ثبت شرکت در ساری

در بازار اقتصادی امروز موسسات فراوانی هستند که در زمینه ثبت شرکتها در حال فعالیت هستند اما تعداد محدودی به ثبت شرکت در ساری و یا دیگر شهرستان ها میپردازند. برای حل این مشکل مجموعه ثبتی و حقوقی آراکس ثبت شرکت در شهرستان ها را از جمله شهر ساری رفع نموده است و در ابتدا شرحی مختصر در مورد ثبت این قبیل شرکت ها و مراحل ثبت آنها در اختیار شما قرار میدهد.

چرا شرکت خود را ثبت کنیم؟

در بازار تجارت ایران، ثبت شرکت در ساری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، بدین سبب که از شخصیت حقیقی به یک شخصیت حقوقی تبدیل خواهید گشت و مسلما شرکتی که اعتبار حقوقی و قانونی دارد، از ارزش و جایگاه بسزایی برخوردار خواهد بود. بدین ترتیب هنگامی که شرکت خود را در اداره ثبت شرکتهای ساری انجام دهیم و شماره ثبت دریافت کنیم ، مسبب جلب اعتماد و امنیت خاطر مشتریان و دیگر شرکت ها خواهد شد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در ساری

 • کپی برابر اصل شده شناسنامه و کارت ملی اعضاء هیئت مدیره، موسسین، سهامداران و بازرسین نیز الزامی است.
 • گواهی عدم سوء پیشینه کلیه ی اعضا به همراه بازرسین
 • آدرس دقیق شرکت و کد پستی دقیق.(پیشنهاد میگردد تائیدیه کدپستی گرفته شود)

مدت زمان ثبت شرکت

ثبت شرکت پس از تکمیل مدارک و تعیین نام شرکت 15 روز به طول خواهد انجامید و بعد از آن شماره ثبت و سایر اوراق ثبتی آماده خواهند شد.

شرایط ثبت شرکت

حداقل سرمایه شرکت 1.000.000 ریال می باشد و تعداد اعضا شرکت نباید کمتر از 2 نفر باشد

مراحل ثبت شرکت در ساری

ثبت شرکت توسط متقاضی :

ابتدا با ید مدارک ثبتی شرکت کامل شده و نام آن انتخاب گردد. شایان ذکر است، برای تکمیل اوراق شرکت باید از کارشناسان متخصص و مجرب مشاوره بگیرید. بعد از آن برای ثبت نام باید از طریق سامانه الکترونیکی اداره ثبت شرکتها در ساری اقدام نمود و کلیه مراحل این سامانه را با دقت و کاملا صحیح تکمیل نمایید. حتما به خاطر داشته باشید با انتخاب گزینه تایید نهایی امکان ویرایش وجود نخواهد داشت.

ثبت شرکت توسط گروه ثبتی آراکس :

در اولین قدم مشاوره ای تخصصی با گروه ثبتی آراکس در زمینه ثبت شرکت خواهید داشت و بعد از تکمیل مدارک از جانب شما ، کارشناسان ما موضوع فعالیت شرکت شما را کاملا تخصصی تنظیم و تدوین می نمایند. پس از آن ثبت شرکت شما در سامانه الکترونیکی ثبت شرکتها در ساری انجام میگیرد. کارشناسان ما بندهای سامانه الکترونیکی را بطور کاملا دقیق وارد نموده و اوراق اساسی شرکت شما ( اساسنامه ، شرکتنامه ، تقاضانامه ، متن صورتجلسه ) را تنظیم می نمایند. پس از آنکه نام شرکت تایید شد مدارک به اداره ثبت شرکتهای ساری فرستاده میشود و وکلای ما روند ثبت پرونده شرکت را در اداره مربوطه پیگیری کرده و پس از گذشت 10 الی 15 روز کاری آگهی تاسیس شرکت شما صادر خواهد شد

ثبت شرکت مسئولیت محدود

در بازار اقتصادی کشور برنامه ریزی و زمانبندی صحیح از الویت های فعالان تجاری ست و دستیابی به این مهم بسیار حائز اهمیت است. ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ساری نخستین گام برای این منظور می باشد. حداقل شرکا در شرکتهای با مسئولیت محدود دو نفر بالای 18 سال بوده که الزاما بعنوان اعضاء هیئت مدیره نیز انتخاب میشوند. توجه نمایید مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره در شرکت با مسئولیت محدود باید انتخاب شوند و حداقل سرمایه شرکت 1.000.000 ریال می باشد. برای اطلاع بیشتر در زمینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ساری شما میتوانید با کارشناسان آراکس در تماس باشید.

ثبت شرکت سهامی خاص

کلیه فعالان اقتصادی برای آنکه در عرصه رقابت باقی بمانندو بتوانند خدمات بهنری ارئه دهند باید گامی موثر بردارند. ثبت شرکت سهامی خاص در ساری میتواند یکی از بهترین گامها برای دستیابی به این هدف باشد. میزان تعهد شرکا در شرکتهای سهامی خاص براساس تعداد سهامشان در شرکت می باشد. حداقل اعضاء دراین قالب ثبتی برخلاف شرکت با مسئولیت محدود سه نفر سهامدار بالای 18سال بوده و 2 نفر بازرس اصلی و علی البدل باید انتخاب شود که انتخاب این بازرسین الزامی ست و باید 35% از سرمایه ثبتی شرکت را در بانکی با عنوان شرکت در شرف تاسیس واریز نمود. هر دو سال اعضاء هیئت مدیره و بازرسین آنها هر سال باید تمدید گردند. شما میتوانید برای اطلاع بیشتر در زمینه ثبت شرکت با سهامی خاص در ساری با کارشناسان آراکس در تماس باشید.

ثبت شرکت تولیدی و خدماتی و پیمانکاری

از عمده ترین فعالیتهایی که میتوان در عرضه تجارت نام برد، فعالیتهایی مانند پیمانکاری ، خدماتی و تولیدی است که این فعالیتها هم با شرکت سهامی خاص و هم شرکت با مسئولیت محدود به ثبت می رسند که میزان فعالیت شما در انتخاب قالبهای ثبتی بسیار مؤثر می باشد. شایان ذکر است در صورتی که قصد دارین در مناقصات شرکت نمایید و میخواهید فعالیتهای گسترده ای در این زمینه داشته باشید پیشنهاد ما با توجه به میزان تعهد بالای شرکت سهامی خاص، انتخاب این قالب ثبتی می باشد. کارشناسان و مشاوران گروه حقوقی و ثبتی آراکس با دارا بودن دپارتمانهای تخصصی دراین زمینه میتوانند بهترین یاری رسان شما در ساری می باشند.

انواع شرکتهای قابل ثبت در حوزه ثبتی ساری

انواع قالبهای ثبتی به شرح ذیل می باشند:

شرکتهای سهامی ( خاص و عام ) ، شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت تضامنی ، شرکت تعاونی ، شرکت نسبی ، شرکت مختلط سهامی و غیرسهامی به اختصار توضیحاتی در این خصوص می دهیم.

شرکت سهامی عام : درصدی از سهام این شرکتها از طریق سهامداران و درصد باقی مانده آن توسط عرضه سهام به عموم مردم بدست می آید. و حداقل تعداد سهامداران در این نوع شرکت 3 نفر است.

شرکت سهام خاص : حداقل تعداد سهامداران در این نوع از شرکتها 3 نفر بوده و دو نفر بازرس اصلی و علی البدل باید انتخاب شود. حداقل 35% از سهام اولیه شرکت باید به بانک واریز گردد و الباقی سهام در تعهد سهامداران می باشد.

شرکت با مسئولیت محدود : سرمایه در این نوع از شرکتها از 1.000.000ریال نمیتواند کمتر باشد. و حداقل شرکا در این نوع قالب ثبتی باید دو نفر شریک بالای 18 سال می باشد.

شرکت تضامنی : هرگاه اسم یکی از شرکا در نام شرکت آورده شود، شرکت تضامنی میشود و شریکی که نام آن در اسم شرکت آورده شده باشد ضامن ضرر و زیانهای شرکت خواهد بود.

شرکت تعاونی : حداقل نفرات در شرکتهای تعاونی ها 7 نفر می باشد و سرمایه از 500هزار تومان شروع میشود. شرکتهای تعاونی به دو دسته توزیعی و تولیدی تقسیم میشوند.

شرکت نسبی : در شرکتهای نسبی هر یک از شرکا به میزان سرمایه خود در شرکت مسئولیت دارند. شرکت های نسبی فقط در ایران به ثبت میرسند و در کشورهای دیگر شرکتی با عنوان شرکت نسبی وجود ندارد.

شرکت مختلط سهامی : این شرکت با چند شریک ضامن و چند شریک سهامی تاسیس می گردد و شرکای ضامن موظف به پرداخت قروض پیش آمده ی شرکت می باشند

شرکت مختلط غیرسهامی : این شرکتها با چند سهامدار ضامن و شریک با مسئولیت محدود تاسیس می گردد. شریک ضامن مسئول کلیه قروض احتمالی شرک خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت شرکت در مازندران شما میتوانید به صورت 24 ساعته با مشاوران مجرب و متخصص آراکس در تماس باشید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

سرمشق کسب و کار

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • پوریا احمدی

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • امیر بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس می باشد.