مراحل ثبت شرکت در قم

 قم به خاطر وجود صنعت گردشگری به ویژه توریست مذهبی به دلیل برکت وجود حرم مطهر حضرت معصومه(ص) و مسجد جمکران زیر ساخت مناسبی جهت راه اندازی شرکت های خدماتی دارد. این مقاله برای ثبت شرکت در قم ، مدارک و ملزومات ثبتی،  انواع ثبت شرکت، مدارک ، مراحل و هزینه ثبت شرکت در قم  و هم چنین آگاهی دادن برای انتخاب بهترین گزینه در ثبت شرکت نگارش شده قطعاً با دنبال کردن آن می توانید به پاسخ هایی که برایتان ایجاد شده جواب دهیم.
شرکت در واقع از اجتماع چند نفر برای کسب درآمد و سود دهی از طریق فعالیت در حیطه خاص به وجود می آید  که در زمان ثبت شرکت در قم این فعالیت و چارچوب ها و قوانین آن را تعریف می نمایند . ثبت شرکت در قم جهت دنبال کردن اهداف مشترک به واسطه آورده های نقدی و غیر نقدی هر یک از مشارکت کنندگان در راه اندازی آن که از طریق تقسیم سهام  ما بین خود در جهت تعهد و کسب سود و زیان حاصل از فعالیت شرکت می باشد. شرکت های ثبت شده با ماهیت حقوقی  عمدتاً جهت کسب سود تشکیل می گردند که قانون تجارت آنها را شرکت های تجاری می داند . 

کدام یک از انواع شرکت ها را ثبت کنیم؟ 

شما می توانید با توجه به فعالیتی که می خواهید انجام دهید اقدام به ثبت هر کدام از شرکت های 7 گانه قانون تجارت نمایید ، اما مطالعات در چند دهه اخیر نشان داده اکثر شرکت های به ثبت رسیده شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود می باشند که شرایط مناسب تری را از نظر  قوانین ثبتی و قوانین تجاری دارند هم از لحاظ مسئولیت اعضاء و هم از لحاظ حوزه کاری. 

نکته : جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از انواع شرکت توصیه می کنیم این مقاله را مطالعه نمایید :  انواع شرکت و مراحل ثبت آن

شرکت با مسئولیت محدود چه نوع شرکتی می باشد؟ 

شرکت مسئولیت محدود شرکتی است با حداقل مسئولیت و تعهد برای اعضاء تشکیل دهنده آن که عمدتاً  در حوزه تجارت کالا و تولید کالا و خدمات فعالیت می کند. این شرکت با دو نفر شخص حقیقی یا حقوقی قابل ثبت است ، میزان اقل سرمایه شرکت با مسئولیت محدود از طریق آورده ���قدی و سهم الشرکه اعضاء آن یک میلیون ریال است. 

شرکت سهامی خاص چه نوع شرکتی است؟ 

این شرکت به واسطه تقسیم سهام میان اعضاء تشکیل می شود و شرکای آن باید حداقل 3 عضو باشند در شرکت سهامی خاص به دلیل وجود اعتبارات مالی وپروژه های عمرانی و پیمانکاری وجود بازرسین از ملزومات این شرکت است که طبق قوانین 2 نفر که نباید رابطه سببیت با اعضاء داشته باشند می توانند بازرس شوند.
شرکت سهامی خاص بیشتر در امر پیمانکاری و پروژه های صنعتی کاربرد دارد ولیکن لازم به ذکر است که به دلیل پراکندگی و زیاد بودن موضوعات کاری در یک مقاله اجمالی نمی گنجد که بخواهیم تمام موضوعات را تحت شعاع قرار دهیم بنابرین می توانید با تماس از کارشناسان آراکس مشاوره تخصصی در حوزه کسب و کار خود را جهت ثبت شرکت در قم  بگیرید . 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در قم

 • مدارک هویتی برابر اصل شده تمام نفرات از جمله  سهام داران ، هیئت مدیره ، مدیر عامل، نائب رئیس و بازرسین. 
 •  مشخص بودن میزان سهام هر یک از اعضاء و سهامداران
 •  مشخص کردن سمت اعضاء 
 • مشخص کردن آورده های نقد و غیر نقد 
 •  تعیین نام برای شرکت
 •  نداشتن سابقه کیفری موثر 
 •  مشخص بودن میزان سرمایه کل

 ثبت شرکت در قم با ثبت آراکس

موسسات غیر تجاری تحت چه عنوانی قابل ثبت در قم می باشند؟ 

موسسات غالباً در زمینه های خدماتی فعالیت می کنند که برخی از آنها با حوزه ثبت شرکت هم می تواند ثبت شود ولی برخی موضوعات فقط در زمینه موسسه می تواند به ثبت برسد ، مثل موضوعات آموزشی ، حقوقی و امثال این موضوعات . موسسات هم روش مشابه به ثبت شرکت با مسئولیت محدود دارند و مدارک آنها با مدارک ثبت شرکت تقریباً یکی می باشد . در قم به دلیل اینکه ممکن است بخواهید فعالیت غیر مالی و معنوی را آغاز کنید می توانید تحت عنوان موسسه فعالیت داشته باشید . 

موضوعات مجوزی چه موضوعاتی هستند؟ 

اکثر موضوعات نیاز به اخذ مجوز ندارند اما برخی موضوعات چه تحت عنوان ثبت شرکت و یا موسسات غیر تجاری بخواهند فعالیت کنند باید قبل از اقدام به ثبت شرکت در قم از ارگانهای مربوطه و تعریف شده قانونی مجوز اخذ نمایند که می توانید ازکارشناسان آراکس استعلام بگیرید .

پیشنهاد می کنیم پیش از انتخاب نام شرکت مقاله تعیین نام شرکت را مطالعه نمایید .

 هزینه ثبت شرکت در قم چقدر می باشد؟ 

هزینه ثبت شرکت در قم هم مثل سایر هزینه های ثبتی ملزم به این است که بدانیم چه نوع شرکتی با چه میزان سرمایه و تحت چه عناوینی بخواهید به ثبت برسانید . و به علت متغیر بودن آن هزینه ثابتی ندارد، بنابراین می توانید با در نظر داشتن این چند مسئله از کارشناسان آراکس هزینه ثبتی مورد نظر را دریافت نمایید . 

چرا باید اقدام به ثبت شرکت در قم نماییم؟ 

ثبت شرکت انگیزه های متعددی را می تواند در پی  داشته باشد که شما را هم کنون مجاب نموده تا وقت برای خواندن این مقاله بگذارید اما چند حسن ثبت شرکت را می توانیم خدمتتان عرض کنیم . ابتدا باید بدانید که شرکت زمانی معنی پیدا می کند که شما بخواهید وارد مشارکت با شخص یا اشخاص دیگر شوید که در این صورت بهتر است وارد فضایی سازمان یافته و قانونی شوید تا در خصوص حق و حقوق پس از شراکت دچار چالش نشوید . دومین حسن ثبت شرکت در خصوص تهسیلات و حمایت های دولتی در جهت ایجاد مشاغل برای افراد دیگر است که با آگاهی ودرست به ثبت رسیدن یک شرکت می توانید از آن بهره ببرید. سومین حسن ثبت شرکت زمانی است که می خواهید خود را به مشتریان و بازار رقابتی معرفی نمایید که یک امتیاز مثبت جهت خود نمایی در بازار دارید و در طول زمان حتماً مشتریان ثابت خود را پیدا می کنید . 

مراحل ثبت شرکت در قم 

این مراحل عبارتند از 
1) ارسال اظهارنامه جهت در خواست ثبت شخصیت حقوقی 
2) پذیرش اولیه نام شرکت 
3) تنظیم و امضا اوراق و اسناد در خصوص ثبت شرکت
4) پست اوراق به اداره ثبت شرکت ها 
5) صدور آگهی ثبتی شرکت از سوی اداره مربوطه در صورت قبول آن ها
6) چاپ در روزنامه رسمی
کلام آخر
از صبر و بردباری تان کمال تشکر را داریم ما برای این اینجا هستیم تا تخصص و دانش و تجربه را با هم در هم آمیزیم تا بتوانیم لبخند رضایت را در چهره تان بنشانیم . این مقاله سخنی کوتاه از زبان مجموعه آراکس در زمینه ثبت شرکت در قم بود لذا حوزه های زیادی وجود دارد که ما درمقالات دیگر به آنها پرداخته ایم و می توانید جهت مطالعه وکسب اطلاعات بیشتر به آنها مراجعه نمایید . آراکس آماده ارائه انواع خدمات ثبتی به شما بزرگواران است.

واحدهای اداره ثبت شرکت ها در استان قم

 • ثبت برند در جعفر آباد
 • ثبت برند در کهک
 • ثبت برند در سلفچگان
 • ثبت برند در خلجستان
 • جهت ارائه عموم خدمات ثبتی و ثبت شرکت در استان قم موسسه ثبت آراکس آماده خدمت به شما موکلان گرامی است.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

سرمشق کسب و کار

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • پوریا احمدی

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • امیر بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس می باشد.