ثبت شرکت در قزوین

توضیحات تکمیلی در خصوص ثبت شرکت در قزوین

استان قزوین که در بخش شمال غربی کشور واقع شده‌است با دارا بودن تنها ۱ درصد از مساحت کشور نزدیک به ۵ درصد در اقتصاد و تولیدات ایران نقش دارد. لذا کسب اطلاعات تخصصی در زمینه ی ثبت شرکت در استان قزوین،ضرورت می یابد. در ادامه به ارائه کلیه اطلاعات لازم برای ثبت شرکت در استان قزوین می پردازیم.

تعریف شرکت در قزوین :

یک بنگاه تجاری و یا یک شخص حقیقی یا حقوقی و یا ترکیبی از هر دوی آنهاست.طبق تعریف قانون مدنی ایران،شرکت عبارت است از اجتماع حقوق مالکین متعدد در شیء واحد به نحو اشاعه.ولی این تعریف در بر گیرنده مشاعات نیز می باشد.بر اساس مفهومی که از قانون تجارت استنباط می شود،شرکت، قراردادی است که بر اساس آن اعضا یا شرکا سود حاصل از سرمایه را تقسیم می کنند.شرکت ها در قوانین ایران شخصیت حقوقی دارند.

انواع شرکت در قزوین :

شرکت ها بطور کلی به هفت نوع تقسیم می شوند : شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی(عام و خاص)، شرکت تضامنی، شرکت نسبی، شرکت تعاونی(تولید و مصرف)، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیرسهامی.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قزوین:

شرکت با مسئولیت محدود در قزوین چیست ؟

شرکت با مسئولیت محدود، به شرکتی گفته می شودکه بین دو یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل شده و هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم بشود، فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت، نسبت به قروض و تعهدات شرکت تعهد دارند.

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قزوین:

معرفی حداقل دو نفر به عنوان شریک و اعلام دارا بودن حداقل سرمایه اولیه 1/000/000 ریال

نکته : برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود،اعضا می توانند فقط شریک باشند یا تنها در هیئت مدیره سمت داشته باشند،اما در مجموع حضور دو نفر به عنوان اعضای هیئت مدیره و دو نفر به عنوان شریک الزامی می باشد.

مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قزوین:

کپی مدارک شناسایی شامل: شناسنامه و کارت ملی اعضای هیئت مدیره و شرکا،گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیئت مدیره(فردی که فقط شریک باشد و در هیئت مدیره سمتی نداشته باشد،نیازی به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه ندارد.)،کپی مجوز یا مدرک تحصیلی با توجه به موضوع فعالیت شرکت در صورت نیاز.آدرس شرکت(پیشنهاد میگردد تائیدیه پستی گرفته شود)

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قزوین:

1)تکمیل مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت بامسئولیت محدود (توضیح داده شده در بند قبلی)

2)ثبت نام در سامانه ثبت شرکت ها و مؤسسات غیر تجاری و دریافت شماره پیگیری پرونده از سایت

3)پیگیری مداوم (روزانه) وضعیت کارشناسی پرونده با کد پیگیری پذیرش تأسیس از سامانه ثبت شرکت ها تا زمان دریافت ابلاغیه تأیید نام شرکت

4) پرینت اوراق رسمی شرکت شامل اساسنامه،تقاضانامه،شرکتنامه و متن صورتجلسه از سامانه و امضای کلیه صفحات آن توسط کلیه افراد شرکت (شرکا و هیئت مدیره)

5) پست کلیه مدارک به اداره ثبت شرکت های حوزه ی ثبتی مربوطه شامل : کپی شناسنامه و کارت ملی اعضای هیئت مدیره و شرکا،گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیئت مدیره(فردی که فقط شریک باشد و در هیئت مدیره سمتی نداشته باشد،نیازی به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه ندارد.)،کپی مجوز یا مدرک تحصیلی با توجه به موضوع فعالیت شرکت در صورت نیاز، اوراق رسمی شرکت شامل اساسنامه،تقاضانامه و متن صورتجلسه،برگ تأیید نام و پذیرش تأسیس پرینت گرفته شده در سامانه و ثبت اطلاعات رسید پستی در سامانه ثبت شرکت ها از طریق شماره پیگیری پس از پست مدارک به اداره ثبت شرکت ها.

6)پیگیری مستمر وضعیت کارشناسی پرونده تا زمان دریافت ابلاغیه صدور آگهی تأسیس در سامانه ثبت شرکت ها و مؤسسات غیرتجاری.

7)مراجعه به اداره ثبت شرکت ها و مؤسسات غیرتجاری حوزه ی ثبتی و دفترنویسی و دریافت آگهی تأسیس از اداره .

8) اقدام جهت اخذ روزنامه رسمی تأسیس شرکت .

مدت زمان ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قزوین :

بطور متوسط20 الی 25 روز کاری. وقت شما ارزشمند است.برای ثبت تخصصی شرکت در استان اصفهان در کمترین زمان ممکن با کارشناسان مجرب مؤسسه حقوقی بین الملل ثبت شرکت و برند آراکس در تماس باشید و از مشاوره و پشتیبانی رایگان متخصصین ما بهره مند شوید.

هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قزوین:

این هزینه به عوامل مختلفی بستگی دارد و .با توجه به مبلغ سرمایه اولیه اعلامی توسط مدیرعامل و موضوع فعالیت شرکت،متغییر است.

مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قزوین :

عدم الزام به معرفی بیش ازدو نفر به عنوان شریک و اعضای هیئت مدیره

ثبت شرکت بدون نیاز به واریز بخشی از سرمایه اولیه اعلامی به بانک

عدم نیاز به تمدید مدت سمت اعضای هیئت مدیره

عدم الزام به حضور بازرس

عدم الزام معرفی روزنامه کثیرالانتشار

معایب ثبت شرکت با مسئولیت محدود:

نسبت به شرکت سهامی خاص از اعتبار کمتری بهره مند است و در صورتی که قصد حضور در مناقصات، یا اخذ تسهیلات مالی و اعتباری بالا برای شرکت دارید،ثبت این نوع شرکت توصیه نمی شود.

ثبت شرکت سهامی خاص در قزوین:

تعریف شرکت سهامی خاص در قزوین چیست ؟

به شرکتی گفته می شودکه همه سر مایه شرکت توسط اعضای آن(سهامداران) تأمین می گردد این سرمایه به شکل سهام در می آید و تعهدات هر شخص در مقابل شرکت، محدود به مبلغ اسمی سرمایه هر یک از موسسین شرکت می باشد(به میزان مبلغ تعداد سهامی که دارد)که در اساس نامه تنظیم شده است.

شرایط ثبت شرکت سهامی خاص در قزوین:

معرفی حداقل سه نفر به عنوان سهامدار و اعضای هیئت مدیره و دو نفر به عنوان بازرس (بازرسین نباید با اعضای هیئت مدیره هم فامیلی باشند)،اعلام دارا بودن حداقل سرمایه اولیه 1/000/000 ریال و واریز 35% آن در حساب بانکی افتتاح شده به نام شرکت پس از تعیین نام شرکت در اداره ثبت شرکت ها و مؤسسات غیرتجاری استان اصفهان.

نکته : فقط مدیرعامل می تواند خارج از سهامداران انتخاب شود.

مدارک ثبت شرکت سهامی خاص در قزوین:

کپی شناسنامه و کارت ملی اعضای هیئت مدیره ،سهامداران و بازرسین،گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیئت مدیره(فردی که فقط سهامدارباشد و در هیئت مدیره سمتی نداشته باشد یا بازرس نباشد،نیازی به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه ندارد.)،کپی مجوز یا مدرک تحصیلی با توجه به موضوع فعالیت شرکت در صورت نیاز،ارائه گوهی بانک خطاب به اداره ثبت شرکت ها و مؤسسات غیرتجاری استان اصفهان،مبنی بر واریز35% سرمایه اولیه شرکت در حساب افتتاح شده به نام شرکت .

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در قزوین:

1)تکمیل مدارک مشروحه

2)ثبت نام در سامانه ثبت شرکت ها و مؤسسات غیر تجاری و دریافت شماره پیگیری پرونده از سامانه ثبت شرکت ها

3)پیگیری مستمروضعیت کارشناسی پرونده با کد پیگیری پذیرش تأسیس از سامانه ثبت شرکت ها تا زمان دریافت ابلاغیه تأیید نام شرکت

4)مراجعه سهامداران به بانک و واریز 35% سرمایه اعلامی به حساب افتتاح شده به نام شرکت و دریافت گواهی بانک خطاب به اداره ثبت شرکت ها مبنی بر پرداخت 35%سرمایه اولیه.

4) پرینت اوراق رسمی شرکت شامل اساسنامه،اظهارنامه و متن صورتجلسه از سامانه و امضای کلیه صفحات آن توسط کلیه افراد شرکت (سهامداران و هیئت مدیره)

5) پست کلیه مدارک به اداره ثبت شرکت های حوزه ی ثبتی مربوطه شامل : کپی شناسنامه و کارت ملی اعضای هیئت مدیره و سهامداران،بازرسین،گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیئت مدیره و بازرسین(فردی که فقط سهامدار باشد و در هیئت مدیره سمتی نداشته باشد،نیازی به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه ندارد.)، گوهی بانک خطاب به اداره ثبت شرکت ها و مؤسسات غیرتجاری استان اصفهان،مبنی بر واریز35% سرمایه اولیه شرکت در حساب افتتاح شده به نام شرکت،کپی مجوز یا مدرک تحصیلی با توجه به موضوع فعالیت شرکت در صورت نیاز، اوراق رسمی شرکت شامل اساسنامه،تقاضانامه و متن صورتجلسه،برگ تأیید نام و پذیرش تأسیس پرینت گرفته شده در سامانه. و ثبت اطلاعات رسید پستی در سامانه ثبت شرکت ها از طریق شماره پیگیری پس از پست مدارک به اداره ثبت شرکت ها.

6)پیگیری وضعیت کارشناسی پرونده تا زمان دریافت ابلاغیه صدور آگهی تأسیس در سامانه ثبت شرکت ها و مؤسسات غیرتجاری

7)مراجعه به اداره ثبت شرکت ها و مؤسسات غیرتجاری حوزه ی ثبتی و دفترنویسی و دریافت آگهی تأسیس از اداره .

8) اقدام جهت اخذ روزنامه رسمی تأسیس شرکت .

مدت زمان ثبت شرکت سهامی خاص در قزوین:

حدوداً 20 الی 25 روز کاری . وقت شما ارزشمند است.برای ثبت تخصصی شرکت در استان قزوین در کمترین زمان ممکن با کارشناسان مجرب مؤسسه حقوقی بین الملل ثبت شرکت و برند آراکس در تماس باشید و از مشاوره و پشتیبانی رایگان متخصصین ما بهره مند شوید.

هزینه ثبت شرکت سهامی خاص در قزوین:

با توجه به عواملی نظیرمبلغ سرمایه اولیه اعلام شده و موضوع فعالیت شرکت، متغییر است.

مزایای ثبت شرکت سهامی خاص در قزوین:

این شرکت ها از اعتبار بالایی برخوردارند و برای حضور در مناقصات،شرکت های سهامی خاص شانس حضور و موفقیت بیشتری دارند.

معایب ثبت شرکت سهامی خاص در قزوین :

تمدید سمت اعضای هیئت مدیره (هر دو سال یکبار) و بازرسین(هرسال) در شرکت سهامی خاص الزامیست.

واریز 35% سرمایه اولیه اعلامی به حساب شرکت و عدم امکان برداشت آن تا زمان چاپ روزنامه رسمی تأسیس شرکت،بصورت الزام قانونی تعریف شده است.

در شرکت سهامی خاص فقط مدیرعامل می تواند خارج از سهامداران باشد.

الزام معرفی روزنامه کثیرالانتشار برای شرکت.

جهت کسب اطلاعات جامع و تخصصی در زمینه ثبت شرکت در استان قزوین می توانید با مشاوره رایگان متخصص و کارشناسان ارشد مجرب مؤسسه حقوقی وثبتی آراکس تماس بگیرید و از تخصص و پشتیبانی تیم قدرتمند آراکس بهره مند شوید.

برخی از خدمات ما:

ثبت علامت تجاری در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

سرمشق کسب و کار

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • پوریا احمدی

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • امیر بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس می باشد.