینه باشند.

انواع شرکتهای قابل ثبت در حوزه ثبتی خرم آباد

از مهم ترین طرقی که افراد در خرم آباد به منظور استفاده از تجربه و تخصص و سرمایه یکدیگر میتوانند فعالیتهای اقتصادی را تشکیل دهند.میتوان به ثبت شرکت اشاره کرد شرکتها با توجه به موضوع فعالیت به 7 قالب ثبتی تقسیم میگردند که از متداول ترین آنها ثبت شرکت با مسئولیت محدود در خرم آباد و شرکت سهامی خاص در خرم آباد می باشد. شرکتها به استناد قانون تجارت به شرح ذیل می باشد:

شرکتهای سهامی ( خاص و عام ) ، شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت تضامنی ، شرکت تعاونی ، شرکت نسبی ، شرکت مختلط سهامی و غیرسهامی به اختصار توضیحاتی در این خصوص می دهیم.

شرکت سهامی عام : بخشی از سهام در این نوع از شرکتها از طریق سهامداران و بخش دیگر آن از طریق فروش سهام به عموم افراد تامین میگردد. و تعداد سهامداران در این نوع شرکتها 3 نفر می باشد.

شرکت سهام خاص : در این نوع شرکتها سهامداران سه نفر می باشد و دو نفر بازرس اصلی و علی البدل می باشد. این شرکت ها موظف هستند 35% از سهام اولیه شرکت خود را در بانک واریز نماید و 65% درصد از سهام در تعهد سهامداران می باشد.

شرکت با مسئولیت محدود : میزان سرمایه در این نوع از شرکتها نمیتواند از 1.000.000ریال کمتر باشد. سهامداران در این قالب ثبتی از دو نفر شریک بالای 18 سال تشکیل می گردد.

شرکت تضامنی : شرکتی را که نام یکی از شرکا در اسم شرکت قید گردیده باشد را تضامنی می نامند و سهامداری که اسم آن در نام شرکت قید شده است مسئول ضرر و زیانهای احتمالی شرکت می باشد.

شرکت تعاونی : اعضاء تشکیل دهنده تعاونی ها حداقل 7 نفر شریک می باشد و حداقل سرمایه 500هزار تومان می باشد. شرکتها در دو قالب توزیعی و تولیدی تقسیم بندی می شود.

شرکت نسبی : در این نوع از شرکتها هر یک از سهامدارن به میزان سرمایه خود در شرکت مسئولیت دارند این قالب ثبتی تنها در ایران به ثبت می رسد و در دیگر کشورها شرکتی با عنوان شرکت نسبی موجود نمی باشد.

شرکت مختلط سهامی : این نوع از شرکتها با چند شریک ضامن و چند شریک سهامی تاسیس می گردد و سهامداران ضامن ملف به پرداخت قروض احتمالی شرکت می باشند

شرکت مختلط غیرسهامی : این شرکتها با چمد نفر سهامدار ضامن و سهامدار با مسئولیت محدود تاسیس می گردد. توجه داشته باشید شریک ضامن مسئول کلیه قروض احتمالی شرک می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت شرکت در لرستان مشاوران متخصص و مجرب موسسه ثبتی و حقوقی آراکس در خدمت شما عزیزان می باشند

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

سرمشق کسب و کار

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • پوریا احمدی

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • امیر بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس می باشد.