ثبت علامت تجاری در کرج

ثبت علامت تجاری در کرج

توضیحات تکمیلی در خصوص ثبت علامت تجاری در کرج

در حال حاضر که بسیاری از اشخاص حقیقی و حقوقی مشغول به امور تجاری می باشند داشتن یک علامت تجاری معتبر نیاز است تا بتوانند نوع فعالیت خویش را در جامعه تجاری به اکثریت بشناسانند به عبارتی دیگر محصول یا خدمات با استفاده از برندی که دارند شناخته می شود از همین رو برای شرکت می توانید برند یا علامت تجاری در کرج به ثبت برسانید.

در بیشتر کشورهای توسعه یافته و صنعتی جهت کسب اعتبار بیشتر و مشهور شدن و کسب درآمد بر محور علامت تجاری یا برند پیش می روند. برند با نام لاتین و فارسی به ثبت می رسد از ویژگی های یک برند خوب نام گذاری از مهم ترین مراحل است برای شروع کار باید نامی مناسب و خاص جهت شناساندن کالا و خدماتی را که ارائه می دهید به صورتی باشد که شرکت و محصول مورد نظر را به خوبی معرفی کند و موجب کسب اعتبار و رشد شود .

علامت تجاری شما باید بیانگر کیفیت بالا و ویژگی های منحصر به فرد باشد و بهتر از هم زمان با علامت تجاری یک لوگو استفاده شود که در نگاه اول در ذهن مشتری ماندگار بماند و توجه جلب کند و بعد از کیفیت باید از تبلیغات استفاده نمود که برند باید قابل تشخیص و نام آن متناسب با شغل و کالا باشد ضمن اینکه حس رقابت بین برند ها به وجود بیاید .

باید شخصیت و هویت خودتان را روی علامت تجاری به جای بگذارید نه به این صورت که از دیگر برندها تقلید نماید. از ویژگی های یک برند خوب باید نیازهای مشتری را بشناسیم و آن را هدف قرار داده و در راستای تاُمین نیازها باشد.برند بدون هویت و هدف از ذهن مشتری پاک می شود و این مراحل باید طوری طی شود که از نظر قانونی مورد حمایت واقع شود.

هرگونه طرح، شکل،رنگ ،عدد،حروف،کلمه و هر چیز دیگری که معرف کالا یا خدماتی باشد به آن علامت تجاری اطلاق می گردد ،متولی ثبت علایم تجاری اداره مالکیت صنعتی است .در اداره مالکیت صنعتی 45 طبقه شغلی معین شده که هر طبقه مربوط به یک دسته کالا می باشد.کسانی که می خواهند علامتی را به نام شخص حقیقی یا شخص حقوقی ثبت کنند مدرکی دال بر نوع فعالیت در طبقه ای که درخواست میکنند باید ارائه کنند.مثلا طبقه 29 و 30مربوط به مواد غذایی است که میتوان کالاها مواد غذایی را با توجه به جواز انتخاب کرد.

طبقه 43 مربوط به صادرات و واردات است، همان طور که در قانون تصریح شده لازمه انجام صادارات و واردات داشتن کارت بازرگانی است. و قانون ثبت برند هم از این امر مستثنی نیست .برای برخی از شغل ها در لیست طبقه بندی علائم تجاری تعریفی صورت نگرفته به همین دلیل این طبقه را برای شغل هایی در نظر گرفته اند که تعریف جامعی برایشان وجود ندارد و بسته به موقعیت به وجود می آیند .علایم تجاری به صورت حقیقی و حقوقی به ثبت می رسند،

برای ثبت علامت تجاری در کرج اقدامات لازم در حوزه ی اصلی اداره مالکیت صنعتی که در تهران واقع است انجام می شود، زیرا مسئولیت تمامی اقدامات مرتبط با علایم تجاری از جمله ثبت برند ،نقل و انتقال برند و…..را بعهده دارد. برای ثبت علامت تجاری در کرج مدارکی جهت اقدامات اولیه نیاز است از جمله ارائه جواز مرتبط با فعالیت ،با استناد به قانون ثبت علایم تجاری ، علاوه بر لزوم ارائه کارت بازرگانی برای ثبت علامت تجاری در کرج جهت صادارات و واردات هم به آن نیاز داریم .اشخاص با ثبت علامت تجاری می توانند از طریق صادارت و واردات خود را در سطح منطقه ای و بین المللی در بین برندهای سایر کشورها مطرح کنند.

مزایای ثبت علامت تجاری

 • قابلیت تشخیص موقعیت خدمات یا محصول در بین رقبا
 • تسهیل در تجارت بین المللی
 • گاهی ثبت برند برای دریافت وام مفید میباشد
 • داشتن برند به مشتری کمک میکند براحتی مقصر در تولید محصولی که درست مار نمیکند یا ناقص است را تشخیص دهد
 • تمایز محصول از بین نمونه های مشابه
ثبت برند در کرج یکی از بهترین ابزار بازاریابی و شهرت شرکت می باشد

مراحل ثبت علامت تجاری در کرج

ابتدا باید مدارک تکمیل گردد و ادامه پرونده توسط کارشناس اجرایی ثبت علامت تجاری در کرج ، ثبت آراکس انجام می شود

مدارک مورد نیاز جهت ثبت علامت تجاری در کرج

اشخاص حقوقی

 • کپی مدارک شرکت (آگهی تاسیس ، هر نوع تغییرات (تغییر نام ، تغییر آدرس ، تغییر مدیرعامل شرکت )، روزنامه تاسیس و تغییرات )
 • کپی مجوز های شرکت (پروانه بهره برداری ، جواز تاسیس )(در صورت نداشتن مجوز بنام شرکت اگر رئیس هیات مدیره یا مدیرعامل به صورت شخصی داشته باشند قابل قبول برای ثبت می باشد ).
 • کپی کارت بازرگانی ( بنام شرکت یا بنام مدیرعامل شرکت )
 • کپی شناسنامه و کارت ملی مدیرعامل شرکت
 • یک نمونه از علامت مورد تقاضا ( در کادر 10 در 10 )
 • مهر شرکت

در صورت نیاز به مطالعه بیشتر در زمینه مدارک لازم برای ثبت برند به مقاله ی آن مراجعه نمایید.

اشخاص حقیقی

 • کپی شناسنامه و کارت ملی شخص متقاضی
 • کپی جواز کسب یا مجوز فعالیت مرتبط در زمینه خدمات
 • کپی کارت بازرگانی
 • نمونه علامت تجاری در کادر 10 در 10
مدت زمان اعتبار علامت تجاری

زمان اعتبار برای هر بار ثبت برند 10 سال می باشد همچنین قابل تمدید به صورت نامحدود توسط پرداخت مبلغی
خاص میباشد، علامت تجاری قابل انتقال نیز هست ولی این کار بدون ثبت امکان پذیر نمی باشد.

جهت اطلاع از فرایند کاری و ثبتی ثبت علامت تجاری در کرج می توانید با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی بین الملل آراکس تماس حاصل نموده و از فرایند خدمات ثبتی و حقوقی و همچنین مشاوره رایگان بهرمند گردید.

 • جهت اطلاع از امور مربوط به ثبت علامت تجاری در کرج با ما در ارتباط باشید.
 • ( آراکس مشق کسب و کار )

There are no comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

شروع به جستجو درون سایت

Shopping Cart