ثبت شرکت در گرگان

این روزها به دلیل گسترش امور تجاری ثبت شرکتها تجاری بیش از پیش مورد توجه فعالان اقتصادی گرگان قرار گرفته است. شما میتوانند با ثبت شرکت در گرگان ارزش و اعتبار فعالیتهای خود را بالا ببرند. از پرکاربردترین قالب ثبت شرکت در این شهر میتوان به ثبت شرکت با مسئولیت محدود و ثبت شرکت سهامی خاص اشاره کرد، که بیشترین تعداد شرکتها در بین انواع قالبهای ثبتی را به خود اختصاص داده اند.

مراحل و مدارک لازم جهت ثبت شرکت در گرگان

مدارک لازم جهت ثبت شرکت تنها مدارک شناسایی کلیه اعضاء هیئت مدیره به همراه گواهی سوء پیشینه می باشد و در صورتی که موضوع فعالیت شما نیازمند مجوز باشد باید آن را نیز تهیه کنید. مابقی مراحل تنظیم اوراق ثبتی و به امضا رسیدن آن توسط کلیه اعضا و ارسال به اداره ثبت شرکتهای گرگان می باشد.

زمان و هزینه ثبت شرکت

بعد از تکمیل مدارک توسط متقاضی ثبت شرکت و ارسال آن به اداره ثبت شرکتهای گرگان عموما ظرف مدت 30روز کاری ثبت شرکت شما به پایان میرسد و جهت دریافت آگهی تاسیس شرکت نام برده میتوانید به اداره مربوطه مراجعه نمایید.

شرایط ثبت شرکت

حداقل تعداد شرکای شرکت 2 نفر بوده و حداقل سرمایه ثبتی شرکت به استناد از قانون تجارت 1.000.000 ریال می باشد.

مراحل ثبت شرکت در گرگان

ثبت شرکت توسط متقاضی :

اولین مرحله از ثبت شرکت بررسی و تعیین موضوع فعالیت شرکت می باش و پس از آن تکمیل اوراق شرکت.. باید توجه داشت، برای تنظیم و تدوین اوراق شرکت باید از مشاور متخصص استفاده نمایید. پس از آن از طریق سامانه اداره ثبت شرکتها گرگان ثبت سامانه ای صورت میپذیرد و کلیه بندها و قسمتهای سامانه باید بطور کامل و درست تکمیل گردد. باید توجه داشته باشید با انتخاب گزینه تایید نهایی امکان ویرایش وجود نخواهد داشت.

ثبت شرکت توسط گروه ثبتی آراکس:

در اولین گام کارشناسان موسسه ثبتی آراکس مشاوره ای دقیق و تخصصی در زمینه ثبت شرکت به شما متقاضیان ارائه خواهند داد و بعد از کامل نمودن مدارک، موضوع فعالیت بوسیله کارشناسان آراکس به صورت کاملا تخصصی تنظیم و تدوین می گردد. در مزحله بعد اطلاعات در سامانه ثبت شرکتها در گرگان ثبت میگردد. کارشناسان ما بندهای درخواستی سامانه ثبت شرکتها را بطور صحیح کامل کرده و اوراق اساسی ( اساسنامه ، شرکتنامه ، تقاضانامه ، متن صورتجلسه ) شرکت را تنظیم می نمایند.

بعد از تایید نام شرکت و ارسال مدارک به اداره ثبت شرکتهای گرگان، وکلای ما روند اجرای ثبت شرکت شما را در اداره ثبت شرکتهای گرگان بررسی مینمایند. پس از گذشت 10 الی 15 روز کاری آگهی تاسیس و شماره ثبت شرکت صادر میگردد و تحویل شما میشود.

ثبت شرکت مسئولیت محدود در گرگان

همانطور که مستحضر هستید روز به روز فعالیت اقتصادی افزایش پیدا کرده و این مسئله دغدغه ی فکری تمامی فعالان اقتصادی می باشد و برداشتن گامی موثر در این زمینه بسیار حائذ اهمیت می باشد. نخستین گام برای رسیدن به این هدف ثبت شرکت با مسئولیت محدود در گرگان می باشد.

تعداد اعضا در این قالب ثبتی باید حداقل 2 شریک بالای 18 سال باشد که بعنوان اعضاء هیئت مدیره نیز انتخاب میگردند. به یاد داشته باشید که انتخاب مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره در شرکت با مسئولیت محدود اجباری می باشد و حداقل سرمایه شرکت 1.000.000 ریال است. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه شما میتوانید با کارشناسان آراکس تماس حاصل نمایید.

ثبت شرکت سهامی خاص در گرگان

حداقل تعداد سهامداران در این شرکتها برخلاف شرکتهای با مسئولیت محدود نباید کمتر از 3 نفر سهامدار بالای 18سال باشد و 2 نفر بازرس اصلی و علی البدل باید تعیین شوند و انتخاب این بازرسین اجباری می باشد. میزان تعهد هر یک از سهامداران در شرکتهای سهامی خاص براساس میزان سهام در شرکت می باشد. حداقل 35% از سرمایه اولیه شرکت باید در بانک به نام شرکت در حال تاسیس واریز گردد. مدت زمان تصدی اعضاء هیئت مدیره در شرکت سهامی خاص از زمان ثبت 2 سال و بازرسین آنها 1 سال می باشد. شما میتوانید برای کسب اطلاع بیشتر با کارشناسان آراکس تماس حاصل نمایید.

ثبت شرکت تولیدی و خدماتی و پیمانکاری در گرگان

اغلب فعالیتهای شرکتها اموری از قبیل پیمانکاری ، خدماتی و تولیدی است که در قالب سهامی خاص و مسئولیت محدود به ثبت می رسند که وسعت و میزان فعالیت یکی از مهمترین دلایل در انتخاب قالبهای ثبتی می باشد. توجه داشته باشید در صورتی که قصد شرکت در مناقصات را دارید و یا عمده فعالیت شما در این زمینه است، پیشنهاد میکنیم، بدلیل تعهد بالای شرکت سهامی خاص در قانون تجارت، این قالب را انتخاب نمایید. مشاوران و کارشناسان گروه حقوقی و ثبتی آراکس با دارا بودن اطلاعات تخصصی دراین زمینه میتوانند مشاور مناسبی برای شما در این زمینه باشند.

انواع شرکتهای قابل ثبت در حوزه ثبتی گرگان

مطمئن ترین و کارآمدترین روش برای استفاده مشترک از تجربه و تخصص و سرمایه فعالان اقتصادی ثبت شرکت در گرگان می باشد. شرکت ها به 7 قالب ثبتی تقسیم میگردند که از رایج ترین آنها ثبت شرکت با مسئولیت محدود در گرگان و شرکت سهامی خاص در گرگان می باشد. با استناد به قانون تجارت شرکتها به شرح ذیل می باشند:

شرکتهای سهامی ( خاص و عام ) ، شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت تضامنی ، شرکت تعاونی ، شرکت نسبی ، شرکت مختلط سهامی و غیرسهامی که به اختصار توضیحاتی درباره این شرکتها به شما داده میشود .

شرکت سهامی عام : بخشی از سهام این شرکت بوسیله سهامداران و بخشی دیگر از سهام بوسیله عرضه سهام به عموم مردم بدست می آید. تعداد سهامداران در این نوع شرکتها نباید کمتر از 3 نفر باشد.

شرکت سهام خاص : حداقل تعداد سهامداران 3 نفر بوده و دو نفر بازرس اصلی و علی البدل باید در شرکت انتخاب شوند. حداقل 35% از سهام شرکت را باید به بانک واریز نمایند و باقیمانده سهام در تعهد سهامداران می باشد.

شرکت با مسئولیت محدود : شرکا در این نوع قالب ثبتی از دو نفر شریک بالای 18 سال تشکیل می گردند. حداقل سرمایه ثبتی در این نوع از شرکتها 1.000.000ریال می باشد.

شرکت تضامنی : هرگاه نام یکی از سهامداران در اسم شرکت آورده شده باشد شرکت تضامنی میگردد و شخصی که نام او در اسم شرکت آورده شده باشد مسئول ضرر و زیانهای احتمالی شرکت می باشد.

شرکت تعاونی : کمترین تعداد اعضاء شرکتهای تعاونی 7 نفر می باشد و براساس زمینه فعالیت به دو دسته توزیعی و تولیدی تقسیم می شوند. حداقل میزان سرمایه اولیه شرکتهای تضامنی باید 5.000.000ریال باشد.

شرکت نسبی : در این قالب ثبتی هر یک از شرکا به نسبت سرمایه خود مسئولیت داشته و این شرکت ها تنها در ایران ثبت می گردند و در کشورهای دیگر با عنوان شرکت نسبی، شرکتی وجود ندارد.

شرکت مختلط سهامی : این شرکتها از چند شریک ضامن و چند شریک سهامی تاسیس می گردند و شرکای ضامن موظف به پرداخت قروض پیش آمده ی احتمالی شرکت می باشند

شرکت مختلط غیرسهامی : این شرکتها از چند سهامدار ضامن و شریک با مسئولیت محدود تاسیس می گردد. سهامدار ضامن مسئول کلیه قروض شرکت خواهد بود.

در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی و آگاهی های لازم در خصوص ثبت شرکت در گلستان همین حالا با کارشناسان متخصص و مجرب گروه ثبتی و حقوقی آراکس ارتباط برقرار نمایید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

سرمشق کسب و کار

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • پوریا احمدی

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • امیر بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس می باشد.