مدت زمان ثبت برند

مدت زمان ثبت برند

برند در واقع یک سرمایه غیر مشهود و ارزش افزوده ایست که به کالا میدهد و در بین رقبا مزیت رقابتی ایجاد میکند

به تعبیر بهتر برند مجموعه ایست از عنصرهایی که قابل لمس می باشند وهم چنین غیر قابل لمس ، که در کنار هم یک نشان یا ارم و یا علامت را میسازند و برای بازرگانان و شرکتها یک مزیت رقابتی بسیار عالی را ایجاد میکند طبق امارهای مراجعی که به نوعی انالیز میکنند برندهای معروف را همگی به این نتیجه رسیده اند که 70 درصد مشتریان در زمان خرید به یک علامت تجاری یا برند خاصی توجه میکنند.

شرایط ثبت برند تجاری

شرایط ثبت برند تجاری ابتدا باید در یکی از طبقات شغلی تعریف شده در بازارهای جهانی فعالیت داشته باشید که این طبقات شغلی 45طبقه می باشد وقتی طبقه شغلی شما مشخص شد باید مدرک یا جوازی دال بر نوع فعالیت خودتان ارائه کنید تا به اداره ثبت برند محرز شود که در حال فعالیت می باشید از شرایط ثبت برند تجاری طراحی برند یا علامت تجاری یا همان لوگو می باشد که با توجه به استانداردهای تعریف شده باید انجام گردد شرایط ثبت برند با شرایط ثبت شرکتها،اختراع و حتی طرح صنعتی متفاوت است.

آراکس دارای دپارتمان تخصصی در زمینه ثبت برند و ثبت شرکت می باشد

مدارک لازم برای ثبت برند

ثبت برند برای اشخاصی از قبیل حقیقی و حقوقی امکان پذیر می باشد . بدین صورت که ارائه مدارک آنها با هم متفاوت می باشد و هر کدام بطور جداگانه بر اساس موضع فعالیتی باید مدارکی را ارائه دهند تا ثبت آنها به رسمیت در اداره ثبت مالکیت صنعتی انجام شود

مدارک لازم برای ثبت برند اشخاص حقیقی

  • کپی شناسنامه
  • کارت ملی
  • کپی کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
  • کپی مجوز فعالیت (جواز تأسیس، پروانه بهره برداری، پروانه ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هرگونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)

مدارک لازم برای ثبت برند اشخاص حقوقی

  • کپی شناسنامه
  • کپی کارت ملی
  • کپی روز نامه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت (از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد)
  • کپی مجوز فعالیت (جواز تأسیس، پروانه بهره برداری، پروانه ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هرگونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)
  • کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)

تدکر: در صورتیکه در تصویرعلامت یا نام مورد نظر شما جهت ثبت، کلمه یا حروف لاتین استفاده نشده باشد، ارائه کارت بازرگانی الزامی نخواهد بود.

زمان ثبت برند

ثبت برند دراداره مالکیت صنعتی به ثبت می رسد فرآیند و روند ثبت را می توان در سامانه اداره ثبت مالکیت صنعتی انجام داد . در برخی موارد متقاضیان که قصد این را دارند که برند خود را به ثبت برسانند اولین موردی که از همه اهمیت دارد و اولین سوالی که در ذهن آنها تداعی می کند این است که چقدر زمان می برد تا برند خود را به ثبت برسانند .

در این مورد باید گفت که زمان ثبت برند بر اساس مواردی متغییر می باشد . زمان ثبت برند برای کلیه موضوع فعالیت ها و هم چنین کلیه نوع برند های درخواستی متفاوت می باشد اولین مرحله که در زمان اقدام به ثبت برند باید رعایت کرد استعلام از نوع برند می باشد . زمانی می توانید از نوع برند درخواستی خود مطمئن شوید که جدید است و ابتکار تفکر خود می باشد که از استعلام سابقه قبلی کلیه برندهای ثبت شده اطلاع یابید . نحوه استعلام گیری به دو صورت می باشد .

جهت کسب اطلاعات بیشتر از نحوه استعلام برند قبل از ثبت می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید .

همان طور که در بالا اشاره شد نوع موضوع فعالیتی و هم چنین نوع برند درخواستی در زمان ثبت برند تأثیرگذار است .

نتیجه استعلام زمانی منفی می باشد که برند انتخابی شما با یکی از برندهای ثبت شده مشابهت داشته باشد . زمانی پرونده ثبتی شما به تعویق می افتد که از نتیجه استعلام اطلاع نداشته باشید و اقدام به ثبت در سامانه اداره مالکیت صنعتی کرده باشید در این صورت کارشناسان پرونده استعلامات لازم را اخذ می نمایند متوجه تکراری بودند برند شده و درخواست شما عقب می افتد .

در نتیجه باید گفت زمان ثبت برند را نمی توان به صورت کلی و دقیق اعلام کرد و در بازه زمانی بین 30 الی 40 روز متغییر می باشد .

هنگامی که مراحل ثبت برند را طی می کنید در پایان ثبت سامانه ای پرونده در کارتابل اداره ثبت مالکیت صنعتی قرار می گیرد زمان ثبت برند هم به این مورد بستگی دارد که تعداد پرونده های در کارتابل کارشناسان به چه صورت است هر چه تعداد پرونده ها بیشتر باشد زمان درخواست شما به تعویق می افتد .

مراحل ثبت برند

برای اطلاع از نحوه ثبت برند در اداره مالکیت صنعتی می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید . بیشتر بدانید

There are no comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

شروع به جستجو درون سایت

Shopping Cart