دفاتر پلمپ دارایی در بیرجند

هر موسسه، شرکت یا سازمانی که مشمول قوانین مالیات باشد باید از سازمان امور مالیاتی دفاتر قانونی خود را برای کلیه فعالیت های مالی تحویل بگیرد.
 
این دفاتر که به دفاتر قانونی در بیرجند معروف هستند , باید تمام تراکنش های مالی شرکت به ترتیب وقوع (به صورت خوانا و بدون خط خوردگی و تراشیده شدن و لاک گیری) در این دفاتر موجود باشد و در انتهای سال مالی و زمانی که می خواهند اظهار نامه مالیاتی را تحویل دهند دفاتر پلمپ شده ای را هم که نوشته اند برای استناد به دارایی تحویل می دهند. توجه داشته باشید که داشتن این دفاتر الزامیست و در صورت نداشتن جریمه مالیاتی خواهیم شد. حتی اگر شرکت مربوطه فعالیت نداشته باشد.

مدارک مورد نیاز برای دفاتر پلمپ دارایی در بیرجند:

۱-کپی شناسنامه مدیرعامل ومهرشرکت
۲-اگرنماینده یا وکیل شرکت این کاررا انجام میدهد نامه مهروامضا شده شرکت راباید همراه داشته باشد .
۳-آخرین تغییرات ثبتی شرکت درروزنامه رسمی را باید ارائه دهیم .
۴-اظهارنامه پلمپ دفاتر راباید تکمیل کنیم .
۵-درخواست دفاتر تجاری را داشته باشیم .
۶-آدرس دقیق پستی وکد پستی شرکت را ارائه دهیم

تشکیل پرونده مالیاتی در بیرجند:

تمام شرکتها و موسسه‌ها بعد از ثبت شرکت در بیرجند می‌بایست در اداره دارایی تشکیل پرونده مالیاتی بدهند و به این ترتیب خود را  به اداره دارایی بیرجند معرفی نمایند. با این کار شرکتها و موسسه‌ها حوزه مالیاتی، شماره پرونده مالیاتی، ممیز و سر ممیز خود را مشخص می‌کنند.
حوزه‌ی مالیاتی یک شرکت را با توجه به منطقه و نشانی پستی آن شرکت مشخص می‌کنند. برای نمونه شرکتی که در خیابان میرداماد به ثبت رسیده به حوزه‌ی مالیاتی شمال تهران و شرکتی که در حوالی میدان تجریش ثبت شده است به اداره‌ی امور مالیاتی شمیرانات مرتبط می‌شود.

تشکیل پرونده مالیاتی در تمام حوزه ها به جز حوزه ی مالیاتی غرب تهران حدود یک هفته زمان می برد.در حوزه مالیاتی غرب تهران به خاطر بازدید اداره ی دارایی مستغلات از نحل شرکت، تشکیل پرونده مالیاتی به زمان بیشتری نیاز دارد.
پس از تشکیل پرونده مالیاتی می توان اقدام به دریافت شماره اقتصادی نمود که زمان دریافت آن در حدود 2 الی 3 هفته می باشد.

مدارک مورد نیاز برای تشکیل پرونده مالیاتی در بیرجند:

1.اصل و کپی کلیه مدارک شرکت ( اساسنامه ، اظهارنامه ، شرکتنامه ، تقاضانامه ، روزنامه رسمی ، مهر شرکت )
2.اصل و کپی آخرین تغییرات در روزنامه رسمی ( در صورت وجود تغییرات)
3.اصل و کپی مدارک شناسایی اعضای شرکت
4.تکمیل دفترچه مشخصات شناسایی شرکت
5.گواهی امضای صاحبان امضای مجاز اشخاص حقوقی در دفتر خانه اسناد رسمی
6.فیش واریزی دو در هزار سرمایه ابتدایی شرکت
7.فیش آب و برق و تلفن و گاز دفتر شرکت
8.وکالت نامه یا معرفی نامه کتبی از طرف شرکت ( چنانچه مدیر عامل حضور نداشته باشد)
9.اجاره نامه یا سند مالکیت دفتر شرکت به نام شرکت

کداقتصادی در بیرجند :

برای اخذ برگه ی کد اقتصادی در بیرجند نیاز است ابتدا برای شرکت مورد نظر تشکیل پرونده ی مالیاتی داد. منظور از کد اقتصادی شناسه 122ی  رقمی است تا برای شناسایی شرکت در واحد مالیاتی مربوط به خود از آن استفاده شود. از طریق ثبت کد اقتصادی بر روی فاکتورهای خرید و فروش ،محاسبه ی مالیات و درآمد اشخاص حقیقی و حقوقی توسط سازمان مالیات کشور به راحتی صورت می گیرد و بدین ترتیب از رقابت های ناسالم جلوگیری به عمل آمده و زمینه ی حمایت از فعالان اقتصادی محقق می گردد از جمله مدارک مورد نیاز جهت تشکیل پرونده ی صدور کارت بازرگانی،ارائه ی کد اقتصادی جدید(اصل و کپی)و یا ارائه ی تاییدیه ی پیش ثبت نام در سایت www.gov.ir و تعهد مبنی بر ارائه ی کد اقتصادی جدید پس از صدور می باشد.
هر شرکت و یا موسسه پس از ثبت  شرکت در بیرجند و از تاریخ ثبت آن به مدت 2 ماه زمان دارد تا با مراجعه به اداره ی دارایی مستقر در محدوده ی فعالیت خود،نسبت به تشکیل پرونده ی مالیاتی و اخذ کد اقتصادی در بیرجند اقدام نماید.

ارزش افزوده در بیرجند :

ارزشی که در مراحل مختلف تولید به ارزش کالاهای واسطه‌ای (کالایی که برای تولید کالایی دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. مانند ورق فولادی برای تولید بدنه اتومبیل) افزوده می‌شود به اصطلاح ارزش افزوده  گفته می‌شود.

مالیات بر ارزش افزوده نوعی از مالیات‌های غیر مستقیم می‌باشد که به تمام کالاها و خدمات، مگر مواردی که طبق قانون معاف  شده‌اند تعلق می‌گیرد. این مالیات در ��راحل مختلف تولید و توزیع کالا به صورت مرحله به مرحله از اضافه ارزش کالاهای تولید شده و یا خدمات ارائه شده دریافت می‌شود.
در واقع مالیات بر ارزش افزوده مالیاتی است که مصرف‌کننده آن را هنگام خرید کالا یا خدمات به فروشنده پرداخت می‌کند. فروشنده هم هنگام خرید اولیه این مالیات را پرداخت کرده است، پس باید مالیات پرداختی خود را از مالیات دریافتی کسر کند  و مانده‌ی آن را به صورت فصلی به خزانه‌ی دولت واریز نمایید.

جهت اطلاع از اخذ دفاتر پلمپ تجاری-قانونی ، تشکیل پرونده مالیاتی، کد اقتصادی، ارزش افزوده در استان خراسان می توانید با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی بین الملل آراکس تماس حاصل نموده و از فرایند خدمات ثبتی و حقوقی و همچنین مشاوره رایگان بهرمند گردید.

 •   جهت اطلاع از امور مربوط به ثبت شرکت بیرجند با ما در ارتباط باشید.
 •  ( آراکس مشق کسب و کار )

خدمات مرتبط ...

                 ثبت شرکت           ثبت برند           ثبت تغییرات شرکت         مشاوره حقوقی         ثبت طرح صنعتی

سرعت و دقت بالا

سرمشق کسب و کار

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • پوریا احمدی

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • امیر بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس می باشد.