ثبت موسسه در بیرجند

یکی از پرکاربرد ترین قالب های ثبتی در بیرجند ، ثبت موسسه غیرتجاری می باشد که برای ثبت آن نیازمند دریافت مجوز از ارگانهای مربوطه البته در صورت لزوم می باشید. این ارگان ها میتواند وزارت فرهنگ و ارشاد ، کانون وکلا و.... باشد.

موسسه غیرتجاری در بیرجند :

مؤسسات غیر تجاری مؤسساتی هستند که فعالیت تجاری انجام نمی دهند بر طبق ماده 1 آئین نامه اصلاحی ثبت تشکیلات و مؤسسات غیر تجاری مقصود کلیه تشکیلات و مؤسسات است که برای مقاصد غیر تجاری از قبیل امور علمی و ادبی یا امور خیریه و امثال آن تشکیل می شود اعم از آنکه مؤسسین و تشکیل دهندگان قصد انتفاع داشته و یا نداشته باشند. مدارک مورد نیاز دو نسخه تقاضا نامه همراه با دو نسخه اساسنامه و صورت جلسه مجمع عمومی مؤسسین،کپی مصدق شناسنامه مؤسسین،تقاضانامه حاوی مشخصات نام،موضوع،تابعیت،مرکز،اسامی مؤسسین،تاریخ تشکیل مدیر،یا مدیران اشخاصی که در مؤسسه حق امضاء دارند،دارائی مؤسسه،آدرس شعبه ،نام مدیر،مدیران شعبه می باشد که توسط مؤسسین امضاء می شود. در نسخه اساسنامه که تمام صفحات آن تمام مؤسسین امضاء می گردد و در صورت جلسه مجمع عمومی مؤسسین مدیران و صاحبان امضاء مجاز تعیین می گردد مؤسساتی که فعالیت آنها مشمول بند الف ماده 2 آئین نامه اصلاحی ثبت تشکیلات و مؤسسات غیر تجاری شود(ماده 2 بند الف مؤسساتی که مقصود از تشکیل آن جلب منافع و تقسیم آن بین اعضاء خود نباشد) بر طبق بند ه ماده 6 همان آئین نامه باید از شهربانی مجوز دریافت نماید .

موسسات غیرتجاری حداقل با دو نفر عضو میتواند شروع به فعالیت کند.( در صورت نیاز به اطلاعات بیستر با گروه حقوقی و ثبتی آراکس تماس بگیرید )

مراحل و مدارک ثبت موسسه غیرتجاری در بیرجند

شما میتوانید بعد از دریافت مجوز مربوطه خود اوراق موسسه را تنظیم نمایید و به همراه کپی برابر اصل شده مدارک کلیه اعضاء هیئت مدیره و سهامداران به اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری حوزه فعالیت خود ارسال نمایید.

زمان و هزینه ثبت موسسه غیرتجاری در بیرجند

زمان لازم جهت اخذ آگهی تاسیس موسسات غیرتجاری تقریبا 30روز کاری می باشد.

 • جهت راهنمایی و اطلاعات حقوقی در خصوص ثبت موسسه در استان خراسان با کارشناسان و کارگروه ثبت آراکس تماس حاصل نمایید.

سرعت و دقت بالا

سرمشق کسب و کار

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • پوریا احمدی

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • امیر بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس می باشد.