هزینه ثبت شرکت

ثبت شرکت اولین قدم برای ورود به دنیای تجارت و کسب و کار می باشد. اعتبار یک تولید کننده و یا خدمات رسان به مجموعه است که برای فعلیت تشکیل میده و با نام آن شناخته میشود و این کار با ثبت یک شرکت انجام پذیر است.

ثبت شرکت علاوه بر اعتبار کاری که همراه خود دارد امکان شرکت در مناقصات و یا حی دریافت برخی وام های بانکی را بایتان فراهم می نماید.

شرکت ها به چند دسته مختلف تقسیم می شوند که در ذیلبه توضیحاتی جهت آشنایی بیشتر شما با انواع شرکت پرداخته می شود

هزینه ثبت شرکت و انواع شرکت

هزینه ثبت اولیه شرکت سهامی خاص:

سرمایه ی شرکت سهامی خاص نباید کمتر از یک میلیون باشد.در صورتی که به عللی سرمایه ی شرکت تقلیل پیدا کند باید شرکا در ظرف یکسال آن را جبران کنند .در غیر این صورت شرکت را به نوع دیگر از شرکت ها از قبیل با مسئولیت محدود یا تضامنی تبدیل نمایند.برای ثبت شرکت سهامی خاص فقط تسلیم اظهارنامه ی منضم به اساسنامه ای که به امضا کلیه ی سهامداران رسیده باشد و ورقه ای مشعر بر تعهد کلیه ی سهام و گواهینامه ی بانکی حاکی از تاًدیه ی قسمت پرداخت شده ی آن که نباید کمتر از سی و پنج درصد تمام تعهد باشد ضمن ارائه ی صورتمجلس عمومی موسسین حاکی بر تعیین مدیران و بازرسان شرکت کافی است.

هزینه ثبت اولیه شرکت با مسئولیت محدود:

در لایحه ی اصلاح قانون تجارت (مصوب 1384 هیات وزیران) برای تشکیل شرکت با مسئولیت محدود، حداقل سرمایه ی نقدی یکصد میلیون ریال در نظر گرفته شده است .

به موجب مقررات وزارت تعاون ،سرمایه ی تاًمین یا تعهد شده از طرف اعضا در مرحله تاًسیس شرکت ، نباید کمتر از 51 درصد کل سرمایه ی شرکت باشد و هر تعاونی وقتی ثبت و تشکیل می گردد که حداقل یک سوم سرمایه ی آن تاًدیه و در صورتی که به صورت نقدی و جنسی باشد ،تقدیم و تسلیم شده باشد.اعضای تعاونی نیز مکلفند مبلغ پرداخت نشده ی سهم خود را در ظرف مدت مقرر در اساسنامه تادیه نمایند.

هزینه ی حق ثبت

این هزینه معادل هزینه باطل کردن فیش سرمایه می باشد که متناسب با میزان سرمایه های مختلف متغیر است.هر به موجب ماده 20 تشریفات قانونی ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی و معنوی،هزینه های مربوط به ثبت شرکت،موسسه و تغییرات آن همچنین ثبت علایم و اسامی تجاری و صنعتی و اختراعات و اشکال و ترسیمات صنعتی و نیز ثبت دفاتر تجارتی و پلمپ دفاتر تجارتی و غیر تجارتی به موجب دستورالعملی که توسط سازمان سرمایه اولیه شرکت تعاونی:

حداقل سرمایه اولیه در شرکت های تعاونی عام و خاص به ترتیب 100/000/000ریال و 10/000/000 ریال تعیین می گردد.

به موجب مقررات وزارت تعاون ،سرمایه ی تاًمین یا تعهد شده از طرف اعضا در مرحله تاًسیس شرکت ، نباید کمتر از 51 درصد کل سرمایه ی شرکت باشد و هر تعاونی وقتی ثبت و تشکیل می گردد که حداقل یک سوم سرمایه ی آن تاًدیه و در صورتی که به صورت نقدی و جنسی باشد ،تقدیم و تسلیم شده باشد.اعضای تعاونی نیز مکلفند مبلغ پرداخت نشده ی سهم خود را در ظرف مدت مقرر در اساسنامه تادیه نمایند.

هزینه های مربوط به اساسنامه و تقاضانامه و شرکتنامه

هزینه های مربوط به تعیین نام؛هزینه پاکت و پوشه و ارسال پستی مدارک به اداره ثبت شرکت ها؛

هزینه ی انتشار در روزنامه محلی و روزنامه رسمی و هزینه های مربوط به اخذ کد اقتصادی و پلمپ دفاتر تجاری و تشکیل پرونده ی مالیاتی پس از ثبت شرکت اخذ میگردد.

موسسه ثبت آراکس قدمی بزرگ در همیاری امور ثبتی شما برداشته و با مشاورات حضوری رایگان و نیز مدیریت زمان و هزینه شما راه را برایتان تسهیل میبخشد

 • جهت اطلاع از امور مربوط به ثبت شرکت در کرج با ما در ارتباط باشید.
 • ( آراکس مشق کسب و کار )

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

سرمشق کسب و کار

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • پوریا احمدی

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • امیر بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس می باشد.