روند ثبت برند در یاسوج

ثبت برند در یاسوج امر ثبتی حقوقی با پیچیدگی های خاص خود است که البته چندان سخت نمی نماید اگر کمک تخصصی داشته باشید، یعنی باید درامر ثبت برند در یاسوج آگهی کامل در این زمینه داشته باشید تا با چالش های مقرراتی در این زمینه رو به رو نشوید. شما از دو طریق می توانید اقدام به ثبت برند در یاسوج داشته باشید که تنها تفاوت میان آنها در ارسال برخی مدارک می باشد و هر دو نوع برند کارکرد یکسانی دارند( حقیقی و حقوقی) که در ادامه عنوان می نماییم ، برند برای هویت بخشی به یک محصول یا به طور کلی برای مشخص کردن اصالت یک شخص یا شرکت تولیدکننده کالا یا ارائه دهنده خدمات می باشد و معرف آنها در بین مشتریان و مخاطبانشان می باشد . جهت کسب اعتبار قانونی برای برند و علامت تجاری خود باید ثبت برند در یاسوج داشته باشید. 

برای دیدن نحوه ثبت برند در سامانه ثبت علائم تجاری به لینک این مقاله مراجعه نمایید: راهنمای ثبت برند

مراحل ثبت برند در یاسوج

این مراحل در طی زمان و در امتداد هم قرار دارند این بدین معنی است در صورتی که مرحله اول آن طی نشده باشد نمی توانید وارد مرحله بعد شوید. 

 • تکمیل مدارک؛  برای اطلاع از مدارک لازم ثبت برند در یاسوج ادامه این مقاله را دنبال نمایید. 

 • ثبت نام سامانه ای: شما در هر جای ایران که باشید اولین مرحله را باید از طریق سامانه ثبت علائم تجاریبه شکل اینترنتی با آدرس http://iripo.ssaa.ir انجام دهید. در این سایت اطلاعات مربوط به علامت تجاری و متقاضی آن وارد می شود، و اظهار نامه ثبت برند تکمیل و شماره پیگیری دریافت می کنید و پس از آن پرونده برند در کارتابل اداره ثبت علامت تجاری نوبت می خورد. 

 • اظهار نامه ثبت علامت: جواب این اظهار نامه بسته به شلوغی کارتابل اداره ثبت علامت تجاری دارد ولی طی تجربه ای که ما در مجتمع آراکس طی ده سال کسب نمودیم بین 35 الی 45 روز کاری زمان برای ثبت  اظهارنامه علامت تجاری باید در نظر بگیرید. که پس از طی کردن آن سه حالت ممکن است برای تقاضای ثبت برند یاسوج پیش آید. 

1) رد تقاضای برند که در شرایطی رخ می دهد که برند مورد نظر یا قبل از این به ثبت رسیده است یا اینکه اشکالی در پرونده ثبتی ارسالی وجود دارد که قابل رفع نمی باشد. 

2) نقص در پرونده که در شرایطی بروز می دهد که یا در ارسال مدارک یا مواردی دیگر اتفاقی رخ داده باشد که سی روز برای رفع نقص پرونده مطروحه زمان در نظر گرفته شده که به شما ابلاغ می شود و در صورت عدم پیگیری پرونده ثبت برند رد می شود. 

3) تاییدیه اولیه که در این حالت یعنی برند مورد نظر قابل ثبت می باشد و باید اقدامات بعدی در این زمینه انجام شود. که در این صورت برای انجام مرحله بعدی ثبت برند با برابر اصل مدارک به اداره ثبت علائم تجاری واقع در تهران باید مراجعه نمایید.

 • روزنامه رسمی: در جریان ثبت برند  هزینه دوآگهی روزنامه رسمی باید پرداخت و چاپ گردد که روزنامه نوبت اول به منظور اعلام ثبت برند چاپ می شود، که در صورتی که اشخاصی علیه آن ادعایی دارند طی 30 روز از تاریخ چاپ روزنامه اولیه  زمان برای عنوان ادعای خود دارند و در صورتی که طی این مدت ادعایی مطرح نگردد. باید هزینه حق الدرج پرداخت گردد و پس از آن شماره ثبت برند از سوی اداره علائم تجاری صادر می گردد. در مرحله بعد باید مبادرت به پرداخت حق درج و چاپ روزنامه نوبت دوم برند گردد که این روزنامه به منزله اعلام  نهایی ثبت برند در یاسوج می باشد.

 • دریافت تصدیق برند: مدت زمان اعتبار تصدیق برند، ده ساله می باشد. که پس از ده روز از چاپ روزنامه دوم با اصل مدارک ثبت برند یاسوج به اداره ثبت علائم تجاری واقع در تهران  باید مراجعه کنید و تصدیق ده ساله برند صادر شده را دریافت نمایید. 

موسسه آراکس و ثبت برند در یاسوج

مزایای ثبت برند یاسوج

 • امکان بازاریابی بیشتر و استفاده از تبلیغات محیطی ، رسانه های عمومی و سامانه 118
 • دسترسی به شهرت و معروفیت و جلب اعتماد مشتری در پی بازاریبی گسترده تر
 • امکان اعطای نمایندگی و کسب درآم از محل اعطای حق امتیاز
 • اخذ وام شغلی با مبالغ و مزایای بیشتر
 • برخورداری از یک سرمایه معنوی و پنهان که قابلیت فروش و نقل و انتقال دارد.
 • برخورداری از حمایت قانونی و جلوگیری از سو استفاده های احتمالی حتی ناخواسته

مدارک ثبت برند توسط شخص حقیقی در یاسوج 

 1.  برابر اصل شناسنامه و کارت ملی درخواست کننده ثبت
 2.  نسخه ای از کارت بازرگانی در صورتی که برند لاتین باشد. 
 3.  نسخه ای از مجوز متقاضی برند 
 4.  نسخه ای از لوگو طراحی شده و نمونه برند 

مدارک ثبت برند توسط شخص حقوقی در یاسوج

 1.  برابر اصل شناسنامه و کارت ملی درخواست کننده ثبت ( مدیر عامل شرکت)
 2.  نسخه ای از آگهی تاسیس یا روزنامه تاسیس شرکت 
 3. نسخه ای از آگهی آخرین تغییرات در صورتی که تغییرات انجام شده باشد. 
 4. نسخه ای از مجوز متقاضی برند ( مجوز شرکت یا مدیر عامل آن )
 5.  نسخه ای از لوگو ونمونه برند 
 6.  مهر شرکت 
 7.  کارت بازرگانی در صورتی که برند لاتین باشد. 

هزینه ثبت برند در یاسوج 

هزینه ثبت برند در یاسوج با توجه به مراحل زیاد و طولانی ثبت برند و علائم تجاری موارد زیادی را پوشش می دهد جهت اطلاع بیشتر در این خصوص این لینک را مطالعه نمایید : هزینه ثبت برند 

و یا برای اطلاع از  هزینه دقیق پرداختی  هم اکنون می توانید از کارشناسان آراکس بخواهید این هزینه ها را با شما به اشتراک بگذارند. 

نتیجه گیری :

اگر هنوز نمی دانید عدم ثبت برند چه پیامدی به دنبال دارد کافی است به پرونده های شاکیان در دادگاه ها مراجعه کنید. وقتی شما برند ثبت نشده ای را به عنوان برند محصول خود معرفی می کنید اولین احتمال این است که این برند به ثبت رسیده باشد که در این صورت شما باید پاسخگوی سوء استفاده از حق دیگران باشید و در غیر این صورت یعنی  اگر برند به ثبت نرسیده باشد و شما بدون ثبت آن ، آن را  به عنوان برند تان به مشتری معرفی می کنید و تبلیغات و بازاریابی انجام دهید ، در این شرایط هم اشخاص و رقبای شما می توانندبا اطلاع از عدم ثبت شما برند تان را برای خودشان به ثبت برسانند و بعد از آن از استفاده شما جلوگیری نمایند و تمام زحمات شما بی نتیجه بماند. 

پس هوشمندانه ترین عمل قبل از گسترش کار خود این است که مبادرت به ثبت برند در یاسوج نمایید. ناگفته نماند که ثبت برند یک عمل ملی است و در هیچ کجای ایران بعد از ثبت برند کسی حق استفاده یا ثبت مجدد آن را ندارد این حمایتی است که قانون تجارت برای شما در نظر گرفته است. بهتر است برای ثبت برند از اشخاصی که در این زمینه تبحر دارند استفاده نمایید زیرا ثبت برند چالش های خود را دارد و نیاز به تجربه و دانش دارد. ما در مجتمع ثبتی آراکس آماده ارائه بهترین خدمات ثبتی به شما هم میهنان عزیز هستیم بدون نیاز به مراجعه حضوری از طریق اینترنت و تلفن تماس موسسه ثبت آراکس تصدیق ده ساله برندتان را دریافت نمایید. 

واژگان مرتبط با ثبت برند در یاسوج

 • ثبت علامت تجاری در یاسوج
 • ثبت لوگو و نام تجاری در یاسوج
 • ثبت اسم تجاری در یاسوج
 • ثبت نام و نشان تجاری در یاسوج
 • ثبت آرم تجاری در یاسوج

ثبت برند در شهرستان های استان کهگلویه و بویر احمد

 • ثبت برند در دهدشت
 • ثبت برند در سی سخت
 • ثبت برند در چرام
 • ثبت برند در باشت
 • ثبت برند در دوگنبدان

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

سرمشق کسب و کار

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • پوریا احمدی

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • امیر بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس می باشد.