ثبت شرکت در قم

موسسات گوناگونی هستند که در زمینه ثبت شرکتها در حال فعالیت هستند ولی تعداد انگشت شماری هستند که به ثبت شرکت در قم و دیگر شهرستان ها می پردازند. گروه ثبتی و حقوقی آراکس این مسئله را برای فعالان اقتصادی در شهرستان ها از جمله قم برآورده نموده است و توضیحی کوتاه در رابطه با ثبت انواع شرکت و مراحل ثبت آنها در اختیار شما گذاشته خواهد شد.

ثبت شرکت در قم

ثبت شرکت یکی از دغدغه های ذهنی فعالان اقتصادی ست که بدلیل ازدیاد کار قادر به انجام آن نیستند. و اهمیت آن بدین دلیل است که از شخصیت حقیقی به یک شخصیت حقوقی تبدیل میگردند و همانطور که همه میدانیم فعالیت توسط یک شخصیت حقوقی نسبت یه شخصیت حقیقی از اعتبار و ارزش و جایگاه بسزایی برخوردار خواهد بود و با ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتهای قم و دریافت شماره ثبت ، باعث جلب اعتماد و امنیت خاطر مشتریان و دیگر شرکت ها خواهد شد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در قم

 • کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی اعضاء ، موسسین، سهامداران و بازرسین
 • گواهی عدم سوء پیشینه کلیه اعضا و بازرسین
 • آدرس دقیق شرکت و کد پستی (پیشنهاد میگردد نائیدیه پستی گرفته شود)

مدت زمان ثبت شرکت در قم

از زمان تکمیل مدارک ثبت شرکت شما به مدت 15 روز به طول خواهد انجامید.

شرایط ثبت شرکت در قم

حداقل تعداد شرکای شرکت 2 نفر بوده و حداقل سرمایه ثبتی شرکت به استناد از قانون تجارت 1.000.000 ریال می باشد.

مراحل ثبت شرکت در قم توسط متقاضی ثبت یا توسط گروه ثبتی آراکس

ثبت شرکت توسط متقاضی در قم :

اولین مرحله از ثبت شرکت بررسی و تعیین موضوع فعالیت شرکت می باش و پس از آن تکمیل اوراق شرکت.. باید توجه داشت، برای تنظیم و تدوین اوراق شرکت باید از مشاور متخصص استفاده نمایید. پس از آن از طریق سامانه اداره ثبت شرکتها قم ثبت سامانه ای صورت میپذیرد و کلیه بندها و قسمتهای سامانه باید بطور کامل و درست تکمیل گردد. باید توجه داشته باشید با انتخاب گزینه تایید نهایی امکان ویرایش وجود نخواهد داشت.

ثبت شرکت توسط گروه ثبتی آراکس در قم

در اولین گام کارشناسان موسسه ثبتی آراکس مشاوره ای دقیق و تخصصی در زمینه ثبت شرکت به شما متقاضیان ارائه خواهند داد و بعد از کامل نمودن مدارک، موضوع فعالیت بوسیله کارشناسان آراکس به صورت کاملا تخصصی تنظیم و تدوین می گردد. در مرحله بعد اطلاعات در سامانه ثبت شرکتها در قم ثبت میگردد. کارشناسان ما بندهای درخواستی سامانه ثبت شرکتها را بطور صحیح کامل کرده و اوراق اساسی ( اساسنامه ، شرکتنامه ، تقاضانامه ، متن صورتجلسه ) شرکت را تنظیم می نمایند. بعد از تایید نام شرکت و ارسال مدارک به اداره ثبت شرکتهای قم، وکلای ما روند اجرای ثبت شرکت شما را در اداره ثبت شرکتهای قم بررسی مینمایند. پس از گذشت 10 الی 15 روز کاری آگهی تاسیس و شماره ثبت شرکت صادر میگردد و تحویل شما میشود.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

همانطور که مستحضر هستید روز به روز فعالیت اقتصادی افزایش پیدا کرده و این مسئله دغدغه ی فکری تمامی فعالان اقتصادی می باشد و برداشتن گامی موثر در این زمینه بسیار حائذ اهمیت می باشد. نخستین گام برای رسیدن به این هدف ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قم می باشد. تعداد اعضا در این قالب ثبتی باید حداقل 2 شریک بالای 18 سال باشد که بعنوان اعضاء هیئت مدیره نیز انتخاب میگردند. به یاد داشته باشید که انتخاب مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره در شرکت با مسئولیت محدود اجباری می باشد و حداقل سرمایه شرکت 1.000.000 ریال است. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه شما میتوانید با کارشناسان آراکس تماس حاصل نمایید.

ثبت شرکت سهامی خاص

حداقل تعداد سهامداران در این شرکتها برخلاف شرکتهای با مسئولیت محدود نباید کمتر از 3 نفر سهامدار بالای 18سال باشد و 2 نفر بازرس اصلی و علی البدل باید تعیین شوند و انتخاب این بازرسین اجباری می باشد. میزان تعهد هر یک از سهامداران در شرکتهای سهامی خاص براساس میزان سهام در شرکت می باشد. حداقل 35% از سرمایه اولیه شرکت باید در بانک به نام شرکت در حال تاسیس واریز گردد. مدت زمان تصدی اعضاء هیئت مدیره در شرکت سهامی خاص از زمان ثبت 2 سال و بازرسین آنها 1 سال می باشد. شما میتوانید برای کسب اطلاع بیشتر با کارشناسان آراکس تماس حاصل نمایید.

ثبت شرکت تولیدی و خدماتی و پیمانکاری

اغلب فعالیتهای شرکتها اموری از قبیل پیمانکاری ، خدماتی و تولیدی است که در قالب سهامی خاص و مسئولیت محدود به ثبت می رسند که وسعت و میزان فعالیت یکی از مهمترین دلایل در انتخاب قالبهای ثبتی می باشد. توجه داشته باشید در صورتی که قصد شرکت در مناقصات را دارید و یا عمده فعالیت شما در این زمینه است، پیشنهاد میکنیم، بدلیل تعهد بالای شرکت سهامی خاص در قانون تجارت، این قالب را انتخاب نمایید. مشاوران و کارشناسان گروه حقوقی و ثبتی آراکس با دارا بودن اطلاعات تخصصی دراین زمینه میتوانند مشاور مناسبی برای شما در این زمینه باشند.

انواع شرکتهای قابل ثبت در حوزه ثبتی قم

مطمئن ترین و کارآمدترین روش برای استفاده مشترک از تجربه و تخصص و سرمایه فعالان اقتصادی ثبت شرکت در شیراز می باشد. شرکت ها به 7 قالب ثبتی تقسیم میگردند که از رایج ترین آنها ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شیراز و شرکت سهامی خاص در شیراز می باشد. با استناد به قانون تجارت شرکتها به شرح ذیل می باشند:

شرکتهای سهامی ( خاص و عام ) ، شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت تضامنی ، شرکت تعاونی ، شرکت نسبی ، شرکت مختلط سهامی و غیرسهامی که به اختصار توضیحاتی درباره این شرکتها به شما داده میشود .

شرکت سهامی عام : بخشی از سهام این شرکت بوسیله سهامداران و بخشی دیگر از سهام بوسیله عرضه سهام به عموم مردم بدست می آید. تعداد سهامداران در این نوع شرکتها نباید کمتر از 3 نفر باشد.

شرکت سهام خاص : حداقل تعداد سهامداران 3 نفر بوده و دو نفر بازرس اصلی و علی البدل باید در شرکت انتخاب شوند. حداقل 35% از سهام شرکت را باید به بانک واریز نمایند و باقیمانده سهام در تعهد سهامداران می باشد.

شرکت با مسئولیت محدود : شرکا در این نوع قالب ثبتی از دو نفر شریک بالای 18 سال تشکیل می گردند. حداقل سرمایه ثبتی در این نوع از شرکتها 1.000.000ریال می باشد.

شرکت تضامنی : هرگاه نام یکی از سهامداران در اسم شرکت آورده شده باشد شرکت تضامنی میگردد و شخصی که نام او در اسم شرکت آورده شده باشد مسئول ضرر و زیانهای احتمالی شرکت می باشد.

شرکت تعاونی : کمترین تعداد اعضاء شرکتهای تعاونی 7 نفر می باشد و براساس زمینه فعالیت به دو دسته توزیعی و تولیدی تقسیم می شوند. حداقل میزان سرمایه اولیه شرکتهای تضامنی باید 5.000.000ریال باشد.

شرکت نسبی : د�� این قالب ثبتی هر یک از شرکا به نسبت سرمایه خود مسئولیت داشته و این شرکت ها تنها در ایران ثبت می گردند و در کشورهای دیگر با عنوان شرکت نسبی، شرکتی وجود ندارد.

شرکت مختلط سهامی : این شرکتها از چند شریک ضامن و چند شریک سهامی تاسیس می گردند و شرکای ضامن موظف به پرداخت قروض پیش آمده ی احتمالی شرکت می باشند

شرکت مختلط غیرسهامی : این شرکتها از چند سهامدار ضامن و شریک با مسئولیت محدود تاسیس می گردد. سهامدار ضامن مسئول کلیه قروض شرکت خواهد بود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت شرکت در استان قم شما میتوانید با مشاوران متخصص و مجرب موسسه حقوقی و ثبتی آراکس تماس حاصل نمایید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

سرمشق کسب و کار

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • پوریا احمدی

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • امیر بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس می باشد.