سامانه ثبت شرکت در کرج و استان البرز

برای ثبت شرکت در کرج باید در ابتدا بدانیم چگونه از سامانه ثبت شرکت ها استفاده کنیم.

در اداره ثبت شرکت ها در هر شهر نمونه اسناد لازم و فرم های مربوط به ثبت شرکت موجود است که با مراجعه به این مراکز و تهیه و تکمیل فرم های فوق الذکر و امضا آنها توسط همه اعضای شرکت برای ثبت اقدام نمود. سپس به منظور تعیین نام شرکت هزینه مقرر شده را به بانک واریز کرده و نام های پیشنهادی خود را که دارای ریشه فارسی بوده , بدون سابقه ثبت است و در چهارچوب قوانین , مقررات و شئونات جمهوری اسلامی ایران است و از سه وازه تشکیل شده است را به واحد تعیین نام اداره ثبت شرکتها ارائه نموده و پس از تایید نام می بایست همه مدارک به بخش پذیرش مدارک در آن اداره تحویل گردد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سامانه ثبت شرکت در کرج با ثبت آراکس تماس بگیرید.

 

مراحل ثبت شرکت در سامانه اداره ثبت شرکتها کرج

لازم به ذکر است که تعیین نام تنها در تهران انجام می شود وشرکتهایی که در ادارات ثبت شهرستانها ثبت می گردند نیز جهت تعیین نام به تهران معرفی می گردند. در صورت کامل بودن مدارک ، کارشناس اداره‌ی ثبت شرکت‌ها برای تهیه‌ی پیش‌ آگهی ثبت اقدام نموده و مدارک مربوطه را به متقاضیان ثبت یا یکی از شرکا یا نماینده رسمی شرکت تحویل می‌شود.

جهت تعیین هزینه حق‌الدرج آگهی باید به «نمایندگی روابط عمومی» اداره ثبت شرکت ها ‌مراجعه کرد. همچنین که درصورتی‌که کارشناس اداره، موضوع شرکت را نیازمند کسب مجوز از مرجع خاصی بداند از مرجع ذی صلاح استعلام می‌نماید. پس از پرداخت هزینه حق‌الثبت و حق‌الدرج آگهی رسید پرداخت آنها باید به «‌واحد حسابداری» ‌اداره ثبت ، تحویل گردد و واحد مذکور، این امر را در ذیل برگه‌ی تقاضانامه، درج می‌کند و بعد مدارک به «واحد ثبت تأسیس و تغییرات» تسلیم شده و شرکت، ثبت‌می‌شود و امضایی دال بر «برابر بودن ثبت با سند» ‌از شرکا یا نماینده رسمی آنها ، اخذ می‌گردد. سپس دو نسخه از آگهی ثبت به امضای رئیس اداره رسیده و یک نسخه از تمامی مدارک در پرونده‌ی شرکت، نزد اداره ثبت ، ضبط می گرددو نسخه‌ی دوم جهت نگهداری در شرکت به متقاضی داده می‌شود و این سند «سند ثبت شرکت» ‌است.

در مرحله آخر متقاضی، باید یک نسخه از آگهی را به «واحد روابط عمومی» ‌مستقر در اداره‌ی کل ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی و نسخه‌ی دیگر را به دفتر روزنامه‌ی رسمی جمهوری اسلامی ایران واقع در تهران، تحویل دهد. با توجه به مفاد قانون تجارت در این مورد ظرف مدت یک ماه از تاریخ ثبت شرکت، باید خلاصه‌ ای شرکت‌نامه و اسناد و ملحقات آن، توسط اداره‌ی ثبت در روزنامه‌ی رسمی جمهوری اسلامی ایران و یکی از روزنامه های کثیرالانتشار مرکز اصلی شرکت به خرج خود شرکت، درج شود.

تذکر1: اظهارنامه‌ی ثبت شرکت جز اوراق بهادار محسوب می شود که باید از اداره‌ی ثبت شرکت‌ها تهیه شود. جهت دریافت اظهارنامه‌ی مزبور باید تقاضانامه‌ای دال بر تأسیس شرکت، تنظیم نمود.

تذکر2: متولی ثبت شرکت‌ها در تهران «اداره‌ی ثبت شرکت ‌ها و مالکیت صنعتی»‌ می باشد که وابسته به اداره‌ی ثبت اسناد و املاک است؛ و در خارج از تهران‌ این مرجع «‌اداره‌ی ثبت اسناد و املاک» مرکز اصلی شرکت است در نقاطی که اداره یا دایره‌ی ثبت اسناد وجود ندارد؛ مرجع ثبت شرکت دفترخانه‌ی اسناد رسمی و اگر مرجع مذکور، وجود نداشته‌باشد؛ دفتر دادگاهِ محل است. در مورد اخیر بایدظرف سه ماه پس از تأسیس اداره یا شعبه‌ی ثبت اسناد در محل مزبور، شرکت را در دفتر ثبت اسناد، به ثبت رساند.

تذکر3: شرکت‌نامه‌ی فوق الذکر باید به صورت رسمی تنظیم شده باشد. شرکت‌نامه شامل اطلاعات قید شده در فرم تقاضانامه است. اداره‌ی ثبت شرکت‌ ها در تهران و دوایر ثبت شرکت‌ها در شهرستان‌ها، در ثبت شرکت‌نامه، نماینده دفترخانه‌های اسناد رسمی هستند و به همین جهت برای تنظیم شرکت‌نامه‌ی رسمی، نیاز به مراجعه به دفترخانه‌ی اسناد رسمی نیست.

تذکر 4: موارد ذیل در صورت جلسه مذکور قید می گردد : زمان تشکیل جلسه , به امضا رسیدن مدارک شرکت شامل اساس نامه, اظهارنامه و شرکت نامه توسط کلیه اعضای شرکت , تعیین اعضای متشکله هیات مدیره و مدت تصدی گری آنها , تعیین افراد دارای حق امضا جهت عقد قراردادها و دیگر اسناد تعهد آور شرکت , تصریح بر اینکه مدیر یا مذیران با امضاء صورت جلسه قبول سمت می نمایند، میزان سرمایه شرکت و پرداخت آن توسط کلیه اعضای شرکت و اقرار مدیر عامل مبنی بر دریافت آن و تعیین نماینده جهت انجام امور ثبت شرکت .

سرعت و دقت بالا

سرمشق کسب و کار

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • پوریا احمدی

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • امیر بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس می باشد.