شرایط ثبت شرکت در کرج

شرایط ثبت شرکت در کرج

شرکت چیست؟

شرکت قراردادی است که بین افراد حقیقی و حقوقی منعقد می گردد. هرگاه دو یا چند شریک یا سهامدار با هدف تقسیم سود و زیان بین خود اقدام به تاسیس شرکت میکنند،به اصطلاح به آن شرکت تجاری گفته می شود. در صورتی که با هدفی غیر از کسب سود باشد، همانند فعالیت های خدماتی ، آموزشی و.. به آن شرکت یا موسسه غیرتجاری گفته می شود. موسسات غیر تجاری فقط در زمینه امور خدماتی مشغول هستند و برخلاف شرکتها جنبه تجارتی ندارند.موسسات غیر تجاری را به دو دسته انتفاعی و غیرانتفاعی تقسیم می کنند.

در جوامع امروزی با توجه به مزایای ثبت شرکت اقتصادگران و کسبه هایی هم که به صورت سنتی فعالیت میکردن اقدام به ثبت شرکت می کنند، تا فعالیت های خود را در قالب حقوقی ادامه دهند. این افراد در پی کسب سود و اعتبار بیشتر و توسعه فعالیت های خود در ابعاد بزرگتر می باشند.

درسال های اخیر با توجه به استان شدن کرج این تقاضا بیشتر شده زیرا استان البرز از یک سو نزدیک ترین استان به تهران می باشد و از سوی دیگر شاه راه ارتباطی بین استان تهران و استان های قزوین گیلان تبریزو غیره… می باشد. و هم چنین استان البرز در همسایگی شهرستان های هشتگرد، نظرآباد،آبیک و شهرک های صنعتی هم چون شهرک صنعتی اشتهارد می باشد. شرایط ثبت شرکت در کرج آسان تر از ثبت شرکت در تهران می باشد.گروه ثبتی آراکس با بهره گیری از کارشناسان مجرب در زمینه ی ثبت شرکت، ثبت شرکت با مسئولیت محدود، ثبت شرکت سهامی عام، ثبت شرکت سهامی خاص، ثبت مؤسسه،ثبت شرکت تعاونی، ثبت شرکت در مناطق آزاد، ثبت شرکت خارج از کشور، ثبت شرکت تضامنی و نسبی آماده خدمت رسانی به سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی می باشد.

گروه ثبتی آراکس در کنار ثبت تخصصی شرکت در کلیه امور،ثبت تغییرات و تصمیمات شرکتها،اخذ ایزو،رتبه بندی شرکت،اخذ کارت بازرگانی،افزایش و کاهش سرمایه، نقل و انتقال سهام ،اخذ جواز تاسیس،اخذ پروانه بهره برداری و انجام کلیه امور مالی، مالیاتی و بیمه ای مربوط به شرکتها همراه شما عزیزان می باشد لذا تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

انواع شرکت ها

 1. شرکت سهامی خاص.
 2. شرکت سهامی عام.
 3. شرکت مختلط سهامی.
 4. شرکت مختلط غیر سهامی.
 5. شرکت با مسئو لیت محدود.
 6. شرکت تضامنی.
 7. شرکت تعاونی.
 8. شرکت نسبی.

مزایای ثبت شرکت در کرج

1.فعالیت قانونی و رسمی

مهم ترین مزایای ثبت شرکت این می باشد که شما یک فعالیت رسمی ‌و قانونی خواهید داشت و اعتبار بیشتری هم کسب‌ می‌کنید. با ثبت شرکت،فعالیت‌های آن تحت نظر و کنترل قانون قرار ‌می‌گیرد و تردید افراد حقیقی و حقوقی برای شروع یک همکاری جدید از بین خواهد رفت.

2.جلب اطمینان شخص ثالث و مسئولیت مشترک تمام شرکا

اگر یک شخص به تنهایی فعالیت اقتصادی داشته باشد، مسئولیت مالی و حقوقی فعالیت هایش به عهده خودش خواهد بود. در حالی که در یک شرکت ثبت شده، اعضای هیات مدیره و شرکا نسبت به اعمال شرکت در برابر شخص ثالث مسئول بوده و باید پاسخگو باشند.

3.تحت حمایت قانون

با ثبت یک شرکت تمام جزییات از جمله ‌میزان سرمایه،‌ میزان سهام و … به صورت مکتوب و قانونی در اساسنامه شرکت و مابقی اسناد قید ‌می‌شود. چنانچه مشکلی بین اعضا و اشخاص ثالث (مشتری‌ها) پیش بیاید، روند حل اختلاف بسیار ساده‌تر از زمانی است که شراکت شخصی باشد.

4.شرکت در مزایده و مناقصه

از جمله مزایای ثبت شرکت این است که شما‌ می‌توانید به شکل حضوری در مزایده و مناقصه‌ها شرکت کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوید. حضور در این مزایده و مناقصه‌ها باعث ‌می‌شود که با شرکت و سازمان‌های بزرگ آشنا شده و معاملات پر سودی انجام دهید.

5.اخذ نمایندگی رسمی

به طور معمول شرکت‌های بزرگ و معتبر برای جلوگیری از مشکلات قانونی ترجیح‌ می‌دهند که با شرکت‌های ثبت شده همکاری داشته باشند تا اشخاص حقیقی. ثبت شرکت بهترین راه برای داشتن نمایندگی این شرکت‌های بزرگ است. 

6.ثبت سابقه شرکت

پس از ثبت شرکت، این گذر زمان و فعالیت صادقانه است که اعتبار یک شرکت را افزایش‌ می‌دهد. این اعتبار باعث شناخته شدن یک شرکت شده و احتمال همکاری آن با ارگان‌های بزرگ را بالا ‌می‌برد.

7.اخذ مجوز، امتیاز و اعتبار

با ثبت شرکت می‌توان از مزایای بسیاری چون وام بانکی و مجوزهای مخصوص که دریافت ان ها از نهادهای دولتی برای انجام فعالیت‌های مختلف الزامی‌است، بهره مند شد.

8.اطلاع رسانی و جلب اعتماد

از دیگر مزایای ثبت شرکت این است که با ثبت هر گونه شرکت تمام اطلاعات آن از جمله نشانی،موضوع فعالیت،شعبه شرکت و… در روزنامه رسمی ‌کشور ثبت شده و باعث جلب اعتماد مشتری و افزایش اعتبار شرکت‌ می‌شود.

شرایط ثبت شرکت در کرج

 1. قصد و رضا.
 2.  اهلیت.
 3. معین بودن موضوع.
 4. قانونی بودن جهت و هدف.
 5. وجود شرکا.
 6. همکاری شرکا.
 7. سرمایه گذاری.
 8. تقسیم سود و زیان.
 9. مبادرت به عملیات بازرگانی.

​در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با ثبت آراکس در ارتباط باشید،مشاوران و کارشناسان زبده ما در این مجموعه آماده ارائه خدمات می باشد.

There are no comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

شروع به جستجو درون سایت

Shopping Cart