ثبت لوگو و نشان تجاری

لوگو و نشان تجاری

ثبت لوگو و نشان تجاری

لوگو و نشان تجاری بهترین ابزار برای متمایز بودن در بازار کسب و کار می باشد و به راحتی میتوان با ثبت لوگو و نشان تجاری علاوه بر تجارت در بازار داخلی در بازار تجارت جهانی نیز به راحتی برای مشتریان شناخته شد.

ثبت لوگو و نشان تجاری

طبق بند های الف و ب ماده ۳۰ قانونی که اخیرا در زمینه علائم تجاری، صنعتی و خدماتی تصویب شده:

الف) علامت یعنی هر نشان قابل رویتی که بتواند کالاها یا خدمات اشخاص حقیقی یا حقوقی را از هم متمایز سازد.

ب) علامت جمعی، یعنی هر نشان قابل رویتی که با عنوان علامت جمعی در اظهارنامه ثبت، معرفی شود و بتواند مبدا و یا هرگونه خصوصیات دیگر مانند کیفیت کالا یا خدمات اشخاص حقیقی و حقوقی را که از این نشان تحت نظارت مالک علامت ثبت شده جمعی استفاده می کنند متمایز سازد.

مدارک لازم جهت ثبت لوگو و نشان تجاری

 • اشخاص حقیقی: کپی شناسنامه و کپی کارت ملی
 • اشخاص حقوقی: آخرین روزنامه رسمی دلیل مدیریت کپی شناسنامه و کارت ملی صاحبان امضاء؛
 • مدارك نماينده قانونی:
 • درصورتی که تقاضا توسط نماینده قانونی (وکیل، دارنده یا دارندگان حق امضا برای اشخاص حقوقی و …) به عمل آید مدارک آن ضمیمه گردد؛
 • نمونه علامت
 • یک نمونه را همزمان با پر کردن اظهارنامه اینترنتی آپلود کنید و 10 نمونه گرافیکی یا کپی یا تصویر از علامت درخواستی(حداکثر درابعاد 10×10 سانتی متر) را بعدا هنگامی که اداره ثبت درخواست کرد همراه سایر مدارک فیزیکی به اداره تقدیم نمائید؛)
 • درصورت سه بعدی بودن علامت، ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دوبعدی به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و درمجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند.
 • ارائه مدارک دال بر فعالیت در رشته مربوط؛

به عنوان مثال، جواز تأسیس از صنایع یا پروانه بهره برداری صنایع یا پروانه ساخت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی یا پروانه کسب و یا هر مدرک قابل قبولی که اثبات کننده ی فعالیت شما در حوزه ای باشد که قصد ثبت علامت برای آن را دارید.

مزایای ثبت لوگو و نشان تجاری

 • تضمین می‌کند که مشتریان می‌توانند محصولات را از یکدیگر تشخیص دهند.
 • شرکت‌ها را قادر می‌سازد محصولات‌شان را از یکدیگر متمایز سازند.
 • ابزار بازاریابی و اساس ایجاد وجهه و شهرت شرکت‌ها هستند.
 • اجازه استفاده از آنها به اشخاص ثالث داده می‌شود و منبع مستقیم درآمد از محل حق امتیازها می‌باشند.
 • جزء ضروری موافقت‌نامه‌های اعطای نمایندگی هستند.
 • ممکن است دارائی ازرشمند کسب و کار باشند
 • شرکت‌ها را تشویق می‌کنند در حفظ یا بهبود کیفیت محصولات سرمایه‌گذاری کنند.
 • ممکن است برای دریافت وام مفید باشند.

ثبت لوگو و نشان تجاری در حوزه تجارت از محصول و یا خدمات شما حمایت میکند زیرا با ثبت آن افراد سودجو قادر به سو استفاده از محصول یا خدمات شما نیستند همچنین تمایز کالا یا خدماتتان باعث می شود مشتری دچار اشتباه نگردد.

لوگو و نشان تجاری

ثبت لوگو و نشان تجاری

مراحل ثبت لوگو و نشان تجاری

جهت سهولت در ثبت لوگو و نشان تجاری می توان به صورت اینترنتی وارد سامانه اداره ثبت مالکیت صنعتی شده و ثبت خود را به صورت مراحل ذیل طی کرد :

ابتدا تکمیل مدارک ثبت لوگو و نشان تجاری درخواستی (به نام شرکت و شخص مدارک متفاوت است) .

ورود به سامانه اداره مالکیت صنعتی مستقل ثبت علامت تجاری

اخذ استعلام از لوگو و نشان تجاری که مشخص گردیده است . زیرا بایداز سابقه قبلی آن اطلاع داشته باشید که این لوگو قبل از شما به ثبت نرسیده باشد .

سپس ورود اطلاعات اولیه متقاضی در سامانه ، مطابق مدارک اطلاعات را وارد کرده موارد ستاره دار را تکمیل نمایید . درج تلفن همراه برای پیغام های سازمان بسیار مهم می باشد .

مرحله بعدی بعد از تکمیل مدارک مورد نیاز و اسکن آنها در سامانه در جایگاه مدارک بارگذاری نمایید .

سپس بازبینی اطلاعات وارد شده و پرداخت هزینه های ثبت لوگو و نشان تجاری و سپس بعد از اطمینان از ورود اطلاعات در سامانه ثبت و پذیرش نهایی را انتخاب نمایید و در پایان کدرهگیری اظهارنامه ثبت را دریافت نمایید .

با تشکیل پرونده و ارجاع به کارشناس اداره مالکیت صنعتی، نتیجه کارشناسی و وضعیت پرونده پس از 2 ماه مشخص می شود، حالت های زیر معمولا در این مرحله رخ می دهد

تایید : پرونده و اطلاعات هیچ نقصی ندارد، مغایرت و مشابهت ندارد و برای صدور آگهی تقاضای ثبت علامت تجاری اقدامات بعدی انجام می شود. توجه داشته باشید ثبت علامت تجاری نیاز به 3 آگهی دارد که این مرحله اولین آگهی خواهد بود.

در این مرحله باید روزنامه رسمی انجام شود، یعنی درخواست تایید شده پرونده شما در روزنامه های کثیرالانشار چاپ می شود. توجه داشته باشید صدور روزنامه رسمی حدود 10 الی 15 روز کاری زمان خواهد برد.

 • پس از صدور روزنامه رسمی اول 1 ماه زمان برای اعتراضات وجود خواهد داشت تا اگر کسی ادعایی در خصوص علامت تجاری مورد درخواستی شما داشته باشد اعتراض خود را اعلام کند.

در حال حاضر 30 روز گذشته و هیچ اعتراضی نبوده است، در این زمان همه چیز آرومه و خیلی سریع درخواست آگهی دوم را می دهیم. آگهی دوم به معنی داشتن شماره ثبت علامت تجاری است. و تقریبا %90 کار ان
جام شده است.

 • آگهی دومی که گرفته شد و مشکلی هم نداشت سریعا برای چاپ در روزنامه رسمی کثیر الانشار اقدام می شود. (تا این مرحله روزنامه رسمی دوم انجام شده است)
 • 10 الی 15 روز کاری زمان خواهد برد تا روزنامه رسمی داخل سایت قابل پیگیری و بصورت کامل چاپ شده باشد.
 • با ارسال روزنامه رسمی دوم از طریق وکیل درخواست آگهی انحصاری 10 ساله ثبت علامت تجاری را به اداره مالکیت صنعتی می دهیم.
 • پس از 2 الی 3 روز کاری پرونده بصورت کامل انجام شده و آماده تحویل می باشد

رد کامل : پرونده دچار نقص است و قابلیت پیگیری ندارد.

نقص پرونده یا مشابهت : احتمال این وجود دارد مجوز، یا مدارک دچار مشکل شده باشد و یا تکمیل نباشد، در این مرحله نیاز است تا پیگیری شود و برای رفع نقص اقدام شود. و دیگر احتمالات که بصورت جزئی در این مرحله به شما اعلام می شود. پس از رفع نقض و مشکل مانند مرحله نوع 1 که تایید بود عمل می شود. با این تفاوت که اطلاعات و مدارک تکمیل خواهد شد.

در این زمینه کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ثبت آراکس می توانند همراه و یاور شما باشند تا با مدیریت درست زمان و تسریع در روند ثبت برند در کرج شما به راحتی به امور تجاری و کسب و کار خود بپردازید

There are no comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

شروع به جستجو درون سایت

Shopping Cart