بنابر قانون تجارت چنانچه شرکتی نیاز به تغییرات و اصطلاحات داشته باشد ، باید همه تصمیمات به صورت قانونی ثبت شوند.

برای ثبت قانونی تغییرات شرکت ، بایستی یک صورت جلسه تهیه شود.

پیش تر ثبت تغییرات نیازمند انجام مراحل بسیاری بود ولی امروزه پس از ایجاد سایت زیر ، کسانی که مایل به ثبت تغییرات شرکت هستند می توانند به راحتی صورت جلسه خود را ارائه داده و تغییرات مورد نظر را در این سامانه ثبت نمایند http://irsherkat.ssaa.ir

مراحل ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت

 1. وارد کردن تمامی اطلاعات مورد نیاز در رابطه با شرکت اعم از شناسه ملی و شماره ثبت شرکت(چنانچه شرکت دارای شناسه ملی نباشد بایستی نوع شرکت را انتخاب کرد)
 2. وارد کردن اطلاعات مربوط به جلسه اعم از نوع صورت جلسه (با عنایت به نوع شرکت به عنوان مثال مجمع عمومی سالیانه ،مجمع عمومی عادی ، مجمع عمومی فوق العاده) ، تعیین تعداد اعضای حاضر در جلسه ، ارائه مشخصات کامل شخص درخواست کننده (نام و نام خانوادگی ، شماره ملی ،...) ، اعلام سمت شخص درخواست کننده و تعیین عضو اصلی و یا وکیل بودن ایشان ، اعلام ساعات و مدت زمان جلسه مذکور . پس از ارائه اطلاعات فوق الذکر روی پذیرش موقت کلیک کرده و کد 19 رقمی مربوطه را دریافت می کنید.سپس قسمت مشخصات و عنوان شخص امضا کننده دفتر را نیز تکمیل می نمایید.
 3. اعلان تصمیمات جلسه مذکور(انتخاب تصمیم نهایی از فهرست انواع تصمیم در سامانه و در انتها کلیک روی گزینه افزودن تصمیم جلسه)
 4. چنانچه تغییر مورد نظر مربوط به تغییر نام شرکت باشد ، بایستی اسامی موردنظر خود را در این مرحله تعیین نمایید.نهایتا پنج اسم انتخاب کرده و آنها را به ترتیب اولویت آن ها می نویسیم و نام ننتخب خود را در قسمت خواسته شده وارد می نماییم.
 5. اعلام اسامی تمام افراد حاضر در جلسه مذکور(تعیین و معرفی افراد به همراه سمت آن ها ، درج اطلاعات شخصی افراد اعم از نام و نام پدر و شماره شناسنامه و ...،شماره ملی در صورت ایرانی بودن و شماره گذرنامه در صورتی که شخص متقاضی ایرانی نباشد.چنانچه شخص متقاضی حقوقی (شرکت) باشد اعلام نام و شناسه ملی و شماره ثبت الزامی می باشد.)
 6. اعلام سمت افراد حاضر در جلسه فوق الذکر (اعلام افراد حاضر در جلسه ، انتخاب سمت ها از لیست داده شده ، انتخاب سمت افراد در جلسه )
 7. مشخص نمودن نوع ارتباط افراد حاضر در جلسه اعم از نماینده یا وکیل بودن آن ها و تعیین نام موکل وی. چنانچه شخصی به نمایندگی انتخاب شده است ، تعیین نوع نمایندگی او(وکیل ، وصی ، قیم ،...) الزامی می باشد.پس از انجام موارد فوق بایستی از طریق گزینه ثبت ، موارد مذکور را در سامانه ثبت نمایید.
 8. پس از ارائه تمامی مدارک خواسته شده بایستی گزینه "تایید مدارک مورد نیاز" را انتخاب نماید.
 9. تایپ متن صورت جلسه :این امر نیز با استفاده از متن هایی که در خود سامانه به صورت پیش فرض قرار دارند قابل انجام است.

متقاضی می تواند با انتخاب گزینه " دریافت متن پیشنهادی رایانه" طبق تغییرات مورد نظر خود برای شرکت ، متن پیشنهادی را دریافت نماید و در انتها گزینه "پذیرش نهایی" را انتخاب نماید.

پس از طی مراحل ثبت اینترنتی بایستی درخواست کننده صورت جلسه مربوطه را به همراه مواردی که ضمیمه آن شده است با پست سفارشی برای آدرس ذکر شده در قسمت "تاییدیه پذیرش" بفرستد.

سرعت و دقت بالا

سرمشق کسب و کار

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • پوریا احمدی

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • امیر بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی آراکس می باشد.