تشکیل پرونده مالیاتی در کرج

تشکیل پرونده مالیاتی

تشکیل پرونده مالیاتی در کرج

همراه ما باشید تا همه آنچه که باید از تشکیل پرونده مالیاتی در کرج را بدانید در این مطلب مطالعه نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در کم ترین زمان نیز می توانید با کارشناسان مجرب آراکس تماس بگیرید.

تشکیل پرونده مالیاتی در کرج

تشکیل پرونده مالیاتی در کرج از جمله اقداماتی است که اشخاص حقوقی بعد از ثبت شرکت ظرف دو ماه باید اقدام به تشکیل پرونده مالیاتی نمایند و اشخاص حقیقی نیز در روند دریافت مجوز صنفی حتماً باید تشکیل پرونده مالیاتی را انجام دهند.

بنابراین شرکت ها و اشخاص حقیقی بدون تشکیل پرونده مالیاتی مجاز به فعالیت اقتصادی نیستند و اشخاصی که بدون تشکیل پرونده مالیاتی فعالیت اقتصادی دارند منتظر برخورد خیلی جدی از سازمان امور مالیاتی باشند.

سامانه تشکیل پرونده مالیاتی در کرج

تنها سامانه ای که در ایران خدمات مربوط به تشکیل پرونده مالیاتی در کرج ، ارزش افزوده، کد اقتصادی و سایر خدمات مالیاتی را ارائه می دهد سامانه الکترونیکی اداره مالیات می باشد. آدرس سایت مربوط به اداره مالیات  my.tax.gov.ir می باشد.

بنابراین مودیان مالیاتی می توانند به صورت آنلاین از طریق این سامانه در خواست های مربوط به اظهار نامه مالیاتی و تشکیل پرونده مالیاتی در کرج و نیز درخواست ارزش افزوده را انجام دهند.

مهلت تشکیل پرونده مالیاتی در کرج

در خصوص مهلت تشکیل پرونده مالیاتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی مدت زمان متفاوتی پیش بینی شده است. اشخاص حقیقی که به دنبال دریافت مجوز فعالیت هستند در مراحل دریافت مجوز باید اقدامات مربوط به تشکیل پرونده مالیاتی در کرج را نیز انجام دهند بدین منظور حداکثر 4 ماه زمان دارند که بتوانند تشکیل پرونده مالیاتی را انجام دهند.

اما اشخاص حقوقی که شامل شرکت های دولتی و خصوصی می شوند و نیز موسسات غیر تجاری به جز موسسات غیر تجاری غیر انتفاعی از زمانی که آگهی تأسیس شرکت یا موسسه صادر می شود باید ظرف حداکثر دو ماه به اداره مالیات و سامانه جامع مالیاتی جهت تشکیل پرونده مالیاتی در کرج و پیش ثبت نام اولیه اقدام نمایند.

لازم به ذکر است عدم مراجعه به موقع اشخاص حقوقی به اداره مالیات، این شرکت ها و اشخاص حقوقی را مشمول جرایم مالیاتی می کند.

جریمه مالیاتی که برای اشخاص حقوقی در نظر گرفته شده است در صورتی که بعد از مهلت تعیین شده برای تشکیل پرونده مالیاتی اقدام کنند.

باید مبلغ دو در هزار سرمایه اولیه شرکت را به عنوان مالیات علی الراس پرداخت نمایند. در حالی که در مهلت مقرر نیم در هزار سرمایه را به عنوان مالیات پرداخت می کنند.

تشکیل پرونده مالیاتی

تشکیل پرونده مالیاتی در کرج

مدارک لازم تشکیل پرونده مالیاتی در کرج

مدارکی که باید به اداره مالیات کرج ارائه کنید به شرح زیر می باشد.

 • رونوشت از آگهی تأسیس شرکت
 • رو نوشت از اساسنامه شرکت
 • مدارک شناسایی اعضاء هیئت مدیره
 • ارائه رو نوشت شرکت نامه
 • ارائه رو نوشت روزنامه رسمی شرکت
 • ارائه قبض گاز و برق و تلفن واحد صنفی و یا آدرس شرکت
 • ارائه رو نوشت آگهی آخرین تغییرات شرکت
 • ارائه اجاره نامه هولوگرام دار یا رسمی به نام شرکت
 • ارائه کد رهگیری به نام شرکت
 • اصل رسید واریز مالیات بر سرمایه شرکت
 • در صورت که ملک دارای سند باشد باید سند به نام شرکت ارائه شود
 • گواهی امضاء محضری براتی اشخاص دارای امضاء در شرکت
 • مهر شرکت

شناسنامه مالیاتی چیست؟

شناسنامه مالیاتی برای این تعیین شده است تا از فرار های مالیاتی فراوان در کشور جلو گیری به عمل آید بر اساس طرح پیش رو اداره مالیات برای تمام دستگاه های پز باید شناسنامه مالیاتی ایجاد شود.

از این رو مودیان مالیاتی باید گواهینامه ثبت نام مالیاتی را دریافت کنند که همان تشکیل پرونده مالیاتی در اداره مالیات می باشد. به موجب تشکیل پرونده مالیاتی در اداره مالیاتی برای اشخاص شناسنامه مالیاتی تعیین می شود.

بنابراین بانک مرکزی موظف است. برای صدور دستگاه پز شناسنامه مالیاتی را از اشخاص بخواهد. هم اکنون می توانید شناسنامه مالیاتی خود را با تشکیل پرونده مالیاتی خود را دریافت کنید.

شماره پرونده مالیاتی چیست؟

بعد از تشکیل پرونده مالیاتی یک شماره 6 رقمی توسط اداره مالیات به پرونده شما تعلق می گیرد. این کد همراه با کلاسه پرونده ارائه می شود که نشان دهنده حوزه مالیاتی تشکیل پرونده دارایی شما خواهد بود.

مراحل تشکیل پرونده دارایی در کرج

ابتدا باید در سامانه جامعه اداره مالیات پیش ثبت نام را انجام دهید بعد از پیش ثبت نام به همراه اصل مدارک به دارایی مراجعه کنید. با ارائه مدارک به اداره مالیاتی تشکیل پرونده دارایی در کرج را انجام می دهید. بعد از تشکیل پرونده باید ثبت نام اینترنتی را تکمیل کنید و بعد از طی مرحله 45 تشکیل پرونده شما کامل می شود و کد اقتصادی شرکت نیز صادر می شود.

بنابراین تشکیل پرونده مالیاتی از پیش ثبت نام تا ثبت نام نهایی حدود 14 روز کاری زمان می برد.

در این مطلب تلاش تیم اراکس ثبت بر این بود تا به روز ترین مطالب را به شما عزیزان ارائه دهیم. اما تشکیل پرونده مالیاتی برای خیلی از اشخاص پیچیده می باشد و ماه ها یا شاید مدت ها زمان صرف تشکیل پرونده دارایی در کرج کنند در حالی که این کار در کمتر از دو هفته توسط تیم وکلای دارایی مجموعه حقوقی آراکس انجام می شود.

با تشکیل پرونده دارایی در کرج کد اقتصادی شما نیز انجام می شود همچنین می توانید درخواست دریافت ارزش افزوده را نیز از وکلای مجموعه ما داشته باشید.

There are no comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

شروع به جستجو درون سایت

Shopping Cart