ثبت شرکت در خوزستان

توضیحات تکمیلی در خصوص ثبت شرکت در خوزستان

این روزها به دلیل گسترش امور تجاری ثبت شرکتها تجاری بیش از پیش مورد توجه فعالان اقتصادی اهواز قرار گرفته است. شما میتوانند با ثبت شرکت در خوزستان ارزش و اعتبار فعالیتهای خود را بالا ببرند. از پرکاربردترین قالب ثبت شرکت در این شهر میتوان به ثبت شرکت با مسئولیت محدود و ثبت شرکت سهامی خاص اشاره کرد. در اینجا بطور خلاصه به بررسی این دو نوع شرکت می پردازیم.

شرکت با مسئولیت محدود در خوزستان :

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود، حداقل دو نفر باید به عنوان شریک معرفی گردند ،شرکا می توانند جزء اعضای هیئت مدیره نباشند و بالعکس .که در صورتی که شرکا سمتی در هیئت مدیره نداشته باشند،باید حداقل دو نفر دیگربه عنوان اعضای هیئت مدیره به اداره ثبت شرکت های اهوازمعرفی شوند.سرمایه اولیه شرکت مطابق مبلغی که مدیرعامل عنوان کند بدون هیچ بررسی و یا نیاز به واریز به حساب شرکت، در اوراق رسمی شرکت به ثبت می رسد.حداقل سرمایه اولیه برای ثبت شرکت 1/000/000 ریال است.

شرکت سهامی خاص در خوزستان :

برای ثبت شرکت سهامی خاص باید حداقل سه نفر به عنوان سهامدار معرفی شوند و دو نفر به عنوان بازرس(اصلی و علی البدل) .بطور کلی نقش بازرس ها نظارت بر عملکرد مالی شرکت و تصمیمات اعضای هیئت مدیره است.بازرس ها نباید نسبت فامیلی با اعضای هیئت مدیره داشته باشند.(درجه ی یک تا طبقه ی دو) در واقع بازرسین نباید با اعضای هیئت مدیره "هم فامیلی باشند" .لازم به ذکر است بازرسان شرکت سهامی خاص می توانند سهامدار باشند .از اعضای هیئت مدیره فقط مدیرعامل می تواند خارج از سهامداران باشد.پس از تعیین نام شرکت،سهامداران موظفند 35% مبلغ سرمایه اولیه اعلامی را به حساب شرکت واریز نمایند و این مبلغ تا زمان چاپ روزنامه رسمی شرکت،قابل برداشت نیست. معرفی روزنامه کثیرالانتشار برای شرکت و تمدید یا تغییر سمت هیئت مدیره و بازرسین در شرکت سهامی خاص الزام می باشد.این شرکت ها از اعتبار بالایی برخوردارند و برای حضور در مناقصات،شرکت های سهامی خاص شانس بیشتری دارند. حداقل سرمایه اولیه برای ثبت شرکت 000/000/1 ریال است.

جهت کسب اطلاعات جامع و تخصصی در زمینه ثبت شرکت در خوزستان میتوانید از مشاوره رایگان متخصص و کارشناسان ارشد مجرب مؤسسه حقوقی بین الملل ثبت شرکت و برند آراکس تماس بگیرید و از تخصص و پشتیبانی تیم قدرتمند آراکس بهره مند شوید.

شرایط ثبت شرکت در خوزستان

ایجاد ساختاری مطابق مشخصات تأسیس شرکت (سهامی خاص یا مسئولیت محدود)،تکمیل مدارک و ارجاع آن به اداره ثبت شرکت های اهواز.

مدارک ثبت شرکت در خوزستان

مدارک اولیه ثبت شرکت : کپی مدارک شناسایی اعضا (کارت ملی و شناسنامه)، همراه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری(بر ای اعضای هیئت مدیره و بازرسان)،در صورت نیاز ارائه مجوز یا مدرک تحصیلی برای موضوعات تخصصی فعالیت شرکت. اوراق رسمی شرکت شامل: اساسنامه ، شرکتنامه ، اظهارنامه،متن صورتجلسه .

مدت زمان ثبت شرکت در خوزستان

مدت زمان ثبت یک شرکت تجاری در اهواز 25 الی 30 روز کاری است.وقت شما ارزشمند است.برای ثبت شرکت در اهواز در کمترین زمان ممکن با کارشناسان مجرب آراکس در تماس باشید.

مراحل ثبت شرکت در خوزستان توسط شما :

1)تصمیم گیری در خصوص نوع شرکت و ایجاد ساختار مصوب با توجه به نوع شرکت

2)تکمیل مدارک ثبت شرکت

3)ثبت نام سامانه در سایت اداره ثبت شرکت ها و مؤسسات غیرتجاری

4)پیگیری وضعیت کارشناسی پرونده از طریق سایت

5)پس از تعیین نام شرکت،اوراق رسمی شرکت( شامل : اساسنامه،تقاضانامه،شرکت نامه ،متن صورتجلسه،برگ تأیید نام شرکت و رسید پذیرش برای شرکت با مسئولیت محدود وبرای شرکت سهامی خاص شامل اساسنامه،اظهارنامه، متن صورتجلسه،برگ تأیید نام شرکت و رسید پذیرش می باشد.)را از سامانه پرینت بگیرید و پس از امضاء کلیه صفحات آن توسط اعضاء، اوراق را به همراه سایر مدارک (کپی برابر اصل مدارک شناسایی اعضاء،گواهی های عدم سوء پیشینه،مدرک تحصیلی و مجوز و فیش واریز بانکی در صورت نیاز) و پست به اداره ثبت شرکت ها.

6) پیگیری وضعیت کارشناسی پرونده از سایت و مراجعه جهت دریافت آگهی تأسیس پس از دریافت ابلاغیه صدور آگهی از سامانه.

جهت اطمینان خاطر از صحت انجام پروسه ثبت شرکت می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان مؤسسه حقوقی ثبت شرکت و برند آراکس، حامی کارآفرینان استان خوزستان، بهره مند شوید.

مراحل ثبت شرکت در خوزستان توسط مؤسسه حقوقی بین الملل ثبت شرکت آراکس:

1) تدوین جامع وتخصصی موضوع فعالیت شرکت شما

2) همراهی جهت انتخاب اسم برای شرکت

3)انجام کلیه پروسه ثبت شرکت (ثبت نام سامانه و مراحل اداری)

در واقع شما فقط مسئولیت اعلام شرایط مورد نظر برای شرکتتان و تکمیل مدارک و امضاء اوراق،پست آن به اداره و دریافت آگهی تأسیس را به عهده دارید،سایر مراحل را با آرامش خاطر،با صرف کمترین زمان و هزینه به کارشناسان کارآزموده آراکس بسپارید.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در خوزستان

فعالان اقتصادی در اهواز برای استفاده از توان تجربه تخصص و سرمایه خود می بایست فعالیتهایی را انجام دهند که بتواند تمامی این شرایط را دارا باشد که از مهمترین این فعالیتها ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اهواز می باشد این نوع از شرکتها از دونفر شریک بالای 18 سال تشکیل شده که عضو هیئت مدیره نیز می باشند موضوع فعالیت آنها بازرگانی محسوب میگردد . حتی اگر فعالیتهای بازرگانی انجام ندهد و کلیه این سهامدارن به میزان آورده نقدی خود در شرکت مسئول ضرر و زیان می باشند.

ثبت شرکت سهامی خاص در خوزستان

این نوع از شرکتها دارای سه نفر سهامداری می باشد که میتوانند عضوء هیئت مدیره نیز باشند انتخاب بازرسین اصلی و علی البدل در این قالب ثبتی به صورت اجباری می باشد سرمایه در شرکت سهامی خاص به صورت سهام تقسیم بندی میگردد و 65 % از آن درتعهد سهامداران می باشد35 % باقی مانده سهام نیز در بانکی به نام شرت در شدف تاسیس واریز میگردد و ارائه گواهی بانک و فیش واریزی آن به اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری اهواز الزامی می باشد.شمامتقاضیان محترم برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت شرکت دراهواز میتوانید با کارشناسان متخصص مؤسسه حقوقی بین الملل آراکس در تماس باشید.

ثبت شرکت تولیدی و خدماتی و پیمانکاری در خوزستان

اشخاص با توجه به عمده فعالیت های خود موضوعات شرکت را انتخاب می نمایید عمده فعالیت اشخاص در زمینه تولیدی ، خدماتی و پیمانکاری می باشد که مورد توجه قرار میگیرد. متقاضیان ثبت این نوع از موضوعات فعالیت در صورتی که قصد داشته باشند در مناقصات و مزایدات شرکت کرده و برای شرکت خود رتبه (گرید ) اخذ نمایند به انها پیشنهاد میگردد شرکت خود را در قالب سهامی خاص به ثبت برسانند زیرا این شرکتها با توجه به تعهد سهامدارنشان در خصوص میزان سرمایه از اعتبارات بیشتری برخوردار می باشند . تیم قدرتمند مؤسسه حقوقی آراکس پشتیبان شما برای ثبت شرکت تولیدی و خدماتی و پیمانکاری در خوزستان.

زمان و هزینه ثبت شرکت در خوزستان

با توجه به وضیعت سامانه اداره ی ثبت شرکتها خوزستان و همچنین آیتم های لازم در حوزه ی ثبت شرکتها در خوزستان زمان و هزینه ی امور ثبتی در خوزستان متغیر می باشد.

 • در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی و آگاهی های لازم در خصوص ثبت شرکت در استان خوزستان همین حالا با کارشناسان گروه ثبتی و حقوقی آراکس ارتباط برقرار نمایید.

سرعت و دقت بالا

سرمشق کسب و کار

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • پوریا احمدی

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • امیر بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس می باشد.