ثبت شرکت در شیراز

در سرتاسر شهر موسسات مختلفی در زمینه ثبت شرکت ها فعالیت می نمایند. اما اکثر این موسسات به ثبت شرکت در تهران بسنده می نمایند و تعداد محدودی هستند که به ثبت شرکت در شیراز و دیگر شهرستان ها می پردازند.

گروه ثبتی و حقوقی آراکس این مسئله را برای فعالان اقتصادی در شهرستان ها از جمله شیراز برآورده نموده است و شرحی مختصر در رابطه با ثبت انواع شرکت ها و مراحل ثبت آنها خدمت شما داده خواهد شد.

چرا شرکت خود را در شیراز ثبت کنیم؟

یکی از دغدغه های ذهنی فعالان اقتصادی ثبت شرکت می باشد. بدین دلیل که از شخصیت حقیقی به یک شخصیت حقوقی تبدیل میگردند و مسلما فعالیت توسط یک شخصیت حقوقی از اعتبار و ارزش و جایگاه بسزایی برخوردار خواهد بود و با ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها شیراز و دریافت شماره ثبت ، باعث جلب اعتماد و امنیت خاطر مشتریان و دیگر شرکت ها خواهد شد.

مدارک مور نیاز جهت ثبت شرکت در شهر شیراز

 • کپی برابر اصل شده شناسنامه و کارت ملی اعضاء هیئت مدیره، موسسین، سهامداران و بازرسین
 • گواهی عدم سوء پیشینه کلیه ی اعضا و بازرسین
 • آدرس دقیق شرکت و کد پستی دقیق. پیشنهاد میگردد تاییدیه پستی گرفته شود

مدت زمان ثبت شرکت در شیراز

مدت زمان ثبت شرکت پس از تکمیل مدارک و تعیین اسم شرکت ، حدود 15 روز خواهد بود و سپس شماره ثبت و سایر اوراق ثبتی شما آماده میگردد.

شرایط ثبت شرکت در شیراز

حداقل سرمایه ثبتی شرکت به استناد از قانون تجارت 1.000.000 ریال می باشد و تعداد سهامداران شرکت نمیتواند کمتر از 2 نفر باشد

مراحل ثبت شرکت در شیراز توسط متقاضی ثبت یا توسط گروه ثبتی آراکس

ثبت شرکت توسط متقاضی :

پس از تدوین موضوع فعالیت شرکت، اوراق شرکت براساس اطلاعات اولیه شرکت کامل میگردد. باید توجه داشت، برای تنظیم و تدوین اوراق شرکت باید از مشاور متخصص بهره بگیرید. پس از آن از طریق سامانه اداره ثبت شرکتها شیراز ثبت سامانه ای صورت میپذیرد و کلیه بندها و قسمتهای سامانه را بطور صحیح تکمیل گردد. باید توجه داشته باشید با انتخاب گزینه تایید نهایی امکان ویرایش وجود نخواهد داشت.

ثبت شرکت توسط گروه ثبتی آراکس

در ابتدا توسط کارشناسان موسسه ثبتی آراکس مشاوره ای دقیق و تخصصی در زمینه ثبت شرکت به شما متقاضیان ارائه خواهد شد و پس از تکمیل مدارک، موضوع فعالیت شرکت توسط کارشناسان آراکس به صورت کاملا تخصصی تنظیم و تدوین می گردد. سپس اطلاعات در سامانه ثبت شرکتها در شیراز ثبت میگردد. متخصصین ما بندهای درخواستی سامانه ثبت شرکتها را بطور صحیح کامل کرده و اوراق اساسی ( اساسنامه ، شرکتنامه ، تقاضانامه ، متن صورتجلسه ) شرکت را تنظیم می نمایند. پس از تایید نام شرکت و ارسال مدارک به اداره ثبت شرکتهای شیراز، وکلای ما روند اجرای ثبت شرکت شما را در اداره ثبت شرکتهای شیراز بررسی مینمایند. پس از گذشت 10 الی 15 روز کاری آگهی تاسیس و شماره ثبت شرکت صادر میگردد و تحویل شما میشود.

ثبت شرکت مسئولیت محدود در شیراز

از آنجا که امروزه با افزایش فعالیتهای تجاری و بازرگانی برداشتن قدمی مستحکم و موثر در این زمینه امری بسیار ضروری ست، نخستین گام برای رسیدن به این هدف ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شیراز می باشد. تعداد اعضا در این قالب ثبتی باید کمتر از 2 شریک بالای 18 سال نباشد که بعنوان اعضاء هیئت مدیره نیز انتخاب میگردند. توجه داشته باشید که انتخاب مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره در شرکت با مسئولیت محدود اجباری می باشد و حداقل سرمایه شرکت 1.000.000 ریال است که این سرمایه به صورت لفظی می باشد. برای اطلاع بیشتر در زمینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شیراز شما میتوانید با کارشناسان آراکس در تماس باشید.

ثبت شرکت سهامی خاص در شیراز

تعهد هر یک از سهامداران در شرکتهای سهامی خاص براساس میزان سهام در شرکت تعیین میگردد. حداقل تعداد سهامداران در این شرکتها برخلاف شرکتهای با مسئولیت محدود حداقل سه نفر سهامدار بالای 18سال بوده و 2 نفر بازرس اصلی و علی البدل باید تعیین گردد که انتخاب این بازرسین اجباری می باشد و حداقل 35% از سرمایه شرکت را در بانک به نام شرکت در حال تاسیس واریز گردد. مدت زمان تصدیاعضاء هیئت مدیره در شرکت سهامی خاص دو سال و بازرسین آنها یک سال می باشد. شما میتوانید برای کسب اطلاع بیشتر با کارشناسان آراکس در تماس باشید.

ثبت شرکت تولیدی و خدماتی و پیمانکاری در شیراز

عمده موضوعات فعالیت شرکتهای سهامی، اموری از قبیل فعالیتهای پیمانکاری ، خدماتی و تولیدی است که در قالب سهامی خاص و مسئولیت محدود به ثبت می رسند که گستردگی فعالیت یکی از مهمترین فاکتورها در انتخاب قالبهای ثبتی می باشد. باید توجه داشت در صورتی که قصد شرکت در مناقصات را دارید و یا عمده فعالیت شما در این زمینه است، پیشنهاد میکنیم، بنابر میزان تعهد بالای شرکت سهامی خاص، این قالب را انتخاب نمایید. مشاوران و کارشناسان گروه حقوقی و ثبتی آراکس با دارا بودن اطلاعات تخصصی دراین زمینه میتوانند بهترین مشاور شما در این زمینه باشند.

انواع شرکتهای قابل ثبت در حوزه ثبتی شیراز

مطمئن ترین و کارآمدترین روش برای استفاده مشترک از تجربه و تخصص و سرمایه فعالان اقتصادی ثبت شرکت در شیراز می باشد. شرکت ها به 7 قالب ثبتی تقسیم میگردند که از رایج ترین آنها ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شیراز و شرکت سهامی خاص در شیراز می باشد. با استناد به قانون تجارت شرکتها به شرح ذیل می باشند:

شرکتهای سهامی ( خاص و عام ) ، شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت تضامنی ، شرکت تعاونی ، شرکت نسبی ، شرکت مختلط سهامی و غیرسهامی که به اختصار توضیحاتی درباره این شرکتها به شما داده میشود .

شرکت سهامی عام : بخشی از سهام این شرکت بوسیله سهامداران و بخشی دیگر از سهام بوسیله عرضه سهام به عموم مردم بدست می آید. تعداد سهامداران در این نوع شرکتها نباید کمتر از 3 نفر باشد.

شرکت سهام خاص : حداقل تعداد سهامداران 3 نفر بوده و دو نفر بازرس اصلی و علی البدل باید در شرکت انتخاب شوند. حداقل 35% از سهام شرکت را باید به بانک واریز نمایند و باقیمانده سهام در تعهد سهامداران می باشد.

شرکت با مسئولیت محدود : شرکا در این نوع قالب ثبتی از دو نفر شریک بالای 18 سال تشکیل می گردند. حداقل سرمایه ثبتی در این نوع از شرکتها 1.000.000ریال می باشد.

شرکت تضامنی : هرگاه نام یکی از سهامداران در اسم شرکت آورده شده باشد شرکت تضامنی میگردد و شخصی که نام او در اسم شرکت آورده شده باشد مسئول ضرر و زیانهای احتمالی شرکت می باشد.

شرکت تعاونی : کمترین تعداد اعضاء شرکتهای تعاونی 7 نفر می باشد و براساس زمینه فعالیت به دو دسته توزیعی و تولیدی تقسیم می شوند. حداقل میزان سرمایه اولیه شرکتهای تضامنی باید 5.000.000ریال باشد.

شرکت نسبی : در این قالب ثبتی هر یک از شرکا به نسبت سرمایه خود مسئولیت داشته و این شرکت ها تنها در ایران ثبت می گردند و در کشورهای دیگر با عنوان شرکت نسبی، شرکتی وجود ندارد.

شرکت مختلط سهامی : این شرکتها از چند شریک ضامن و چند شریک سهامی تاسیس می گردند و شرکای ضامن موظف به پرداخت قروض پیش آمده ی احتمالی شرکت می باشند

شرکت مختلط غیرسهامی : این شرکتها از چند سهامدار ضامن و شریک با مسئولیت محدود تاسیس می گردد. سهامدار ضامن مسئول کلیه قروض شرکت خواهد بود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت شرکت در استان فارس مشاوران گروه حقوقی و ثبتی آراکس بطور شبانه روزی در خدمت شما هموطنان عزیز می باشند.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

سرمشق کسب و کار

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • پوریا احمدی

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • امیر بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس می باشد.